FANDOMOd początku nie było nadziei dla naszej egzystencji. To, czy Aizen jest, czy go też nie ma, nie sprawia różnicy. Jeśli miałbym być mu za coś wdzięczny, to za moc, którą mi dał. Dzięki niemu mogę poczuć smak walki z silniejszymi wojownikami. Będę silniejszy, silniejszy niż ktokolwiek. Po to żeby walczyć z najsilniejszym przeciwnikiem. Nie mogę pozwolić żyć komuś, kto jest silniejszy ode mnie. Zmiażdżę ich, nie ważne jakimi metodami.

—Nnoitra

W walce nierówne szanse są czymś naturalnym! Walka to potwór, zrodzony właśnie z nierówności i nietolerancji. "Ten koleś działa mi na nerwy". "Wiem, że mogę go pokonać". "Nigdy mu nie wybaczę". Każdy powód jest dobry, by zrobić z kogoś wroga. A od chwili, gdy tak się staje, do twojego lub jego ostatniego tchu... trwa walka!

—Nnoitra do Orihime.


Nnoitra Gilga jest 5. Espadą w armii Aizena oraz antagonistą w mandze i anime Bleach. Ma długą historię z Nelliel Tu Odelschwanck, byłą 3. Espadą, i jest odpowiedzialny za poważne obrażenia jej głowy, które zmieniły ją w postać dziecka. Symbolizuje „Rozpacz” i jest mocno zasugerowane, że poszukuje śmierci.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Nobutoshi Canna, a w wersji japońskiej Michael Sinterniklaas.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Nnoitra jest bardzo wysokim mężczyzną o szczupłym i długim ciele. Na jego twarzy często jest widoczny ogromny uśmiech, odsłaniający górne zęby. Ma długie czarne włosy zwisające mu z ramion, ukrywające lewą stronę twarzy i duży biały okular z jednym odsłoniętym ciemnoszarym okiem. Opaska na oko ukrywa jego fragmenty maski, składające się z małego zestawu kości szczęki i zębów otaczających dziurę. Na jego języku znajduje się tatuaż oznaczający jego rangę 5. Espady. Jego ubranie składa się ze zmodyfikowanej kurtki Arrancarów z przesadzonym kapturkiem w kształcie łyżki i otworem rozpoczynającym się od dekoltu, pokazującym większość jego brzucha i zamykającym się w pasie. Nosi także sześć pierścieni wokół nadgarstków, po trzy na każdym ramieniu. Nosi standardową hakamę, ale końce nogawek spoczywają wewnątrz rozszerzonych i zakrzywionych butów. Kiedy był 8. Espadą, włosy Nnoitry były krótsze i nieuporządkowane i brakowało mu łyżkowatego kołnierza.

Osobowość Edytuj

Nnoitra jest niezwykle prymitywny, sadystyczny i lubieżny, co jest potęgowane przez jego wężowe oczy i wypaczone podejście do Orihime, niegrzecznie nazywając ją „zwierzakiem”. Posunął się nawet tak daleko, by zapytać Ulquiorrę Cifer, jak dobrze ją „zdyscyplinował”. Jest wyjątkowo odpychającą osobą, a także mocno wierzy w męski szowinizm i otwarcie obraża (i regularnie atakuje) dawną 3. Espadę, choć nie wiadomo, czy ma taką samą pretensję do Harribel. Jego ogólnym celem jest udowodnienie, że jest absolutnie najsilniejszym z Espady, nie chcąc tracić czasu na zabijanie tych, których nazywa „słabymi”. Jednak nie ma skrupułów w atakowaniu silniejszych przeciwników, którzy już są ranni, udowadniając to zarówno w przypadku Ichigo, jak i Grimmjowa Jaegerjaqueza. Nienawidzi też wyglądać na słabego, a tym samym odmówi wszelkiej pomocy oferowanej mu podczas trwającej bitwy, uderzając swojego jedynego Fracciona, Tesrę Lindocruz, za podbiegnięcie do niego (i uwolnienie Orihime Inoue w tym samym czasie) po tym, jak Nnoitra został zraniony Cero Doble Nelliel. Martwi się jednak przynajmniej o dobre samopoczucie swojego Fracciona, próbując ostrzec Tesrę przed wycofaniem się z walki po tym, jak za pośrednictwem Pesquisy ustalił, że Kenpachi Zaraki był silniejszy, niż początkowo się spodziewał.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Nnoitry jest jego nienasycona żądza krwi, nieokiełznany sadyzm i pragnienie walki. Ideą Nnoitry jest zakończenie swojego życia będąc na własnych nogach, topiąc się we własnej krwi. Ponieważ walka jest jego sposobem na życie, nieustannie dąży do bycia silniejszym i uważa się za dłużnika Aizena za to, że pozwala mu przekroczyć swoje naturalne granice w walce. Aby zaspokoić swoje pragnienie dobrej walki, przeciwstawia się nawet bezpośredniemu rozkazowi Aizena, aby cierpliwie czekać na Ichigo Kurosakiego i jego przyjaciół, gdy próbują zinfiltrować Las Noches w celu uwolnienia Orihime Inoue.

W późniejszych momentach bitwy z Kenpachim Zarakim zaczyna wykazywać oznaki słabości i desperacji oraz staje się coraz bardziej sfrustrowany swoją niezdolnością do pokonania potężnego kapitana. Wynika to z kompleksu niższości, który opracował, gdy służył jako 8. Espada, ze względu na jego widoczną niezdolność do pokonania przeciwników. Ilekroć jego wrogowie odmawiają zabicia go podczas bitwy, szczególnie Kenpachi i Nelliel, Nnoitra traktuje to jako bezpośrednią obrazę swojej dumy, ponieważ jego zdaniem ani Nelliel, ani Kenpachi nie uważają go za równego lub wyższego, udowadniając, że pragnie być traktowanym tak samo jak każdy inny przeciwnik, którego traktował. Jak na ironię, praktycznie każdego ze swoich przeciwników traktował w ten sam sposób, niesprawiedliwie i nieuczciwie. Nie waha się również użyć jakichkolwiek środków - nawet najbardziej niesprawiedliwych - w celu udowodnienia swojej wyższości na polu bitwy.

Umiejętności Edytuj

Nnoitra posiada niesamowitą moc duchową, dzięki której jest w stanie walczyć na równi z Kenpachim Zarakim, kapitanem znanym z niesamowitej ilości energii duchowej. Jest również bardzo utalentowany w posługiwaniu się swoim unikalnym Zanpakuto, wykorzystując jego konstrukcję do uderzania wrogów i ma wielką siłę fizyczną pomimo swojego wyglądu. Nnoitra posługuje się potężnym Hierro, techniką Arrancarów, która sprawia, że ​​skóra użytkownika jest wyjątkowo odporna na ataki i jego technika jest uważana za najsilniejszą w całej Espadzie.

Może również użyć Pesquisy, techniki, która pozwala użytkownikowi wyczuć energię duchową, a jego funkcje są bardzo podobne do sonaru i mogą ocenić moc duchową tych, na których jej używa. Nnoitra może również użyć Cero, potężnego podmuchu energii, ale w przeciwieństwie do innych Arrancarów, wystrzeliwuje go z czubka swojego wysuniętego języka i Sonído, techniki, która pozwala mu poruszać się niezwykle szybko.

Podobnie jak wszyscy Arrancarowie, może przybrać swoją formę Resurrección, uwalniając Zanpakuto, Santa Teresa, za pomocą komendy "Módl się". Kiedy to robi, Nnoitra zyskuje większą moc i siłę oraz cztery ramiona, z których każde dzierży ogromną kosę. Ma trzecią parę, która jest ukryta podczas jego początkowej transformacji, ale może je wypuścić w dowolnym momencie, zwykle po to, by zaskoczyć przeciwnika. Nnoitra może natychmiast zregenerować każde ze swoich ramion i wygenerować dodatkowe kosy ze swoich ramion.

Ciekawostki Edytuj

  • Aspektem śmierci, który reprezentuje Nnoitra, jest Rozpacz.
  • Jego walka z Kenpachim uplasowała się na dziesiątej pozycji w plebiscycie najlepszych walk w Bleachu.
  • Imię Zanpakuto Nnoitry, Santa Teresa, to „Modliszka” po hiszpańsku i „Święta płacząca modliszka” po japońsku, nawiązując do faktu, że kosy jego formy Resurrección sprawiają, iż jego ramiona przypominają modliszkę.
  • Nnoitra pojawił się w kilku grach z serii, pojawiając się w Heat the Soul 5 bez swojej formy Resurrección, i można było w nim grać w Versus Crusade oraz Heat the Soul 6 i 7.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.