Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


K-kto tam? Kto? Ni-nie zbliżaj się! Nie zbliżaj! Sp-spróbuj tylko podejść bliżej a wy-wysadzę to wszystko w powietrze!

—Paul grożący Frankowi


Paul Carson to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising z 2006 roku. Jest to też opcjonalny boss występujący w głównym modzie 72 Godziny, którego można spotkać 3 dnia o godzinie 5:00 w Wonderland Plaza w sklepie z damską odzieżą Casual Gals w zadaniu pobocznym Długowłosy Gnojek. Jest to niestabilny emocjonalnie nastolatek z paranoją, który grozi dwóm kobietom na zapleczu sklepu, że rzuci w nie koktajlem Mołotowa. Głosu użyczył mu Gabriel Olds.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Bardzo prawdopodobne, że Paul nie był zbyt lubianym uczniem w szkole z powodu tego jak zwraca się do dwóch kobiet oraz Franka, który twierdzi, że naśmiewają się z niego.

21 września o godzinie 5:00, Otis informuje Franka, że zauważył Paula w jednym ze sklepów z damską odzieżą w Wonderland Plaza, który terroryzował dwie niewinne kobiety na zapleczu sklepu. Kazał mu uważać, gdyż widział, że chłopak ma w rękach koktajl Mołotowa.

Frank West udaje się do miejsca, które wskazał mu Otis by uratować dwie kobiety i powstrzymać napastnika. Wewnątrz sklepu, Debbie Willett i Mindy Baker kulą się ze strachu gdyż Paul grozi, że rzuci w nie koktajlem Mołotowa. Debbie prosi go by tego nie robił, gdyż te nic mu nie zrobiły, na co Paul odpowiada oskarżając je, że one cały czas się z niego gapią i śmieją się jego wyglądu i tego, kim jest.

Frank nie wiedząc jak podejść kogoś tak niestabilnie emocjonalnego i trzymającego broń w ręce, próbuje podejść do niego od tyłu po cichu. Jednak Frank potyka się o kanister z paliwem do zapalniczek, strasząc Paula, który natychmiast każe Frankowi się odsunąć, bo inaczej wysadzi to całe miejsce w powietrze. Paul zakłada, że Frank też przyszedł się z niego ponabijać, co prowokuje go do zaatakowania Franka.

Los Paula[edytuj | edytuj kod]

Po tym jak Paul zostaje pokonany, próbuje on odpalić kolejny koktajl Mołotowa każąc Frankowi się odsunąć. Udaje mu się go zapalić ale przez przypadek potyka się o przewrócony kanister. Zapalona butelka spada mu prosto na brzuch i krocze co sprawia, że Paul zaczyna się palić, a Frank ogląda to z horrorem. I tutaj gracz ma wybór: albo zostawić go na pewną śmierć lub ugasić płomienie i uratować go. Zostawienie go na śmierć jest bardzo proste ale nie ma żadnych korzyści dla Franka. Aby uratować Paula, Frank musi podnieść gaśnicę wewnątrz sklepu i ugasić pożar na jego ciele zanim jego pasek zdrowia wyczerpie się. Uratowanie Paula spowoduje, że dołączy on do grona ocalałych i da dodatkowe punkty doświadczenia oraz da Frankowi nagrodę za uratowanie go w postaci nielimitowanej ilości Koktajli Mołotowa. Uratowanie Paula jest też niezbędne w celu zdobycia pewnych osiągnięć.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Nazwisko Paula to "Carson". Kiedy usunie się literkę C wychodzi słowo "arson", które tłumaczy się na słowo "podpalenie" czyli jego ulubione zajęcie.
  • Paul ma 19 lat, ale z wyglądu wygląda na o wiele starszego. Najprawdopodobniej jest to spowodowane zestresowaniem z powodu bycia dręczonym.
  • Paul Carson jest bazowany na nastolatkach, którzy są dręczeni z powodu wyglądu i zachowania w szkołach, którzy w końcu nie wytrzymują i urządzają strzelaniny lub podkładają bomby w szkołach by zemścić się na oprawcach.

Nawigacja[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.