FANDOMOrga to główny antagonista filmu Godzilla 2000 oraz obcy z gatunku Millennian , który przybył na Ziemię miliony lat temu, aby dostosować się do panujących na niej warunków i ją podbić.
Grał go Makoto Itō, a głos mu podkładała Natalia D. Adams.

Osobowość

Kiedy Millennian zamienił się w Orgę po wchłonięciu DNA Godzilli, był przerażony i zdezorientowany, przez co stał się podatny na atak. Nie miał również doświadczenia w walce, przez co musiał polegać na swojej regeneracji i szybkości. Stracił większość inteligencji swojej oryginalnej formy i skupiał się wyłącznie na jednym celu, jakim było przyswojenie sobie DNA Godzilli.
W serii komiksowej Godzilla: Rulers of Earth , Orga jest przedstawiany jako niezrównoważony brutal, który próbuje pożreć wszystko, co spotka na swojej drodze. W pewnym momencie starał się pożreć Gigana, mimo, że ten był jego sprzymierzeńcem.

Wygląd

Z powodu pochłaniania DNA Godzilli, Orga jest przedstawiany jako zdeformowana wersja Króla Potworów. Ma masywne, zgarbione plecy, małą prostokątną głowę, parę długich kończyn górnych z trzema palcami, małe kończyny dolne i krótki ogon. Jego ciało jest dwustronnie asymetryczne i nieregularne, a skóra ma kolor ciemnoszary.
Kiedy Orga zaczął pochłaniać więcej DNA Godzilli, jego skóra stała się jasnozielona, a na grzbiecie zaczęły mu wyrastać długie, fioletowe płetwy grzbietowe. Według bohaterów filmu, gyby Orga pochłonął wystarczająco DNA Godzilli, zamieniłby się w jego idealnego klona.

Umiejętności

  • Możliwości fizyczne: Orga, mimo swojej budowy i rozmiaru, jest zaskakująco szybki zwinny. Zdolny jest do skakania na wysokość 100 metrów i odległość 300 metrów, a także do unikania ataków Godzilli. W grze Godzilla: Unleashed (2007), Orga jest zdolny do podnoszenia i rzucania swoimi przeciwnikami, a także do walki w zwarciu.
  • Promień barkowy: Orga może strzelać potężnym promieniem z barki, zdolnym do wchodzenia w zwarcie z innymi wiązkami potworów.
  • Regeneracja: Regeneracja Orgi pozwala mu na leczenie wszelkich obrażeń szybciej niż Godzilla. Dzięki temu wytrzymał kilkakrotne trafienie wydechem atomowym Godzilli i kontynuował z nim walkę.
  • Telepatia: Dzięki telepatii, Orga mógł przywołać swój statek UFO, aby niszczyć nim różne przedmioty, a także powalić Godzillę. Podczas używania tej zdolności, lewa barka Orgi świeci na żółto.
Orga Phase II

Orga w fazie drugiej

  • Adaptacja: Orga może pochłaniać DNA poprzez ugryzienie, co pozwala mu na szybkie dostosowywanie się do otaczającego go środowiska. Millennian pochłonął DNA Godzilli, przez co przekształcił się w Orgę. Podczas połykania Godzilli w całości, Ordze natychmiast zaczęły wyrastać fioletowe płyty grzbietowe, a jego skóra stawała się łuszcząca i zielona.

Słabości

  • Ograniczona regeneracja: Choć regeneracja Orgi jest szybsza i wydajniejsza od Godzilli, nie jest doskonała. Nie mógł zregenerować promienia barkowego, kiedy ten został zniszczony przez Godzillę. Nie mógł również zregenerować się po tym, jak Godzilla wysadził go od środka.Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.