Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Przeklęty, wcześniej znany jako Algrim – generał wojsk Malekitha. Drugorzędny antagonista w filmie "Thor: Mroczny świat".

Biografia[]

Algrim służył Malekithowi w czasach jego wojny z Asgardem. Pod koniec wojny doszło do zaciętej bitwy, której Algrim się przyglądał. Gdy przybyły nowe oddziały Asgardczyków, Algrim poinformował o tym swojego pana. Gdy obaj widzieli, że bitwa jest przegrana, on razem z Malekithem i reszą ocalałych Mrocznych Elfów uciekł z pola walki.

Po kilku tysiącach lat, gdy Jane Foster pochłonęła Eter, on razem ze swoim panem wyruszył w poszukiwaniu zemsty.

Zaskoczony widząc resztki swego świata, Algrim pocieszał Malekitha. Dowiedziawszy się, że nosiciel Eteru jest w Asgardzie, Malekith postanowił jak najprędzej tam się udać. Algrim zgłosił się, by zostać ostatnim z przeklętych. Malekith dźgnął Algrima i włożył do niego przeklęty kamień.

Algrim przebrał się za jednego z Maruderów i pozwolił złapać się przez Asgardczyków. Został zabrany przez Fandrala i Volstagga do Asgardu, gdzie został umieszczony w tamtejszych lochach. Po jakimś czasie Algrim wyjął kamień i użył go, by stać się przeklętym. Po tym wydostał się z celi i zaczął oswobadzać innych, aby zrobili zamieszanie. Gdy był przy celi Lokiego, miał już zamiar go uwolnić, ale powstrzymał się od tego. Jednakże Loki dał mu wskazówki, dzięki którym Algrim odnalazł to czego szukał. Wykorzystując nowe moce zabił wszystkich strażników i zniszczył generator tarczy.

Później trzymał Friggę, podczasz gdy Malekith próbował wydobyć Eter z Jane Foster. Wszystko okazało się iluzją Friggi, którą rozgniewany Malekith kazał zabić, co też Algrim uczynił. Na miejscu zjawił się Thor, który poważnie ranił Malekitha. Razem z Algrimem uciekli.

Razem uciekli do Svartalfheim i zaczęli obmyślać dalszy plan. Jednak w tym czasie przybyli Thor, Loki i Jane Foster. Loki "zdradził" Thora i ofiarował Malekithowi Jane. Przeklęty poręczył za Lokiego.

Algrim obserwował jak Malekith wyśmiewał się z Thora i jak próbował wyssać z Jane Eter. Jednak w tym czasie okazało się, że Loki tak naprawdę nie zdradził Thora. Thor próbował zniszczyć Eter, ale to mu się nie udało. Po tym Malekith wsiadł na statek i odleciał. Algrim w tym czasie zaczął walczyć z Thorem, nad którym miał wyraźną przewagę. Gdy już zaczął brutalnie bić Thora, Loki przebił go mieczem. Algrim odwrócił się i przyciągnął Lokiego do siebie zabijając go tym. Kiedy chciał wykończyć Lokiego, on ujawnił Algrimowi, że ma przyczepiony do pasa granat. Przeklęty próbował się uratować, ale było już za późno. Ciało Algrima zostało wchłonięte przez czarną dziurę.

Advertisement