FANDOMKiedy narodziły się twoje smoki, nasza magia narodziła się na nowo.

—Pyat Pree do Daenerys Targaryen


Pyat Pree – antagonista w książce Pieśń lodu i ognia, a także w serialu Gra o tron. W serialu jest obok Xaro Xhoan Daxosa jednym z dwóch antagonistów w sezonie drugim.

W jego rolę wcielił się Ian Hanmore.

Biografia Edytuj

Gra o tron Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Pyat Pree jest jednym z rzekomych czarnoksiężników Qhart, który twierdzi, że posiada mistyczne moce. Wraz z resztą czarnoksiężników zamieszkuje w tajemniczym Domu Nieśmiertelnych, znajdującym się w mieście Qarth. Mimo że szacunek dla czarowników znacznie się zmniejszył przez ostatnie lata, a wielu z nich została uznanych za szarlatanów, to mimo to, Pyat Pree zdołał zająć miejsce wśród Trzynastu.

Sezon 2 Edytuj

Pyat Pree jest obecny, gdy Trzynastu wita się z Daenerys Targaryen u bram Qarth, po czym ona i jej ludzie są wpuszczani do miasta dzięki wstawiennictwu Xaro Xhoan Daxosa.

Pyat Pree uczestniczy w przyjęciu dla Daenerys w ogrodach domu Xaro Xhoana Daxosa. Osobiście wita Daenerys Targaryen w imieniu Czarnoksiężników z Qarth. Daje jej klejnot i każe jej zajrzeć, dopóki nie zobaczy siebie w jego twarzach. Kiedy podnosi wzrok, Daenerys widzi, że teraz rozmawiają z nią dwaj Pree'owie. Zaprasza ją, aby przyszła do Domu Nieśmiertelnych. Xaro przeprasza za czarnoksiężnika, mówi, że chociaż nie są wysoko oceniani, zwyczajowo zaprasza czarnoksiężników na przyjęcia. .

Smoki Daenerys zostały skradzione z domu Xaro. Xaro używa kradzieży jako pretekstu do zatrzymania rady Trzynastu w swoim domu. Następnie przeprowadza zamach stanu przy pomocy Pyat Pree i ogłasza się królem Qarth. Czarownik używa swojej magii, by zabić resztę Trzynastu. Ujawniają, że ukradli smoki i zabrali je do Domu Nieśmiertelnych. Daenerys ucieka w przerażeniu. Pyat Pree zatrzymuje ją w holu wejściowym, używając innego ze swoich duplikatów. Mówi jej, aby przyszła do Domu Nieśmiertelnych, aby połączyć się z jej dziećmi. Ser Jorah przybywa i dźga go w plecy; ciało znika, a tylko ubrania pozostają. Kolejny dublikat pojawia się ponownie przy oknie, ponownie pytając Daenerys, dlaczego się opiera.

Kiedy Daenerys podróżuje do Domu Nieśmiertelnych, by odzyskać swoje smoki, Pyat Pree tworzy wokół niej iluzje, podróżując po komnatach Domu. Kiedy dociera do pokoju ze swoimi smokami, Pyat spotyka się z nią, mówiąc, że jego magia odrodziła się, gdy narodziły się smoki, że jest najsilniejsza w ich obecności, a smoki są najsilniejsze w jej obecności. Używając magii, przywiązuje Daenerys, mówiąc jej, że zostanie z nim na wieczność, aby podsycić jego magię; jednak, kiedy to robi, nieumyślnie prowokuje smoki. Na jej słowa smoki otwierają na niego ogień, paląc go żywcem w kilka sekund.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.