Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Proxima Midnight – drugorzędna antagonistka w filmie Avengers: Wojna bez granic z 2018 oraz pomniejsza antagonistka w Avengers: Koniec gry z 2019. Jest ona członkiem grupy adoptowanych dzieci Thanosa o nazwie Czarny Zakon.

Biografia

Proxima Midnight była sierotą zabraną przez Thanosa po tym, jak podbił jej rasę.

Atak na Statesman

Proxima Midnight była obecna z innymi członkami Czarnego Zakonu, kiedy Thanos przechwycił statek Asgardczyków Statesman , na którym byli ocaleli z Ragnaroku, który już zdobył Kamień Mocy, dziesiątkując Xandar. Ona i jej rodzeństwo stali na straży, podczas gdy Thanos zażądał, aby Loki oddał Tesseract zawierający Kamień Przestrzeni. Po tym, jak Thor został związany, Heimdall i Loki zabici, Hulk wysłany na Ziemię przez Most Bifrost, a Kamień Przestrzeni zdobyty, Thanos zniszczył statek, wpierw najpierw uciekając wraz ze swoimi dziećmi.

Zaatakowanie Visiona

Midnight i Corvus Glaive później zaatakowali Scarlet Witch i Visiona w Edynburgu w Szkocji. Midnight i Glaive usiłowali na siłę usunąć Kamień Umysłu z głowy Visiona, ale przerwała im to Scarlet Witch. Midnight przystąpiła do bitwy z Scarlet Witch, podczas gdy ranny Vision próbował odeprzeć Glaive'a. Dzieci Thanosa przystąpili do ataku na Scarlet Witch i Vision. Jednak został on udaremniony przez przybycie Kapitana Ameryki, Czarnej Wdowy i Sokoła. Pokonani, Midnight i Glaive wycofali się.

Bitwa w Wakandzie

Później w Wakandzie, Midnight stanęła z Cull Obsydianem, szydząc z Kapitana Ameryki, Czarnej Wdowy i Czarnej Pantery, że Kamień Umysłu zostanie zabrany przez Thanosa. Zagrożona przez Czarną Panterę, Midnight wysłał swoją armię. W następnej inwazji, Midnight obserwowała w szoku, jak Thor wszedł do Wakandy z Grootem i Raccoonem. Po zauważeniu, że Scarlet Witch dołączyła do bitwy, Midnight poleciła Glaive'owi zabranie Kamienia Umysłu z głowy Vision, który był pilnowany przez Shuri. Midnight następnie zmierzyła się ze Scarlet Witch, przygotowując się do jej zabicia. Jednak Czarna Wdowa i Okoye przybyli do pomocy Scarlet Witch i pokonali Proximę.

Galeria

Advertisement