Prorocy ciemnej strony byli starożytnym kultem ciemnej strony, który powstał na planecie Dromund Kaas w systemie Dromund na Zewnętrznych Rubieżach, świecie który był niegdyś stolicą Imperium Sithów. Zostały założone przez renegata, Mrocznego Lorda Sithów, Dartha Millenniala, i dlatego można je uznać za frakcję rozłamu Sithów.

Prorocy byli szkoleni w używaniu ciemnej strony Mocy i wykorzystywali jej moc do zagłębiania się w możliwe przyszłe wyniki każdego wydarzenia. W czasach Imperium Galaktycznego kierowali nimi Kadann, Najwyższy Prorok. Prorocy byli czarnoskórymi osobnikami, którzy nosili lśniące czarne szaty i którzy uzyskali ogromną władzę w pozostałościach Imperium po śmierci Palpatine'a. Wśród ich wielu przepowiedni, prorocy przewidywali dokładny czas i miejsce zniszczenia obu Gwiazd Śmierci przez Sojusz Rebeliantów. Aby zachować swoją moc, Prorocy stosowali wszelkie środki niezbędne do zapewnienia przewidywanego wyniku.

Kiedy grupa stała się częścią Tajnego Zakonu Imperium, termin ten stał się wymienny z tytułem Imperialny Mag, używany dla prawdziwego Proroka Ciemnej Strony po tym, jak zostali zwerbowani przez Palpatine'a, by mu służył. Prawdziwych proroków nie należy mylić z ich naśladowcami, fałszywymi prorokami, którzy razem stanowili Kościół Ciemnej Strony.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.