FANDOMPolliver – mniejszy antagonista pojawiający się w serii Pieśń lodu i ognia oraz w telewizyjnej adaptacji Gra o tron. Jest on żołnierzem służącym Rodowi Lannisterów podczas Wojny Pięciu Królów.

Biografia Edytuj

Sezon 2 Edytuj

Polliver jest żołnierzem Lannisterów pod dowództwem Ser Amory'ego Lorcha. Towarzyszy Lorchowi w ataku na rekrutów Yorena i jego Nocną Straż. Uderza Aryę Stark, kiedy biegnie, by dołączyć do walki i odbiera jej igłę, i rozbawiony, mówi, że zabierze jej zęby. Gdy siły Lannisterów odnioszą zwycięstwo, Amory mówi, że wezmą ocalonych z powrotem do Harrenhal.

Gdy zbliżają się do niedobitków, Polliver zbliża się do rannego chłopca Lommy'ego, który został postrzelony strzałą w nogę i mówi, że Polliver musi go nieść. Polliver na pozór oferuje pomocną dłoń, ale zamiast tego dźga chłopaka w szyję igłą. Krzycząc krwią, Lommy dławi się na śmierć, gdy Polliver wraca do swoich kolegów i drwi z prośby Lommy'ego.

Lorch i jego ludzie dostarczają więźniów do Sera Gregora Clegane'a w Harrenhal. Ser Gregor nadzoruje tortury jeńców, zabijając kilku z nich. Po tym, jak Arya widzi, że Polliver pobił staruszkę za prośbę o kawałek chleba, Arya dodaje imię Pollivera do nocnej recytacji jej wrogów. Gendry zostaje poddany torturom, podczas gdy Polliver stoi na straży. Lord Tywin Lannister przybywa podczas tortur i pyta Gregora, co się dzieje. Gregor mówi, że nie spodziewali się Tywina. Tywin pyta, dlaczego więźniowie nie są w swoich celach. Gregor mówi, że ich cele są przepełnione. Polliver wtrąca, że ​​więźniowie nie będą tam długo. Tywin pyta, czy są tak dobrze obsadzeni, że mogą pozwolić sobie na odrzucenie zdolnych i wykwalifikowanych więźniów. Polliver łapie Aryę patrząc na Igłę w pasie miecza i nakazuje jej klęczeć, nazywając ją chłopcem. Tywin natychmiast uświadamia sobie, że jest dziewczyną i nazywa Pollivera idiotą. Pyta, dlaczego ubrała się jak chłopiec i mówi, że bezpieczniej jest tak podróżować. Mówi, że jest mądra i nakazuje więźniom pracę. Mówi, że Arya będzie jego nowym podczaszym.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.