Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Policja - jedni z głównych antagonistów serii Grand Theft Auto.

Są głównymi antagonistami oryginalnego Grand Theft Auto, jego dwóch London DLC, Grand Theft Auto 2 i Grand Theft Auto Online oraz centralnymi antagonistami w każdej innej grze.

Podobnie jak w prawdziwym życiu, policja jest ukonstytuowanym organem osób upoważnionych przez państwo do egzekwowania prawa, zapewnienia bezpieczeństwa, zdrowia i mienia obywateli, a także zapobiegania przestępczości i zamieszkom. Występują w każdej grze GTA, dlatego często próbują aresztować lub zabić gracza.

Mimo że mają pomagać obywatelom i utrzymywać porządek na ulicach, policjanci często (jeśli nie zawsze) są przedstawiani jako agresywni, skorumpowani i nadgorliwi, którzy nie boją się nadużywać swoich władz. To powiedziawszy, nie wszyscy policjanci wszechświata GTA są przedstawiani w negatywny sposób, ponieważ technicznie rzecz biorąc, policja jest w rzeczywistości bohaterami, podczas gdy bohater każdej gry jest złoczyńcą.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.