FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Zamknij się, Meg.

—Peter do swojej córki Meg.


„Justin” Peter Löwenbräu Griffin Sr., najlepiej znany jako Peter Griffin - tytułowy antybohaterski protagonista serialu animowanego dla dorosłych Głowa rodziny; jest ojcem Chrisa Griffina, Stewie Griffina i Meg Griffin, biologicznym ojcem Bertrama Griffina, mężem Lois Griffin oraz przyjacielem i właścicielem Briana H. Griffina. Jest mężczyzną po czterdziestce, który mieszka na 31 Spooner Street w mieście Quahog na Rhode Island.

Chociaż jest głównym bohaterem, nie jest tak miły, jak większość chciałaby to sobie wyobrazić, ponieważ spowodował inne nieszczęścia z powodu swojej głupoty, ale także celowo poprawił się, co odbija się na nim, pozostawiając Petera utkniętego z surowym końcem umowy. Pod tym względem nie jest sam, ponieważ ma złego brata Thaddeusa Griffina, znęcającą się starszą siostrę Karen Griffin i obraźliwego fanatycznego ojczyma Francisa Griffina sugerującego, że w jego rodzinie występuje antagonizm i pomaga wyjaśnić zachowanie jego dzieci (choć w sposób uczciwy Peter ma momenty opiekuńcze, mimo że są coraz rzadsze). Zazwyczaj jest przedstawiany jako antybohater, ale w zależności od odcinka może być również przedstawiany jako główny czarny charakter, a czasem nawet jako antagonista.

Głosu podłożył mu twórca serialu Seth MacFarlane, który także podłożył głos pod Briana Griffina, Stewie Griffina, Glenna Quagmire i Cartera Pewterschmidta w Głowie rodziny oraz Rogera Smitha w Amerykański tata.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.