Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Norex – wspierający antagonista, a później antyzłoczyńca w filmie Kapitan Marvel. Jest naukowcem Skrulli, a także lojalną prawą ręką Talosa.

W jego rolę wcielił się Matthew Maher.

Biografia

Śledzenie Vers

Po raz pierwszy Norex pomagał swoim pobratymcom w pochwyceniu członka Starforce - Vers na planecie Torfa, ponieważ Talos zamierzał uzyskać dostęp do jej wspomnień dla własnych celów. Jednak Vers uwolniła się, a następnie uciekła na Ziemię, co skłoniło zirytowanego Talosa i kilku jego podwładnych do ewakuacji na Ziemię po zniszczeniu ich statku. Następnie Talos powierza Norexowi i innym Skrullom podszywać się pod cywili, aby uniknąć podejrzeń.

Ostatecznie Talos i Norex zdołali wyśledzić Vers w domu jej bliskiej przyjaciółki Marii Rambeau. Norex podszywa się pod Marię, by przyciągnąć córkę Marii, Monikę, podczas gdy Talos konfrontuje się z Vers, Marią i Nickiem Fury. Dzięki odzyskanej czarnej skrzynce Talos ujawnił, że Najwyższa Inteligencja zniszczyła rodzinną planetę Skrulli z powodu odmowy poddania się władzy Kree. Talos ujawnił również, że skontaktowała się z nim Mar-Vell, który stworzył silnik nadświetlny i olbrzymi statek, który może przewieźć uchodźców Skrulli, aby mogli znaleźć nową planetę do życia i uciec przed Kree. To sprawiło, że Vers przypomniała sobie, że była kiedyś pilotką o imieniu Carol Danvers, która była świadkiem zamordowania Mar-Vell przez Yon-Rogga (przywódcę Starforce) i zniszczyła silnik, który sprawił, że pochłonęła moce i straciła wspomnienia.

Poświęcenie siebie

Rozwścieczona tym, że została użyta przez Kree, Vers przyłączyła się do Skrulli. W tym celu Norex wykorzystał swoje umiejętności do ulepszenia statku Vers, aby mógł latać w kosmos, aby wytropić statek Mar-Vell przenoszący uchodźców Skrulli, w tym rodzinę Talosa. Po otrzymaniu informacji, że Yon-Rogg wrócił na Ziemię, by wskazać lokalizację Vers, Norex postanawia pozostać w tyle, podszywając się pod Vers, aby Vers i Talos mogli znaleźć statek. Po ujawnieniu się przybyszowi Yon-Roggowi, Norex szczęśliwie wyśmiał go z faktu, że Vers odzyskała już wspomnienia i że Talos oraz reszta Skrulli będą bezpieczni przed Kree. Rozwścieczony Yon-Rogg zabija Norexa, strzelając do niego.

Advertisement