FANDOMNikt, kto mnie obrazi, nie ujdzie z życiem!

—Nocturn


Nocturn – jeden z antagonistów serii Lego Bionicle. Jest potężną istotą, zdolną do poruszania się zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Za popełnienie niewybaczalnego przestępstwa został skazany na Otchłań.

Historia Edytuj

Nocturn żył na małej wyspie razem z resztą jego gatunku. W przypływie złości, Nocturn uderzył w słaby punkt swojej dawnej ojczyzny, niszcząc ją. Za swój czyn, w wyniku którego zginęło wiele osób, został zesłany do Otchłani.

Po Wielkim Kataklizmie, Nocturn uciekł do wód wraz z resztą ocalałych więźniów. Nocturn mógł opuścić Otchłań dzięki swojej amfibijnej naturze, ale nie zrobił tego, gdyż zauważył że nigdzie indziej nie był chciany. Jakiś czas po jego ucieczce, Nocturn natknął się na Pridaka, który wyrwał jedną z jego rąk. Zdolność do regeneracji Nocturna zwróciła mu rękę, lecz bez macki.

Ostatecznie Nocturn został zrekrutowany do armii Barraki, trafiając pod przywództwo Ehleka, gdzie ostatecznie urósł do rangi porucznika. Używając swojej ogromnej siły scalił więcej niż 10 000 zębów rekinów Takea i stworzył Ostrze Zębów Rekina dla Pridaka. Nocturn rezydował w Kłach Brzytworyba, które były jego ulubionym miejscem.

Gdy Kanohi Ignika opadła na dno oceaniczne, Barraki wyruszyli by ją znaleźć. Takadox wypytał Nocturna czy ten wie gdzie jest maska. Gdy Nocturn zagroził Barraki, że złamie go na pół za zwątpienie w jego słowa, Takadox użył swojego hipnotyzującego wzroku i tym samym zyskał potężnego sojusznika w poszukiwaniach. Pouczył też tytana co ma zrobić jeśli kiedykolwiek maska trafi w jego ręce.

Później Nocturn zauważył jednego z Barraki, ale ten go zignorował. W Czarnych Wodach Nocturn zauważył, że wejście do Otchłani, zazwyczaj otwarte, było zapieczętowane. Zezłoszczony myślą, że ktoś chciał ukryć coś przed nim, Nocturn na nowo otworzył przejście w ścianie Otchłani, tym samym wypuszczając zamkniętych tam Takadoxa i Kalmaha. Następnie Takadox oszukał go i wrobił w walkę z goniącymi ich Zyglakami. Nocturn pokonał Zyglaki tym samym pozwalając uciec Barraki.

Otrzymał Ignikę w przetrzymanie, gdyż Barraki nie ufali sobie nawzajem by ją zatrzymać. Dali mu także Miotacz Kałamarnic. Jednak w przeznaczeniu Nocturna nie leżało użycie maski, więc został przez nią przeklęty. Każdy kogo dotknął tytan, natychmiast ginął. Początkowo Nocturnowi spodobała się nowa moc, ale później drażniła go, gdyż nie mógł już sprawiać że jego ofiara cierpi. Bawiąc się swoją mocą, upuścił maskę, która powiększyła małe wodne Rahi zwane Gadunka.

Nocturn, coraz bardziej zły na swoją moc, wziął maskę i wyruszył do Ehleka by o nią wypytać. Po godzinach poszukiwań, Nocturn został zatrzymany przez nowo odrodzonego strażnika – Hydraxon. Walczyli, jednak ostatecznie Nocturn został przytłoczony zdolnościami Hydraxona. Tytan poddał się i Hydraxon zdobył w posiadanie Maskę Życia. Gdy Mantax i Hahli zaatakowali Hydraxona by powstrzymać go przed zniszczeniem maski, Nocturn skorzystał z okazji i uciekł. Następnie przegrupował się z armią Ehleka i był obecny w ataku Armii Barraki na Teridaxa. Po pokonaniu Makuty, Nocturn dołączył do |gorączkowej pogoni za odzyskaniem Kanohi Ignika. Gdy maska przepadła, a Toa Mahri byli poza zasięgiem, Barraki rozdzielili się, starając się uniknąć schwytania.

Ostatecznie Nocturn został złapany przez Hydraxona i uwięziony w naprawionej już Otchłani. Później został zabity podczas próby ucieczki.

Tak jak wszystkie zmarłe istoty z Wszechświata Matoran, Nocturn został wskrzeszony w Czerwonej Gwieździe, ale poprzez uszkodzenie mechanizmu powrotnego Czerwonej Gwiazdy, jest tam uwięziony.

Osobowość Edytuj

Nocturna łatwo rozgniewać. Nie jest zbyt bystry, ma problem z wysłowieniem się i działa głównie instynktownie.

Zdolności Edytuj

Posiada ogromną siłę, tym większą im jest bardziej rozzłoszczony. Jest wyćwiczony w wielu formach walki podwodnej. Znaczna część jego anatomii jest bioluminescencyjna, powodując wytwarzanie blasku w obszarach o ograniczonym dostępie światła. Gatunek Nocturna jest przystosowany do życia zarówno w wodzie jak i na lądzie oraz posiada zdolność do regeneracji utraconych kończyn. Jest też naturalnie odporny na Mutagen.

Ciekawostki Edytuj

  • Jego wygląd jest inspirowany żabnicokształtnymi.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.