FANDOMPułkownik Choi – poboczna antagonistka występująca w filmie Mumia: Grobowiec cesarza smoka z 2008 roku.

W jej rolę wcieliła się Jessey Meng.

Biografia

Była kochanką swojego generała, Yanga, który chciał wskrzesić pierwszego chińskiego władcę, cesarza Hana. Spotkała się z generałem w bazie wojskowej w Chinach i opowiedziała mu o swoim szpiegu (później okazało się, że to Roger Wilson).

Uwolnienie cesarza

Potem poszła z nim do Chińskiego Muzeum w Szanghaju, aby ukraść krew Evelyn i wskrzesić cesarza. Rozcięła dłoń Evelyn i dostała to, czego potrzebowała, ale została zaatakowana przez Evelyn i brutalnie upadła nieprzytomna w stertę śmieci.

Jakiś czas później była obecna wraz z innymi żołnierzami przy Wielkim Murze Chińskim i uśmiechnęła się z ulgą, gdy jej przywódca Yang przyleciał na grzbiecie cesarza, który był w swojej smoczej formie.

Ona i Yang chcieli mieć wieczną sławę i rządzić nowym światem, który stworzyłby ich cesarz, ale ona musiała spełnić swój obowiązek wobec cesarz i wziąć udział w bitwie, gdy wojska martwych przeciwników cesarza wyszły z ziemi.

Ostatnia walka

Ona i Yang zostali rozdzieleni w bitwie, ale podjechała do niego i powiedziała mu, że rodzina O'Connellów zabiła cesarza.

Udała się wraz z Yangiem swoim Jeepem, by zabić O'Connellów, ale wtedy brat Evelyn, Jonathan, rzucił bombę na ich pojazd. Udało się im przeżyć, po czym zaatakowali O'Connelów. Yang jednak wpadł w uruchomioną maszynę, a Choi rzuciła mu się na ratunek. Nie chciało puścić Yanga, przez co została zmiażdżona przez maszynę.

Ciekawostki

  • Pełni ona rolę pożądliwego sługi złoczyńcy, którą Anck-Su-Namun pełniła przez dwa pierwsze filmy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.