FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Przegniły, dawniej znany jako Gryth lub Pogrzebany Król, jest antagonistą w grze Dark Souls II. Był on niegdyś królem Shulvy, lecz został odrodzony jako obrzydliwa hybryda złożona z ciał pustych dające życie duszy Gravelorda Nito, poszerzając swoją nieśmiertelność poprzez zmuszanie pustych w jego ciele do przyłączenia się do jego wspólnego umysłu.

Biografia Edytuj

Kiedy Gryth był jeszcze człowiekiem, przewodził ludem Shulvy, oddając cześć Sinhowi, śpiącemu smokowi pod ich miastem. Pewnego dnia Sir Yorgh i Rycerze Smoczej Krwi najechali miasto, by zdobyć krew Sinha. Gryth próbował odeprzeć atak i został zabity przez Sir Yorgha. Po tym, jak Sinh uwolnił toksyczne opary, które pokryły całe miasto, ciało Grytha znalazło się w Czarnym Jarze, mrocznej i zniszczonej jaskini poniżej Majuli, pełnej pustych i potworów. W pewnym momencie w przeszłości Gryth został wskrzeszony jako istota składająca się z licznych pustych połączonych ze sobą łańcuchami i głową przypominającą klatkę. Wtedy stał się on Przegniłym.

Jako Przegniły, Gryth zgromadził wiele dusz, aby utrzymać swoją nieśmiertelność, ostatecznie posiadając duszę starej martwej istoty, część Duszy Śmierci, niegdyś posiadanej przez Gravelorda Nito. Stał się przywódcą Czarnego Jaru, sprowadzając tych, którzy zagubili się w jego „świątyni”, łącząc ich ze sobą siłą. Umieścił także wiele posągów w jaskini, które plują trucizną na intruzów. Kiedy Nosiciel Klątwy wchodzi do kryjówki „sanktuarium” Przegniłego, widać, że buduje więcej posągów. Głowa jednego z nich odpada, rozwścieczając Przegniłego na tyle, by ją rozbić. Następnie zauważa gracza i ryczy na niego.

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas walki z Przegniłym, jest arena, ponieważ wokół boków areny jest wiele kałuży ognia. Przegniły może wykorzystać te dołki, by złapać gracza w pułapkę. Będąc powolnym przeciwnikiem, ataki Przegniłego zadają duże obrażenia, jeśli trafią gracza. Używa dużego noża jako swojej broni, którą może obracać. Może użyć drugiego ramienia, aby uderzyć gracza lub złapać go i rzucić. Może także wypluć substancję podobną do oleju, która po wylaniu i wystawieniu na działanie jednego z dołów ognia spali się i straci kawał zdrowia. Przegniły może również uwolnić mroczną aurę, aby potem wywołać wybuch. Pokonanie Przegniłego ujawnia drogę do Pierwotnego Ogniska.

Ciekawostki Edytuj

  • Wycięty z gry opis duszy Przegniłego ujawnia, że dawniej nazywał się Gryth.
  • Duży pusty na lewym ramieniu Przegniłego wydaje się być jego mózgiem, co mogą sugerować ruchy jego ramion. Nie wiadomo, czy to był sam Gryth.
  • W Nowej Grze Plus Przegniły upuszcza duszę starej martwej istoty.
  • Odcięcie lewego ramienia Przegniłego powoduje, że upuszcza kamień klucz Pharrosa.

Galeria Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.