FANDOMNie boję się niczego. Ale to...coś...przeraża mnie

—Gruby o Pyro w filmiku "Meet the Pyro"


Dreszcz przechodzi człowieka, gdy próbuje wyobrazić sobie nieludzkie myśli skrywające się za tą maską...Jakież to sny pełne ustawicznego, nieprzerwanego okrucieństwa?

—Szpieg o swoim psychopatycznym „sprzymierzeńcu”


Pyro - jest mamroczącym piromanem o nieokreślonym pochodzeniu, który ma sympatię do wszystkich rzeczy związanych z ogniem. Pyro specjalizuje się w zwalczaniu wrogów z bliskiej odległości za pomocą miotacza ognia. Ze względu na krótki zasięg Miotacza ognia Pyro jest słabszy na dłuższych dystansach i opiera się w dużej mierze na zasadzkach, biorąc alternatywne trasy, aby złapać przeciwników z dala.

Pyro ma na sobie kombinezon wyłożony azbestem, który zapewnia ochronę przed poparzeniem przez wrogiego Pyro. Według „Meet the Pyro”, wyobraża sobie, że jest w cudownym i szczęśliwym świecie znanym jako „Pyroland”, gdzie jego „wrogowie” są wesołymi, pulchnymi cherubinami. Pyro widzi swoją własną broń jako niewinne przedmioty, takie jak lizaki, dmuchawy i tęczowe miotacze, gdy w rzeczywistości są to śmiercionośne topory, pistolety i miotacze ognia.

Mimo że Pyro zalicza się do klasy ofensywnej, przenosi na pole bitwy kilka źródeł użyteczności. Na przykład sprężone powietrze Pyro może odbijać pociski wroga, gasić płonących kolegów z drużyny i siłą zmieniać pozycję każdego wroga, nawet pod wpływem ładunku ÜberCharge. Dzięki wysokiemu zdrowiu i średniej prędkości ruchu Pyro niszczy każdą klasę w walce wręcz.

Ponieważ wrogowie trafieni ogniem są widocznie zapaleni, Pyro jest najlepszą klasą do sprawdzania szpiegów, ponieważ nawet mały podmuch płomienia może unieważnić jego przebranie lub niewidzialność. Dodatkowo Pyro może użyć Burzyciela albo Neonowego niszczyciela, aby ochronić budynki Inżyniera przed wrogimi Szpiegami lub użyć Detonatora, aby przeskoczyć do normalnie niedostępnych miejsc.

Ciekawostki Edytuj

  • "Głosu" pod Pyro podkłada Dennis Bateman, który również podłożył głos pod Szpiega (jak na ironię, jest to klasa, z którą Pyro wchodzi najczęściej do walki).
  • Trwa debata na temat płci Pyro, ponieważ jego twarz jest zawsze ukryta, a głos zawsze stłumiony, a jego kombinezon jest bezkształtny. Pyro ma metr 5 '9', co jest wzrostem dla dorosłej kobiety, ale czyni go drugim najkrótszym najemnikiem.
  • W jednym komiksie, Pyro został dyrektorem naczelnym firmy po tym, jak Mann Co (następnie przejęty przez Gray Manna) zwolnił go i resztę najemników.
  • Przedmiot dodatkowy „Przeklęta voodoo dusza Pyro” potwierdza, że ​​Pyro jest człowiekiem z powodu odsłoniętego ludzkiego szkieletu.
  • Możliwe jest że Pyro cierpi na piromanię, ponieważ ma chorobliwą miłość do zabawy z ogniem i paleniem rzeczy.
  • Może również cierpieć na schizofrenię, chorobę psychiczną, która zniekształca rzeczywistość, z powodu jego halucynacji wyimaginowanej Dziecinnej Utopii nazwanej „Pyrolandem”.

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.