FANDOMNoro (ノロ, Noro), dawniej znany jako Noroi (ノロイ, Noroi) – powracający antagonista w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Był milczącym bezpośrednim podwładnym Jednookiego Króla, który był jednym z przywódców Drzewa Aogiri oraz przybranym ojcem Eto Yoshimury.

Charakterystyka

Wygląd

Noro był niesamowicie ogromnym ghulem o czarnych włosach związanych w kucyk. Noro nosił białą maskę z ogromnymi czarnymi ustami z ogromnymi zębami oraz małymi nacięciami na nozdrza. Jego paznokcie były czarne, podobnie jak u Kanekiego. Po przeskoku czasowym jego włosy znacznie urosły. Pod maską Noro nie miał oczu ani nosa i wydawało się, że został zmumifikowany.

Jako Noroi był potężnie zbudowanym mężczyzną o pogodnym wyrazie. Miał na sobie kapturową szatę podobną do tej, którą nosił później jako członek Aogiri.

Osobowość

Zastanawiający się olbrzym w niesamowitej ciszy, Noro wydawał się komunikować tylko poprzez działania, a nie słowa. Nosił zegar, kiedy walczył z nim Tsukiyama, Yomo i Uta. Tsukiyama spekulował, że jest objęty godziną policyjną, podobnie jak dziecko. Noro nigdy nie wykazywał oznak bólu ani oporu podczas ataku i poważnych obrażeń, a jedynie leczył rany bez problemów. Mimo to Noro wykazał się zdolnością przemawiania w ostatnich chwilach i wykazywał poziom inteligencji.

CCG uznało działania Noro za nieprzewidywalne, raz ignorował przeciwników, a raz atakował ich pełen agresji. Takie zachowanie zostało zademonstrowane podczas bitwy w 11 Dzielnicy, gdzie zdziesiątkował oddział, który odkrył rannego Ayato Kirishimę, ale zignorował Juuzou Suzuya, kiedy odnalazł ciało Yamoriego, a później zaatakował Itou i oddział Quinx podczas dochodzenia w sprawie Rosewald.

Biografia

Wczesne życie

Wiele lat przed serią Noroi był ghulem żyjącym na 24 Dzielnicy. Skontaktował się z nim Kuzen, który uciekł przed organizacją V i powierzył mu wychowanie małego jednookiego ghula Eto.

Dokładne okoliczności i metody, które doprowadziły do jego przemiany w Noro, są niejasne. Jednak Eto zrzucił winę za jego los na V, twierdząc, że "zabrali" go od niej.

Saga Aogiri

Noro wziął udział w spotkaniu, w którym Kaneki został postawiony przed Tatarą. Pod koniec spotkania Tatara zostawił sprawy bazy w 11 Dzielnicy dla Noro. Tatara przewidział, że niedługo przyjdą Gołębie i nakazał Noro podążanie za ich planem. Później Tatara wyjechała z Eto na spotkanie z towarzyszami, którzy na nich czekali.

Na początku ataku CCG na kryjówkę Aogiri Noro odczekał, aż zegar wskaże północ, zanim zaczął działać.

Po walce pomiędzy Ayato Kirishimą i Kanekim, Noro podniósł "na wpół zabitego" Ayato i zabił oddział CCG, który znalazł parę podczas walki. Zmierzył się z Renjim Yomo, Shuu Tsukiyamą i Utą, pokazując swoją absurdalną zdolność regeneracji. Kiedy alarm jego zegara zadzwonił o drugiej w nocy, od niechcenia odebrał Ayato i wyszedł [11]. Później udali się na dach, aby uratować Yamoriego. Odeszli bez walki z Juuzou Suzuyą po tym, jak uświadomili sobie, że Yamori nie żyje.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.