FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Uratuj Drzewo! Spal Książkę!

—Hasło Przeciwników Książek


Save a Tree, Burn a Book (pol. Uratuj Drzewo, Spal Książkę) lub Przeciwnicy Książek lub Książki WON! to pomniejsi antagoniści występujący w grze wideo Postal 2. Jest to grupa brutalnych ekologów, którzy chcą spalić wszelkie istniejące książki po to, aby uratować drzewa przed wyginięciem nawet, jeśli oznacza to zabijanie niewinnych ludzi.

IdeologiaEdytuj

Przeciwnicy Książek podobnie jak poprzednia grupa demonstrantów mają ogólnie dobre intencje, ponieważ wierzą, że masowa produkcja papieru i książek oznacza główną przyczynę deforestacji i niszczenia lasów. Dlatego chcą zniszczyć wszelkie istniejące książki oraz zatrzymać produkcję książek.

Jednak są oni bardzo agresywni, brutalni, bezwzględni i niestety tak przekonani w swojej ideologii, że są skłonni wtargnąć siłą do biblioteki w Paradise, aby ją podpalić i wzniecić gigantyczny pożar, co powoduje śmierć wielu niewinnych czytelników i bibliotekarek wewnątrz budynku. Ich brutalne zachowanie może też być oznaką choroby psychicznej, ale takie zachowanie wydaje się być normą w uniwersum Postala.

Przeciwnicy Książek są też hipokrytami, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że aby zastąpić spalone książki, trzeba ściąć jeszcze więcej drzew. W dodatku we Wtorek, kiedy Gary Coleman rozdaje swoje autografy w Paradise Mall, kilkoro Przeciwników Książek może stanąć w kolejce po jego autobiografię wraz z podpisem. Może to być albo bug w sztucznej inteligencji lub celowy zabieg pokazujący hipokryzję.

RozgrywkaEdytuj

Kilkoro członków grupy można spotkać od Poniedziałku, ale nie zaatakują Kolesia dopóki ten nie odda książki do Biblioteki we Wtorek.

We Wtorek, gdy Koleś wchodzi do Biblioteki w Paradise, wewnątrz budynku widzi grupę Przeciwników Książek protestujących przeciwko książkom wraz z transparentami, na których widnieją napisy takie jak "Ignorancja to Siła", "Koniec Grafomanii", "Wiedza dla Durniów", "Pomyśl zanim przeczytasz" lub "UWAGA! Hitler napisał książkę". Gdy Koleś zwraca Książkę poprzez wrzucenie do pojemnika na zwroty lub u bibliotekarki, Przeciwnicy Książek wbiegają do Biblioteki i wzniecają pożar po to, aby spalić książki wraz z całym budynkiem.

Aby przeżyć dzień Koleś musi uciec z płonącego budynku oraz walczyć z demonstrantami, którzy wdarli się do budynku. Nie są oni nadzwyczajnie uzbrojeni i łatwo ich pokonać jednak to nie zmienia faktu, że w ogólnie nie należy na nich uważać. Dodatkowym problemem jest panujący pożar oraz spadające z sufitu deski i inne części budynku.

Po wykonanym zadaniu, Przeciwnicy Książek będą atakować Kolesia, kiedy tylko go zauważą.

GaleriaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.