Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Frank Castle znany bardziej jako Punisher jest drugorzędnym antagonistą drugiego sezonu serialu Daredevil oraz głównym protagonistą serialu pod tym samym tytułem.

Osobowość

Frank Castle to cyniczny, brutalny człowiek z czarno-białym podejściem do świata i brakiem rozróżnienia, a nawet dbałością o dobro i zło, a nawet moralność. Nie spodziewa się, że przestępcy się zmienią i wierzy, że jedynym sposobem na zapewnienie ludziom bezpieczeństwa jest zabicie ich, a jeśli nie, to wrócą i wyrządzą więkcej szkody. Kpi z Daredevila za pozostawienie przy życiu przestępców i jego wiarę w nadzieję.

Kiedy jego rodzina zginęła, Castle zmienił się w brutalnego i zdeterminowanego mściciela z umysłem niezwykle oddanego, ale wprowadzonego w błąd bohatera wojennego. W kontaktach z przestępcami jest skuteczny, ale nie ma wyrzutów sumienia ani granic etycznych do przekroczenia. Ze względu na swoje wojskowe doświadczenie jest bardzo niewrażliwy na przemoc, którą wyrządza innym i jest w stanie zabijać z taktyczną precyzją, co powoduje, że kończy pracę z minimalnymi lub maksymalnymi stratami, jakie sobie życzy. Ze względu na jego gwałtowną modę i naturę wielu ludzi uważa, że ​​jego zawód jest sadystycznie pociągający. To może być prawdą, ale Castle wydaje się być bardziej wyparty z miłości do swojej rodziny i wściekłości z powodu ich śmierci. Jeśli wierzy, że istnieje niewielka szansa, że ​​rabuś stanie się podobny do przestępców, którzy zabrali mu jego dzieci, potraktuje to poważnie i bez chwili wahania wyeliminuje go. Oczywiście kocha swoją rodzinę, nawet lata po ich śmierci, postrzegając swoją krucjatę jako Punishera jako sposób na zrekompensowanie swojej niezdolności do ich uratowania. Pomścił ich śmierć, niszcząc trzy gangi, które wzięły udział w ich zabójstwie i powtarza ulubioną książkę swojej córki, zanim pociągnie za spust, by ją uhonorować.

Pomimo swojej bezwzględnej natury, Castle szczerze dba o życie niewinnych i dba o ofiary wśród cywilów. Żyje według tego samego kodeksu, którego nauczył się w wojsku; „Jeden strzał, Jedna zabójstwo”, wykonując zadania przy jak najmniejszej liczbie ofiar. Ma silną niechęć do niepotrzebnej przemocy, wiedząc, że żołnierz szybko wykańcza wroga, niezależnie od tego, jak bardzo zasługuje na to lub nie. Chociaż użyje przemocy jako środka do celu i tortur, aby zdobyć informacje, i pewnego razu powiesił meksykańskiego gangstera na hakach na mięso, aby umarł, jednocześnie zastanawiając się, jak torturować Kowala, człowieka, który nieumyślnie spowodował śmierć jego rodziny, pamiętając motto, którego nauczył go Schoonover, i zabija go szybkim strzałem w głowę.

Frank nie lubi być uważany za szalonego lub nie kontrolującego swoich działań, nokautując Daredevila, gdy ten mówi inaczej, i krzycząc podczas procesu, gdy twierdzą, że potrzebuje pomocy psychologa. Odmówił również przyjęcia prośby o pomoc w pokonaniu zespołu stresu pourazowego, twierdząc, że nie cierpiał na żadną z tych chorób i było to obrazą dla żołnierzy, którzy cierpieli. Nie wiadomo, czy to prawda, ponieważ trauma wojny i poczucie winy za śmierć jego rodziny mogą przyczynić się do jego stanu psychicznego. Jednak możliwe jest, że nie ma zespołu stresu pourazowego z powodu silnego umysłu i dlatego, że żałoba nie zawsze prowadzi do szaleństwa, ponieważ racjonalne jest odczuwanie złości na kogoś, kto zabił ukochaną osobę. Jednak nadal jest możliwe, że faktycznie cierpi na małą formę zespołu stresu pourazowego, a jego powrót do żony i dzieci był jedną z rzeczy, które utrzymywały go przy życiu, gdy służył jako żołnierz i ogólnie, i chociaż nie jest szalony, mimo to jest skrajnie załamany wewnątrz, ponieważ utrata rodziny całkowicie złamała jego ducha.

Biografia

Ciekawostki

Linki zewnętrzne

Advertisement