Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Uwaga!
Ten złoczyńca jest Prawie Czystym Złem. Oznacza to, że ten złoczyńca jest wyjątkowo nikczemną postacią, aczkolwiek z różnych powodów nie jest wystarczająco nikczemny, aby kwalifikować się jako pełnoprawne Czyste Zło. Może się on nie kwalifikować dlatego, że, pomimo popełnionych okrucieństw i złego charakteru, ma pojedynczą, minimalnie pozytywną cechę lub dokonał co najmniej jednego dobrego czynu, ewentualnie, nie spełnia on wystarczających warunków jako Czyste Zło w porównaniu z innymi całkowicie nikczemnymi złoczyńcami w tym samym dziele. Zawsze się to jednak może zmienić, jeśli np. na skutek nowych wydarzeń lub popełnionych nowych czynów w fabule, złoczyńca może zostać uznany za pełnoprawne Czyste Zło.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Załaduj sobie do tego pełnego gówna łba, tępy chuju: Ten człowiek w środku jest z Aero-American. A to oznacza pieniądze. A my nie lecimy sobie w chuja gdy chodzi o pieniądze. Łapiesz?

—Ojczynosław grożący Pośpiesznemu w komiksie

Dlaczego tak bardzo mnie nienawidzisz? Nie mam na myśli twojego problemu z super ludźmi w ogóle ani dlaczego twoja drużyna ma taki plan. Mam na myśli, dlaczego mnie nienawidzisz? Wiesz, słyszę bicie twojego serca. Możesz zachować nieruchomą twarz, ale nie możesz powstrzymać bicia serca w ten sposób - i wiem, że to nie ze strachu, byłbym w stanie to poczuć. To złość.

—Ojczyznosław do Billy'ego Rzeźnika.


Ojczyznosław - główny antagonista bardzo kontrowersyjnej serii komiksów Chłopaki. Podobnie jak większość superbohaterów w tym wszechświecie, jest parodią popularnych superbohaterów, takich jak Superman i Kapitan Ameryka, ale przekształcony w mroczniejszą postać.

Rzeczywiście, podczas gdy większość superbohaterów ma wady, ale ostatecznie są dobroczynni, Ojczyznosław jest dokładną odwrotnością - wysoce złośliwym super-bytem, ​​który zrobi wszystko, czego zapragnie, będąc seksualnym drapieżnikiem i bezmyślnym przestępcą.

Ojczyznosław jest przywódcą Siódemki, który często pogarsza sytuację, a nie poprawia sytuację, na dodatek jest socjopatą, wierzącym, że może okropnie traktować innych ludzi, ponieważ zyskał tak ogromną moc, że jest żywym i makabrycznym przykładem „korupcji władzy”.

Biografia[]

W komiksie[]

Początki[]

Publiczna historia wydana przez Vought-American głosi, że Ojczyznosław jest kosmitą, który spadł na ziemię jako dziecko i został wychowany przez rodziców w małym miasteczku. W rzeczywistości był częścią serii szalonych eksperymentów mających na celu stworzenie super żołnierzy, którzy mogliby pozować jako „superbohaterowie”. Był jednym z siedmiorga dzieci, którym podawano obfite ilości Mieszanki V kiedy byli w macicy.

Lek był potężną substancją chemiczną opracowaną przez nazistowskich naukowców, aby dać ludziom (i innym istotom) niesamowite supermoce, ale z mnóstwem efektów ubocznych w zależności od fizjologicznego wyglądu osoby i użytej ilości. W rezultacie Ojczyznosław zyskał niesamowitą moc, ale jego socjopatyczne wychowanie w paramilitarnym laboratorium naukowym i ekspozycja na eksperymentowanie, Ojczyznosław dorastał z niskimi standardami moralnymi i niewielkim zdrowiem psychicznym.

Kariera superbohatera[]

Gdy Ojczyznosław rozpoczął karierę superbohatera wraz z resztą Siódemki (zespołu "superbohaterów" będących parodią Ligi Sprawiedliwości), stało się jasne, że ich ekstremalna siła i brak moralności często pogarszały katastrofy. Pomimo początkowego optymizmu i autentycznej chęci czynienia dobra, Ojczyznosław wszędzie powodował zniszczenie i śmierć. On i Siódemka zostali chronieni przed konsekwencjami swoich działań przez Vought America, którzy wykorzystali swoje lukratywne powiązania z rządem, drogie zespoły prawne i potężne firmy PR, aby ukryć lub odkazić swoje działania.

Odporny na wszelkiego rodzaju szkody, uodpornił się również na swoją ludzkość, a pomaganie ludziom nie było już priorytetem. Teraz miał obsesję na punkcie hedonizmu i destrukcji. Stał się żywą antytezą tego, kim powinien być superbohater, a jego działania z dnia na dzień stawały się coraz bardziej zdeprawowane, gwałtowne i okrutne.

Wejście w szaleństwo[]

Ojczyznosław był przerażony, gdy anonimowe źródło zaczęło go szantażować zdjęciami różnych przerażających czynów, w których najwyraźniej brał udział. Był szczególnie poruszony, gdy zdał sobie sprawę, że nie pamięta o popełnieniu żadnego z tych okrucieństw. To nawet uczyniło go jeszcze bardziej okrutnym i powoli, przeszedł z samolubnego hedonisty w pełnoprawnego, brutalnego mordercę i oprawcę.

Ośmielony rosnącym szaleństwem i sadyzmem, zaczął bawić się pomysłem „powstania superbohatera”, w którym on i jego koledzy z drużyny mogli powstać i zniszczyć wszystkie rządy światowe, skutecznie przejmując świat. Próbował przekazać to przesłanie na rozdaniu nagród Superbohatera, ale zastraszył go jeden z elit korporacyjnych Vought America, powodując, że uciekł ze strachu.

Te wydarzenia zniszczyły jego całe wszelkie zdrowie psychiczne i moralność.

Olśnienie[]

Ojczyznosław w końcu realizuje swoje marzenia o powstaniu, a on i jego koledzy rozpoczynają na pełną skalę atak na biały dom, zabijając wszystkich innych bohaterów, którzy odmówią przyłączenia się do nich. Ostatecznie wszyscy zostali zamordowani lub w inny sposób pokonani.

Podczas konfrontacji z Billy Rzeźnikiem po zamordowaniu prezydenta, Ojczyznosław był przerażony, gdy jego kolega z drużyny Mroczny Cień był w rzeczywistości jego klonem, stworzonym przez Vought-America, aby go zniszczyć, jeśli kiedykolwiek postrada zmysły. Niestety, Mroczny Cień był nawet bardziej okrutny i nikczemniejszy niż Ojczyznosław, i tak naprawdę był odpowiedzialny za okrucieństwa, które on sam widział na zdjęciach. Zrozpaczony tym objawieniem i faktem, że mógł być prawdziwym bohaterem przez cały czas, gdyby wszyscy wokół niego nie manipulowali nim nieustannie, próbował zabić swojego klona, jednak w walce z nim, umiera. Rzeźnik ostatecznie zabije Mrocznego Cienia, mszcząc swoją żonę i dziecko i kończąc całe te szaleństwo.

W serialu[]

Główny artykuł: Ojczyznosław (Serial)

Ojczyznosław jest głównym antagonistą w serialu, podporządkowanym innym antagonistom takich jak Madelyn Stillwell, ale jest o wiele potężniejszy. Podobnie jak w komiksie, jest liderem Siódemki. Jest aroganckim, brutalnym „bohaterem”, który bardziej dba o swój wizerunek publiczny niż ratowanie innych.

Galeria[]

Komiks[]

Ciekawostki[]

  • Jest oczywistą nikczemną parodią Supermana. Jednak jest znacznie słabszy niż Człowiek ze Stali, ponieważ nie mógł w stanie podnieść samolotu, aby uratować pasażerów.
Advertisement