FANDOMPułkownik McCullough jest głównym antagonistą ostatniej części trylogii o małpie Cezarze – Wojny o Planetę Małp z 2017.

Jest to pułkownik Zielonych Beretów, który za wszelką cenę chce ochronić ludzkość przed wyniszczeniem.

Gra go Woody Harrelson.

Biografia Edytuj

Wojna o Planetę Małp Edytuj

McCullough pojawia się pierwszy raz w filmie, kiedy wraz z żołnierzami dostaje się do schronienia małp; tam z jego ręki ginie Cornelia oraz Niebieskooki, którego McCullough myli z Cezarem. Kiedy Pułkownik zamierza uciec, na miejsce przybywa Cezar, który widzi zwłoki swojej rodziny. Wściekła małpa rzuca się na niego, lecz ten posłyła go do wodospadu.

Jakiś czas później Cezar znajduje zwłoki małp przywiązane do wielkich "X" w górach, blisko składu broni – bazy Pułkownika. Zostaje on zauważony, schwytany i doprowadzony przed jego oblicze. McCullough jest zdziwiony, jak bardzo podobny jest Cezar do człowieka. Rozkazuje mu zabrać się do budowania wielkiego muru, jak pozostałe uwięzione małpy.

Pułkownik obserwuje pracę małp i rozkazuje swojemu podwładnemu – złemu gorylowi Czerwonemu ubiczować orangutana, który zawiódł. Cezar każe mu przestać i wraz z orangutanem zostaje postawiony przed Pułkownikiem. Ten zabija orangutana i celuje bronią w Cezara, którego później nakazuje przywiązać do "X", aby każda małpa widziała.

McCullough każe przyprowadzić do siebie Cezara, z którym pragnął pomówić. Oznajmia mu, że małpy nie dostaną picia ani pożywienia, dopóki robota nie będzie skończona. Cezar oskarża go o zabijanie swoich ludzi. Pułkownik wyjaśnia mu, że byli oni zarażeni wirusem "Simian Flu", który zyskał zdolność do odbierania ludziom głosu, co przytrafiło się jego synowi. Wspomina też, że wirus również odbiera ludziom człowieczeństwo, przez co ci zachowują się jak zwierzęta. Aby zapobiec powstaniu planety małp, McCullough był zmuszony zabić swojego syna oraz żołnierzy.

McCullough tłumaczy, że potrzebuje tego muru aby obronić siebie i swoich ludzi przed Armią Ludzi, którzy boją się go i zamierzają powstrzymać. W końcu mówi Cezarowi, że nie chciał zabić jego syna, lecz jest zadowolony z tego co zrobił, jeśli miałby w przyszłości być liderem małp, przez co Cezar wpada w szał.

Rano Pułkownik spełnia życzenie Cezara i daje małpom wodę i jedzenie, lecz Czerwony złośliwie wylewa lodowatą wodę na jego twarz, przez co (oraz przez warunki w terenie) Cezar marznie. McCullough mówi Czerwonemu, że rano Cezar albo weźmie się do roboty, albo zostanie zabity.

Do "obozu pracy" przychodzi kolejny sojusznik Cezara – Rocket, który wdaje się w bójkę z Czerwonym. Zostaje tam umieszczony. Kiedy małpy obmyślają ucieczkę z bazy, Pułkownik znajduje w klatce Cezara zabawkę dziecka przypominającą lalkę. Zabiera ją do siebie.

Tej nocy McCullough zamyka się w swoim biurze, a w tym samym czasie małpy uciekają ze składu broni. Kiedy Armia atakuje bazę Pułkownika, a jego żołnierze walczą, uciekają lub próbują się dostać do jego biura, ten jest zamknięty. Cezar dostaje się tam przez balkon w intencji zemsty na nim i widzi tam krew po całym pokoju.

W końcu zauważa Pułkownika, któremu krwawi z nosa, próbującego złapać butelkę whiskey. Ten widzi Cezara. Próbuje przemówić, lecz nie może z powodu wirusa (którym został zarażony od dziewczynki, poprzez lalkę). Cezar celuje w niego pistoletem, lecz opuszcza broń, kiedy uświadamia sobie, co zamierza zrobić. McCullough podnosi broń i popełnia samobójstwo.

Galeria Edytuj

Wojna o Planetę Małp Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Postać Pułkownika przypomina Waltera E. Kurtza – głównego antagonistę filmu Czas Apokalipsy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.