FANDOM


Fascynująca rasa, Płaczące Anioły. Jedyni psychopaci we wszechświecie którzy zabiją cię w miły sposób. Bez bałaganu, bez ociągania się, po prostu porwą cię do przeszłości i pozwolą żyć aż do śmierci. Reszta twojego życia zostanie wykorzystana i zniknie w oka mgnieniu. Umierasz w przeszłości, a tymczasem w teraźniejszości żywią się energią wszystkich dni które mogłeś przeżyć, wszystkich skradzionych chwil. To stworzenia abstrakcyjne. Żerują na energii potencjalnej.

—Doktor opisujący Płaczące Anioły


Płaczące Anioły (ang. Weeping Angels) – starożytna rasa kosmitów, występująca w serialu Doktor Who. Nie jest znane ich pochodzenie.

Cechy

Płaczące Anioły z wyglądu przypominają kamienne posągi, jednak w rzeczywistości są wyrafinowanymi skrytobójcami. Ich preferowaną metodą zabijania jest wysyłanie ofiary w przeszłość, zanim ofiara zdążyła się urodzić, a następnie żerowanie na energii czasowej będącej ekwiwalentem dni, które ofiara mogłaby przeżyć. Jako mechanizm obronny, Płaczące Anioły przyjmują postać posągów gdy skupia się na nich wzrok osoby trzeciej. Niezauważone potrafią przemieścić się z miejsca na miejsce w czasie krótszym niż jedna sekunda. Ich ruch można zaobserwować wyłącznie za pomocą kamer.

Ważniejsze historie

  • Mrugnięcie (ang. Blink) (2007)
  • Czas Aniołów, Ciało i kamień (ang. The Time of Angels, Flesh and Stone) (2010)
  • Anioły przejmują Manhattan (ang. The Angels take Manhattan) (2012)
  • Czas Doktora (ang. The Time of the Doctor) (2013)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.