FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Pingwin


Pingwin - postać z serii gier Batman: Arkham, jeden z najpotężniejszych gangsterów podziemia Gotham City.

Głosu użyczył mu Nolan North, który również podkładał głos Czarnej Masce w Batman: Arkham City.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Cobblepot urodził się w jednej z najbardziej szanowanych rodzin w Gotham. Rywalizowała ona zawsze z rodziną Wayne'ów. Oswald nienawidził zwłaszcza Bruce'a Wayne'a, którego postrzegał jako "rozpieszczonego chłopczyka".

W szkole Oswald nie miał przyjaciół, ponieważ był wyśmiewany ze względu na jego wygląd.

Jego rodzina zbankrutowała. Chcąc odbudować rodzinny interes, Cobblepot zszedł na kryminalną drogę.

Po latach, Oswald rósł w siłę jako gangster znany jako Pingwin. Zakupił za przystępną cenę od somalijskich piratów statek Olivia B. Meredith, który przekształcił w "Final Offer" oraz w swoją kryjówkę.

Pingwin zaczął rywalizować z Czarną Maską, który podobnie jak on dążył do wygryzienia największych rodzin mafijnych Gotham – Falcone oraz Maronich.

Batman: Arkham Origins Edytuj

Pingwin. Ani jeden cent nie zmienia właściciela bez jego wiedzy. Jeśli ktokolwiek wie, gdzie są zabójcy Czarnej Maski, to właśnie on. Jednak odszukanie Pingwina nie jest łatwe. Jego ludzie tu robią jakieś interesy. Zmuszę ich do mówienia.

—Batman o Pingwinie


W Wigilię Pingwin porwał Alberto Falcone i torturował go, aby ten zmusił ojca do wycofania się z biznesu.

Następnie zjawił się w Lacey Towers, aby osobiście zamordować Czarną Maskę, lecz zastał tam zwłoki mężczyzny w czarnej masce oraz dziewczyny Sionisa, Tiffany Ambrose. Pingwin zostawił przez przypadek odciski palców, przez co policja sądziła, że to on zabił Czarną Maskę.

Cobblepot uciekł na statek i zorganizował walki w kotłowni (turniej uwielbiany przez jego zbirów i często organizowany na Final Offer). Dowiedział się także o wynajęciu zabójców oraz nakazał Ricky'emu LeBlancowi dostarczyć jednemu z gangów bronie, ale transakcja została powstrzymana przez Batmana.

229PenguinCapturedByBatman

Starcie Pingwina z Batmanem

Torturował Alberto Falcone, lecz przerwał to Batman, który pobił Pingwina i chciał wyciągnąć od niego informacje o Czarnej Masce. Pingwin powiedział mu wszystko, co wiedział o zbrodni w Lacey Towers. Wtedy Batmana zaatakował Deathstroke. Pingwin obserwował walkę, którą wygrał Batman, lecz zamknął się w swoim biurze i ogłosił Batmanowi, że wygrał.

Na ulicach Gotham City znalazły się również jego składy broni, o których Batman dowiedział się od Barbary Gordon. Batman używał Zakłócacza, aby je zniszczyć.

Po Arkham Origins Edytuj

Pingwin kupił sporą część Załuków, w tym Muzeum oraz klub Iceberg Lounge. Okazało się, że klub ten skrywa mroczny sekret. Pod nim znajdowała się komora, w której Pingwin odkrył Solomona Grundy'ego.

Pewnego razu, Pingwin postanowił zwiększyć popularność Iceberg Lounge, więc zaprosił do niego samego Jokera, którego darzył szacunkiem. Jednak sytuacja pogorszyła się, kiedy kelnerka niechcący wylała drinka na niego, przez co klaun roztopił jej twarz swoim kwiatkiem z kwasem. Pingwin rozzłościł się na Jokera i zabronił mu przychodzić do klubu. Joker sam wszedł do klubu, a Pingwin zaprosił go do loży V.I.P., po czym wypchnął go za drzwi i powiedział "Dla klaunów wstęp wzbroniony". Tak zaczęła się wojna między Jokerem a Cobblepotem.
8229620110829 110004 1 big

Pingwin w Iceberg Lounge

Jak się okazało, Pingwin nieumyślnie doprowadził do stworzenia mordercy. Victor Zsasz grał w pokera w klubie Pingwina i zaczynał całkiem dobrze. Wkrótce stał się fenomenem i Pingwin chciał z nim zagrać osobiście, twierdząc, że jedynym, który może go pokonać w tym klubie jest jego właściciel. Zsasz wygrywał, lecz Pingwin oszukał go i zabrał jego całe pieniądze, po czym wyrzucił go z klubu. Wtedy Zsasz dokonał pierwszego morderstwa – na człowieku, który żądał od niego pieniędzy.

Pewnej nocy, Pingwin przyłapał pewnego mężczyznę, który oszukiwał w karty i torturował go na oczach tłumu. Jego kolega rozbił koniec butelki i wsadził ją do oka Cobblepota, co je oślepiło. Pingwin chodził do najlepszych lekarzy, lecz żaden nie był w stanie mu pomóc, a próba wyciągnięcia szkła zabiłaby go. Oswald pogodził się z tym sądząc, że będzie to dla niego charakterystyczne i założył monokl.

Batman: Atak na Arkham Edytuj

The Penguin (BAOA)

Pingwin w Ataku na Arkham

Pingwin miał dostarczyć bronie nowo powstałemu Suicide Squad, którzy przybyli do Iceberg Lounge. Jadł on wtedy surowe ryby oraz pił wino. Rozmawiał on o tym z Deadshotem, lecz kiedy zauważył Harley Quinn, oburzył się i powiedział, że kiedyś wraz z Jokerem ukradła jego furgonetkę i wrzuciła do wody jedynie dla zabawy. Lawton jednak przekonał go, twierdząc, że sam zabije Quinn i grożąc, że niezgoda odbije się na jego reputacji.

Ze względu na sympatię do Floyda oraz chęci zachowania popularności, Pingwin przepuścił ich, lecz ostrzegł, aby więcej się tam nie pokazywali.

Batman: Arkham City Edytuj

Twoja rodzina zniszczyła moją, Wayne. To jest... Nazwijmy to porządną, staromodną zemstą.

—Pingwin, przygotowujący się do uderzenia Wayne'a.

Zaraz po schwytaniu Wayne'a w Arkham City, Pingwin "powitał" go w super-więzieniu i w ramach zemsty chciał go pobić, lecz nagle Bruce skontrował jego atak i złamał mu rękę. Gangster nakazał swoim ludziom go zabić, lecz Wayne bez problemów poradził sobie z nimi i później powalił Cobblepota. Później Batman chciał dostać się do starej siedziby GCPD, aby spotkać się z Mr. Freeze'm w jego laboratorium, lecz na miejscu byli uzbrojeni ludzie Pingwina, których zdołał pokonać i dowiedzieć się o miejscu pobytu Pingwina – Muzeum. Kiedy jednak próbował tam wejść za pomocą Deszyfratora Sekwencyjnego, coś zakłócało jego sygnał z Batkomputera. Batman zniszczył urządzenia blokujące komunikację i wtedy mógł bez problemu wejść do siedziby Pingwina.

Jestem, że tak powiem, kolekcjonerem. Jeśli ktoś czegoś szuka, to pewnie ja to mam. A jeśli nie mam, to zdobędę.

—Pingwin


Peng

Pingwin w rozmowie z Batmanem

Dowiedział się, że oprócz Freeze'a Cobblepot więził również "tajniaków" – tajnych policjantów z jednostki Jamesa Gordona. W końcu dostał się do Jamy Gladiatorów, gdzie zobaczył jak Pingwin zabija jednego z policjantów. Po rozmowie z Batmanem, w trakcie której Pingwin opisał siebie jako "kolekcjonera" i zamierzał użyć Batmana jako "wisienka na torcie" jego wystawy w Muzeum, Cobblepot napuścił na niego swoich zbirów, wśród których był między innymi jeden zakażony TYTAN-em. Batman zdołał ich pokonać i poszedł za Pingwinem.

W wielkim pomieszczeniu Batman zauważył trzech policjantów zamrożonych na lodzie przez Pingwina, który używał broni Freeze'a. Czekał na niego w Iceberg Lounge. Batman w tym czasie uwolnił pozostałych policjantów, oprócz tych uwięzionych w Iceberg Lounge. Cobblepot zamroził jednemu z policjantów dłoń, po czym w ramach tortur roztrzaskał ją młotkiem.

W końcu Batman zjawił się w klubie, lecz stwierdził, że nie ma szans z bronią Freeze'a i udał się do jej prawdziwego właściciela po radę. Freeze przekierował go do swojego kombinezonu, z którego Batman wziął Zakłócacz i wrócił do Iceberg Lounge. Po zablokowaniu broni Pingwina, ten zdziwiony po chwili został uderzony w twarz przez nietoperza, po czym spadł z balkon. Nie poddał się jednak i wysadził balkon, przez co Batman wpadł do dziwnej komory, w której znajdował się uśpiony Solomon Grundy.

2011-11-24 000931

Mr. Freeze i Pingwin

Pingwin obudził go, elektryzując Grundy'ego i uwolnił go. Obserwował walkę istoty z Batmanem i wrzeszczał, gdy Batman pokonywał Grundy'ego. Ostatecznie, Solomon ponownie został "zabity" przez nietoperza. Wściekły Pingwin sam stoczył walkę z Batmanem, lecz szybko został powalony i uwięziony za szybą jako jeden z eksponatów. Przedtem zemścił się na nim również Fries, który zmiażdżył jego złamaną rękę.

Jego gang wkrótce rozsypał się – część została zabita przez zbirów Dwie Twarze, a część poddała się i dołączyła do Denta, lub Jokera, który również niszczył jego ludzi.

Batman: Arkham Knight Edytuj

Galeria Edytuj

Batman: Arkham Origins Edytuj

Batman: Atak na Arkham Edytuj

Batman: Arkham Asylum Edytuj

Batman: Arkham City Edytuj

Batman: Arkham Knight Edytuj

Pliki audio Edytuj

Batman: Arkham Origins Edytuj

Batman: Arkham City Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.