Peter Ludlow był siostrzeńcem Johna Hammonda, dyrektora generalnego InGen oraz głównym antagonistą filmu Zaginiony Świat: Jurassic Park. Po wycofaniu się Hammonda, nowo wybrany prezes planuje zapobiec upadku InGenu. W tym celu wysyła grupkę ludzi, aby sprowadzili dinozaury z Isla Sorna do San Diego. Akcja zakończyła się niepowodzeniem, a on sam zginął zjedzony przez małego Tyranozaura.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Po wydarzeniach z filmu Jurassic Park, InGen znalazł się na krawędzi bankructwa. John Hammond zablokował wszelkie próby utworzenia nowego Parku Jurajskiego. Peter zaproponował zarządowi rozwiązanie kryzysu finansowego InGen poprzez transport niektórych dinozaurów do małego Parku Jurajskiego w San Diego. Pomysł spotkał się z akceptacją zarządu, dzięki czemu Peter został mianowanym nowym prezesem.

Ludlow zatrudnił słynnych myśliwych Rolanda Tembo i Ajay Sidhu, którzy mieli poprowadzić ekspedycję. Oryginalny plan Ludlowa na transport wielu gatunków dinozaurów (roślinożernych) nie powiódł się, gdyż dinozaury zostały uwolnione. W następstwie pożaru, wszystkie urządzenia Ludla zostały zniszczone. Ludlow spotkał sabotarzystów po tym, jak ich sprzęt został zniszczony poprzez atak Tyrannosaurusa Rex. Następnie wszyscy razem pomaszerowali do wioski robotników z nadzieją na ocalenie.

Podczas długiego marszu poprzez wyspę ludzie zostają Tyranozaury i Velociraptory. Ludlow przeżywa. Roland zdołał uspokoić Tyranozaura Bucka. Ponieważ nie mógł zdobyć nowych dinozaurów, Ludlow decyduje, że ten T. Rex i jego niemowlę należy zabrać do Parku Jurajskiego w San Diego.

Kiedy statek S.S. Venture przenoszący dinozaury przypływa do San Diego, wpada do stacji dokującej. Ludlow i niektórzy strażnicy badają łódź, stwierdzając przy tym, że cała załoga nie żyje. Strażnik otwiera ładownię, myśląc, że może być kilka członków załogi poniżej (pomimo ostrzeżeń Malcolma), przypadkowego uwalniając dorosłego Tyrannosaurusa, który ucieka do miasta, tworząc nieopisany chaos.

W celu zwabienia dorosłego Tyranozaura na łodzi, Sarah Harding i Ian Malcolm wrócili po niemowlę T. Rex do ładowni. W międzyczasie Ludlow kazał najemnikom zastrzelić dorosłego Tyranozaura i odzyskać niemowlę. Wierzył, że dzięki temu ocali InGen.

Gdy mały Tyranozaur został umieszczony w ładowni statku, Ludlow zszedł tam, aby go złapać. Niestety tuż za nim pojawił się ojciec niemowlęcia. Gdy próbował uciec, Tyranozaur złapał go za nogę i zrzucił niemowlęciu. Ludlow został zjedzony przez małego Tyranozaura.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.