FANDOMOrson Krennic – główny antagonista w filmie Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie.

To jeden z wyższych oficerów Imperium. Dowódca projektu Gwiazdy Śmierci oraz Szturmowców Śmierci.

Grał go Ben Mendelsohn.

Biografia

Poszukiwanie starego przyjaciela

W 15 BBY Krennic poszukiwał ojca Jyn Erso – Galena, dawnego przyjaciela. Potrzebny był on Imperium do budowy Gwiazdy Śmierci – stacji bojowej zdolnej niszczyć całe planety. Odnalazł Galena na planecie Lah' mu, gdzie rozkazał szturmowcą zabić jego żonę Lyrę oraz porwał go do kompleksu na planecie Eadu, gdzie powstawała Gwiazda Śmierci.

Pierwszy wystrzał Gwiazdy Śmierci

15 lat później Gwiazda Śmierci była już gotowa. Na pokład przyleciał sam gubernator Wilhuff Tarkin by zobaczyć czy stacja spełnia oczekiwania Imperatora. Idealnym celem na test tej broni był księżyc Jedha gdzie od dłuższego czasu działała rebelia Sawa Garrery. Włączono tylko jeden reaktor, lecz stacja i tak przerosła wszelkie oczekiwania. W jednej chwili zniszczyła całe Jedna City, a później ogromna fala uderzeniowa rozniosła okolicę w ruiny. Wilhuff Tarkin stwierdził że przejmuje stacje co wyprowadziło Krennica z równowagi. Tarkin poinformował Krennica o jego nieudolności, przeciekach na temat broni oraz ucieczce jednego z pilotów z placówki badawczej Galena Erso, przyjaciela Orsona na Eadu.

Przylot na Eadu

Rogue-one-07png

Krennic za młodu

Krennic przyleciał na Eadu gdzie zwołał wszystkich architektów na platformę lądowniczą. Oznajmił im że w Ich szeregach znajduje się zdrajca. Gdy nikt się nie przyznał Orson postanowił rozstrzelać wszystkich. Wtedy jednak przed szereg wystąpił Galen. Mimo tego iż się przyznał Krennic i tak kazał rozstrzelać pozostałych a Galena uderzył w twarz. W tym momencie Rebelianci rozpoczęli atak na placówkę. Jedna z bomb zrucona przez X-Winga zabiła Galena, a Orson uciekł.

Wizyta na Mustafar

Jakiś czas później Krennic przyleciał na Mustafar do zamku Dartha Vader, by poprosić go o ponowne przydzielenie kontroli nad Gwiazdą Śmierci. Vader zaczął jednak dusić Orsona, po czym puścił go, mówiąc by nie zachłysnął się własną ambicją.

Star-wars-rogue-one-krennic-vader-mustafar-image-4

Bitwa na Scarif

Następnie skierował się On na tropikalną planetę Scarif gdzie w Imperialnej Cytadeli rozkazał sprawdzić każdą wychodzącą z placówki wiadomość, by uniknąć przecieków spowodowanych przez Galena Erso. W Cytadeli znajdowały się też plany Imperialnych projektów w tym Gwiazdy Śmierci.

Prace przeszkodziły jednak wybuchy. Orson zaczął krzyczeć na oficerów oraz kapitana by wysłali szturmowców a nie głupio się patrzyli. Sam poleciał z elitarnym zespołem Szturmowców Śmierci i rozpoczęli strzelanie do Rebeliantów którzy ginęli jak muchy. Gdy bitwa się nasilała a flocie Rebeliantów udało się zniszczyć pole siłowe i wlecieć na planetę, Krennic pojechał windą na dach Cytadeli gdzie ktoś sterował anteną by przesłać plany Gwiazdy Śmierci. Na górze okazało się że osobą tą jest Jyn Erso – córka Galena. Gdy już miał ją zabić w ramię postrzelił go agent Rebelii Kassian Andor. Zdesperowane Imperium by uniknąć zdobycia planów przez Rebelię wysłało nad Scarif Gwiazdę Śmierci, wystrzeliwując promień w Cytadelę. Wybuch zniszczył cały kompleks wraz z Rebeliantami, Krenniciem oraz Jyn i Kassianem. Gdy promień zbliżał się do Cytadeli postrzelony Orson patrzył jak jego właśnie dzieło stało się przyczyną jego zagłady.
ZZ32B72A45

Podczas bitwy o Scarif

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.