FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Idziesz do bardzo niebezpiecznego miejsca, więc bądź ostrożny. To, co tam drzemie, to nie jest człowiek.

—Faun ostrzegający Ofelię przed potworem.


Pale Man – ikoniczny antagonista pojawiający się w filmie Labirynt fauna z 2006 roku. Jest on jasnoskórym humanoidalnym demonem z gałkami ocznymi w dłoniach, który je małe dzieci.

Biografia Edytuj

Podczas poszukiwań Ofelii, by udowodnić, że jest godna, że nie stała się zwykłym człowiekiem, została wysłana do legowiska legendarnego stworzenia znanego jako "Pale Man", który jest nikczemnym, ohydnym i zbuntowanym humanoidalnym potworem o bladej, elastyczniej skórze i ma ogromny apetyt na małych bezbronne dzieci.

Ofelia musi odzyskać sztylet, który był zamknięty w legowisku Pale Mana (pierwszym zadaniem było zdobycie klucza). Faun ostrzegł ją, by nie jadła niczego z luksusowego bankietu serwowanego na stole śpiącego Pale Mana, a także pozwolił jej zabrać ze sobą swoje wróżki, aby służyły jako przewodniki podczas tej podróży.

Kiedy Ofelia odwiedza Pale Mana, on śpi na krześle przy swoim stole obok ciepłego kominka. Tam, Ofelia szybko znalazła sztylet z pomocą wróżek, ale kiedy miała już wyjść, po prostu nie mogła oprzeć się pokusie i zjadła dwa soczyste winogrona z uczty Pale Mana, pomimo wróżek przypominających jej, aby tego nie robiła.

Pale Man obudził się z jego głębokiego, cichego snu i szybko podniósł gałki oczne z talerza na stole i umieścił je w oczodołach w dłoniach przypominających pazury. Pale Man zobaczył Ofelię i natychmiast ruszył w jej kierunku, aby ją zjeść.

Dziewczyna patrzyła z przerażeniem, jak Pale Man został zaatakowany przez trzy towarzyszące jej wróżki, z których dwie chwycił i bezlitośnie pożarł. Gdy Ofelia rzuciła się, by uciec, Pale Man (choć nie był w stanie chodzić bardzo szybko) był tuż za nią. Wyjście zamknęło się na kilka sekund, zanim Ofelia mogła do niego dotrzeć, ale szybko znalazła kolejne, dzięki czemu jej i pozostałej wróżce udało się uciec w samą porę, pozostawiając Pale Mana w tyle. Prawdopodobnie powrócił do snu przy swoim stole.

Osobowość Edytuj

Były dobre powody, dla których wróżki ostrzegały Ofelię przed Pale Manem, jak pokazano na ścianach legowiska stworzenia, są obrazy Pale Mana, żywiące się żywymi dziećmi jeden po drugim. Dzieci na obrazach najwyraźniej bezskutecznie błagają o litość, wskazując, że Pale Man nie ma śladu ludzkości. A w kącie jaskini Pale Mana leżała wielka kupka dziecięcych "ubrań i butów", co świadczy o tym, że on całkowicie zjada ofiary, ponieważ nie ma już kości ani resztek. Pale Man prawdopodobnie robił te obrazy sam, utrzymując je i ubrania swoich ofiar jako trofea.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.