FANDOMPiraci Don Kriega, nazywani również Piratami Kriega lub Piracką Armadą – wspierający antagoniście w mandze One Piece oraz jej adaptacji anime. Don Krieg kontroluje ich za pomocą terroru, co dokładnie widać, gdy ich zastrasza.

Historia

Kiedy Krieg zaczął jako pirat, porwał statek Marynarki i użył go jako przebrania, aby rozpocząć plądrowanie. W końcu zbudował swoją armadę liczącą 50 statków i 5000 żołnierzy. Zaczęli wtedy aktywnie działać. Używali do grabieży różnych sztuczek takich jak wywieszenie białej flagi lub użycie trującego gazu.

Po terroryzowaniu East Blue przez nieznany czas, Krieg ostatecznie spróbował podbić Grand Line. Jego pięćdziesiąt statków odleciało, ale siódmego dnia po wejściu do regionu cała ekipa została zniszczona przez Dracule Mihawka. Zanim okręt flagowy został zdjęty, nagle nadciągnęła burza i udało mu się wycofać, zabierając Kriega i jego 100 pozostałych członków załogi z powrotem do East Blue. Po tych przejściach załoga została osłabiona z głodu i urazów. Gin, dowódca floty i prawa ręka Kriega, przebrał się za kapitana, by odciągnąć Fullbody'ego od reszty załogi. W końcu został schwytany i pozostawiono go na trzy dni w zamknięciu.

Baratie

Załoga została po raz pierwszy zaobserwowana, gdy głodujący Gin wszedł do pływającej restauracji Baratie i zażądał jedzenia po ucieczce przed strażnikami Fullbody'ego. Z powodu braku pieniędzy i statusu pirata został wyrzucony, ale Sanji zlitował się nad nim i dał mu darmowy posiłek. Zadowolony Gin wrócił do swojej załogi i sprowadził wszystkich do Baratie. Kiedy Don Krieg odzyskał siły, ujawnił, że ma zamiar ukraść Baratie za swój nowy okręt flagowy, odbudować swoją armadę z innymi pirackimi załogami znalezionymi na morzu, a następnie powrócić do Grand Line i dziennikiem pokładowym Zeffa. Zszokowało to załogę, która czuła wdzięczność wobec szefów kuchni i nie chciała wracać na piracki cmentarz, ale ze strachu przed kapitanem i dlatego, że jeden członek został postrzelony za wyrażanie swojej opinii, spełnili to.

Jednak, na szczęście, Mihawk podążył za nimi i zniszczył ich ostatni statek. Jednak po pokonaniu Roronoa Zoro, który rzucił mu wyzwanie pojedynku, uznał, że ma wystarczająco dużo zabawy i zostawił wszystkich. Krieg postanowił kontynuować atak, a jego załoga obezwładniła kucharzy Baratie. Jednak Monkey D. Luffy i Sanji zdołali obrócić stolik, a nawet pokonali Pearla, dowódcę drugiej ligi, aż Zeff został wzięty jako zakładnik przez Gina. W końcu Gin zaatakował Pearla, twierdząc, że tylko on poradzi sobie z Sanjim. Kiedy jednak Gin został zmuszony do zabicia Sanjiego, podjął trudną decyzję i postąpił niezgodnie z jego rozkazami. W odpowiedzi na to Krieg wystrzelił śmiercionośną trującą bombę gazową, próbując go zabić.

Po długiej bitwie, Luffy zdołał pokonać Kriega, ale nawet po zakończeniu bitwy Krieg nieświadomie wstał i zażądał kontynuowania bitwy, ale Gin powalił ją. Zbierając całą załogę w małej łódce, Gin oświadczył, że jako umierające życzenie, chciał sprowadzić swojego kapitana z powrotem na Grand Line, tak jak chciał i wyruszył.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.