FANDOM


Użytkownik AVP Player pracuje nad rozbudową tego artykułu.
Prosimy o niedokonywanie większych zmian do czasu ukończenia


Ostrze (ang. Blade) – żywa marionetka stworzona przez André Toulona w Berlinie podczas drugiej wojny światowej. Ma duszę doktora Hessa, niemieckiego chirurga i lekarza, który zdradził nazistów, aby pracować z Toulonem i został w wyniku tego zasztyletowany. Wśród fanów serii, jest z pewnością najbardziej znany.

To marionetka szpiegowska z bronią zamiast rąk. W filmach wydaje się być liderem wśród pozostałych. Był obecny w każdej odsłonie Władcy lalek.

Wygląd i charakterystyka

Jego wygląd jest typowo gotycki. Ma bladą twarz, białe włosy, nosi czarny płaszcz i kapelusz z szerokim rondem. Zamiast dłoni ma nóż i sierp, którymi często się posługuje. Jego usta mogą się otwierać i zamykać.

Występowanie

Władca lalek III

W 1941 roku w Berlinie, naziści zatrudnili chirurga Dr. Hessa, by ten stworzył specyfik ożywiający zmarłych. W tym czasie Toulon urządzał satyryczne przedstawienia, wyśmiewające Hitlera. Jedną ze sztuk obejrzał szpieg Majora Kraussa. Udało mu się sfotografować poruszające się samodzielnie lalki. Major kazał aresztować André za propagandę, a także z chęci odkrycia jego sekretu ożywiania martwych przedmiotów.

Podczas ataku na dom lalkarza, jego żona zginęła od strzału, a on sam został porwany. Marionetki zdecydowały się ratować swojego pana, jednak mikstura ożywiająca dostała się w ręce Hessa. Doktor ostatecznie zdecydował się na ucieczkę i postanowił znaleźć Toulona, który w tym czasie przygotował nową lalkę, będącą wizerunkiem Majora Kraussa. W ten sposób chciał ośmieszyć oficera, pokazując mu jak małym człowiekiem był do tej pory.

Lalkarz ukrywał się w pustym budynku wraz z panem Hertzem i jego synem Peterem. André poprosił chłopaka o pomoc we wkradnięciu się do swojego domu i wyniesieniu kilku niezbędnych przedmiotów. Petera spotkał uciekający Hess, prosząc o pomoc w odnalezieniu Toulona. Chirurg przyznał się do ucieczki i obiecał pomóc w opuszczeniu kraju. Także w tym momencie poznał prawdziwy sekret ożywiania lalek. Okazali się to ludzie, którym dano drugą szansę i zamknięto ich dusze w sztucznych ciałach, dzięki czemu mogli żyć wiecznie. Po pewnym czasie zaatakowali naziści. Jeden z nich śmiertelnie ranił Hessa, podczas gdy lalki odpierały atak napastników. Przed śmiercią doktor pochwalił Toulona co do jego intencji.

Chirurg został uhonorowany poprzez umieszczenie jego duszy w marionetce przedstawiającej Kraussa. Zostało mu nadane imię Ostrze. Lalkarz w niemieckim przebraniu dostał się wraz z marionetkami do kwatery głównej, gdzie nowa lalka dokonała zemsty na niedawnym pracodawcy. Na koniec oficer został powieszony na haczykach jak kukiełka i zrucony na halabardę. Ostatecznie Toulon spakował swoje wytwory w walizkę i pojechał pociągiem do Szwajcarii.

Wspomnienia władcy lalek

Ostrze pojawia się na krótko przed opowiedzeniem historii Toulona.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.