FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ornstein Zabójca Smoków jest jednym z bossów i drugorzędnych antagonistów w grze Dark Souls.

Historia Edytuj

Dark Souls Edytuj

Ornstein był jednym z najbardziej zaufanych rycerzy Lorda Gwyna. Był on pierwszym członkiem, a zarazem kapitanem Czterech Rycerzy, który dowodził Artoriasem, Goughiem i Ciaran. W ramach tego tytułu dostał specjalną duszę i pierścień od władcy popiołów.

Jego złota zbroja przypominała lwa i była nasycona mocą błyskawic. Jego elektryczna włócznia potrafiła miotać piorunami, a także podobno była w stanie przeciąć na pół skałę. Po tym jak bogowie uciekli z Anor Londo, Ornstein strzegł księżniczki Gwynevere w wielkiej katedrze, u boku Smougha. Ostatecznie jednak obaj zostali pokonani przez Wybranego Nieumarłego.

Pomimo przypuszczalnej śmierci z rąk wybrańca, w pewnym momencie Ornstein opuścił katedrę w poszukiwaniu Bezimiennego Króla. Nie jest do końca wiadome jak zabójca smoków przetrwał spotkanie z Wybranym Nieumarłym, ale w jakiś sposób udało mu się dotrzeć do Szczytu Arcysmoków. Przypuszcza się, że Ornstein, którego spotyka główny bohater jest tak naprawdę jedynie iluzją. Niestety wyniki jego poszukiwań oraz jego dalsze losy pozostają nieznane.

Dark Souls II Edytuj

Postać znana jako stary zabójca smoków pojawia się jako opcjonalny boss w Katedrze Błękitu. Bardzo przypomina Ornsteina i ma niemal identyczny wachlarz ruchów, jednak zamiast błyskawicami posługuje się mrokiem. Książkowy poradnik do gry potwierdza, że ​​jest to Ornstein lub w najlepszym wypadku naśladowca Zabójcy Smoków. Jeśli to jest Ornstein, musiał zostać pochłonięty przez mrok podczas poszukiwania Bezimiennego Króla.

Dark Souls III Edytuj

Opuszczoną zbroję Ornsteina można znaleźć na Szczycie Arcysmoków, znajdująca się na dziedzińcu dostępnym po pokonaniu Bezimiennego Króla. Mimo to Ornstein we własnej osobie się nie pojawia i nie wiadomo jakie są jego dalsze losy.

Osobowość Edytuj

W przeciwieństwie do okrutnego i sadystycznego Smougha, Ornstein był szlachetnym i honorowym wojownikiem. Była także niezwykle lojalny wobec Lorda Gwyna. Nie lubił kanibalistycznej natury Smougha, ale wydaje się, że widział w nim potężnego wojownika. Podczas walki z bossem, jeśli Smough zginie jako pierwszy, Ornstein delikatnie położy dłoń na jego zwłokach, jakby dziękując mu za swój obowiązek, zanim wchłonie jego moc, powiększając się do ogromnych rozmiarów. To mocno kontrastuje z reakcją Smougha, jeśli Ornstein zginie pierwszy, miażdżąc go swoim młotem, aby uzyskać moce błyskawic.

Ciekawostki Edytuj

  • Jego imię "Ornstein" oraz angielska nazwa jego pierścienia "Leo Ring" jest swego rodzaju nawiązaniem do imienia i nazwiska eksperymentalnego kompozytora z początku XX wieku – Leo Ornsteina.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.