Nienawidzę każdego dziecka i kobiety na tym świecie. Chcę zabić każde dziecko, które się uśmiecha; nie zasługują na szczęście tak jak ja. Mam krew na rękach, a moja dusza umarła...

—Otoya Takechi


Otoya Takechi – jedna z antagonistek występujących w Akuma no Riddle. Jest główną antagonistką trzeciego odcinka anime, a później w dziesiątym odcinku pojawia się jako drugorzędna antagonistka. Jest seryjnym mordercą, który terroryzował całe miasto. Uważała się za jedną z najokrutniejszych wśród zabójców Czarnej Klasy przez fakt, że nawet po tym, jak miała szansę przejść na stronę dobra, aby zostać przyjacielem Haru, odmówiła i kontynuowała polowanie, aby zabić ją dla czystej seksualnej przyjemności.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Ma długie fioletowe włosy związane w kucyk i jasnozielono-niebieskie oczy. Podobnie jak inni uczniowie nosi mundurek. Kiedy próbowała zamordować Haru, nosiła pasek wokół talii, by przytrzymać nożyczki.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Jest sadystką, która ukrywa swoją prawdziwą naturę pod postacią niezwykle zabawnej dziewczyny. Lubi dokuczać innym, ale jej działania postrzegane są jako pogwałcenie na granicy. Poza tym ma obsesję na punkcie nożyczek do tego stopnia, że nosi na plecach całą torbę i używa ich do seryjnych zabójstw, a według Suzu Shutou w anime, Otoya uważa zabijanie za coś w rodzaju przyjemności seksualnej.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.