FANDOM


Quincy Sharp - pomniejsza postać w Batman: Arkham Asylum oraz poboczny antagonista w Batman: Arkham City.

Choć jest postacią poboczną w obu grach, Quincy Sharp ma duże znaczenie dla fabuły. Jest to były naczelnik Azylu Arkham oraz były burmistrz Gotham City.

Głosu użyczył mu Tom Kane.

Biografia

Wczesne życie

Sharp wywodził się z bogatej rodziny, której członkowie byli w większości żołnierzami. Quincy wybrał jednak karierę polityka.

Arkham Origins

Quincy był wtedy aktywistą politycznym w Gotham City. Pewnego razu przyszła do niego Shiva, która zapewniła mu, że człowiek, który ją wysłał załatwi mu posadę burmistrza w Gotham, jeśli ten otworzy na nowo Azyl Arkham. Bez wahania Sharp zgodził się.

W wywiadzie Jacka Rydera wyraził swoją frustrację z powodu incydentu w Blackgate; dwa razy odbył się tam bunt. Wyraził chęć otworzenia starego Azylu Arkham, gdzie przestępcy byli leczeni, aby pomóc chorym osobom.

Zimne, zimne serce

Sharp był tam tylko wspomniany. Stwierdził, że osoby jak Mr. Freeze powinny być w Azylu Arkham.

Przed Arkham Asylum

Sharp otworzył Azyl Arkham. Kilka lat później, po ucieczce Jokera Batman złapał go i miał dostarczyć do Azylu. Sharp był sfrustrowany, że klaun zdołał uciec i wyraził to ochronie.

Nikt nie wiedział, że Quincy Sharp był tak naprawdę paranoikiem. Miał obsesję na punkcie ukrytych wiadomości Amadeusza Arkhama.

Po przeczytaniu ich, jego zdrowie psychiczne jeszcze się pogorszyło. W efekcie jego umysł wyodrębnił kolejną osobowość i – wierząc, że przemawia do niego duch Arkhama – zaczął mordować swoich pacjentów. Ponadto, Hugo Strange zatruwał jego umysł dzięki serum Szalonego Kapelusznika. Przez to Sharp stał się jego marionetką.

Arkham Asylum

Ark mansWardenSharp 01

Quincy Sharp obserwujący, jak Batman dostarcza Jokera

W Azylu Arkham Sharp wraz z personelem powitali Batmana, który dostarczył im Jokera. Naczelnik nie ukrywał swego obrzydzenia do szaleńca i kazał personelowi zabrać go do oddziału Intensywnej Terapii. Oznajmił Williamowi Northowi – pracownikowi ochrony na czele straży Intensywnej Terapii, że kolejna ucieczka Jokera spowodowałaby spadek jego popularności i poparcie w jego kampanii na burmistrza.

Jednak Joker zdołał wzniecić bunt w Azylu oraz przejąć nad nim kontrolę; wtedy Sharp został pojmany przez Harley Quinn, która pokazała go Batmanowi przez monitory.

Harley zabrała go do Więzienia, gdzie zmusiła go do czytania dziwacznych wypowiedzi poprzez interkom. Batman śledził ich przez DNA Sharpa. Naczelnik widział, jak Harley uwalnia Trujący Bluszcz oraz jak Joker uwalnia większość niebezpiecznych pacjentów na całej wyspie – lunatyków. Batman w końcu dotarł do Sharpa, który wręczył mu kody bezpieczeństwa Arkham, co pozwalało mu na przejście przez drzwi dostępne tylko dla personelu. Batman powiedział mu, aby zamknął za nim bramkę, by ponownie nie wpaść w ręce kryminalistom.

Napisał ostatnią kronikę własną krwią oraz gwoździem, zaadresowaną bezpośrednio do Batmana, a następnie uciekł. Nie wiedział, że wszystko widział Clayface.

Ponadto, Batman w gabinecie Sharpa odkrył plan obszaru Gotham City, który miałby zostać wykupiony przez Sharpa i przekształcony jako zamurowane więzienie – Arkham City.

Przed Arkham City

Quincy Sharp przypisał sobie zasługi powstrzymania buntu w Azylu Arkham i dzięki temu zyskał uznanie opinii publicznej, co pozwoliło mu łatwo wygrać wybory na burmistrza Gotham.

Jako burmistrz, Sharp zamierzał wcielić w życie plan Hugo Strange'a o Arkham City. Wykupił część miasta, którą zamurował i wyznaczył na naczelnika tego super-więzienia jeszcze nieznanego Hugo Strange'a. Wraz z nim zatrudnił TYGER – firmę ochroniarską, która miała strzec Arkham City. Potajemnie jednak, Strange zahipnotyzował ich, aby wykonywali tylko jego rozkazy.

Arkham City

Połączenie paranoi Sharpa oraz narkotyzowanie przez Strange'a spowodowało, że Quincy był już całkowicie uzależniony od Hugo. Jednak pewnego razu został przyłapany na grzebaniu w aktach Arkham City, przez co został sam uwięziony w placówce (także z powodu tego, że Strange uświadomił sobie, że jego marionetka nie jest mu już potrzebna i nie jest już godna zaufania). Strange ogłosił to więźniom.

240px-Arkhamcity121

Batman przesłuchujący Sharpa

Przy wejściu do Arkham City Batman zobaczył kilku zbirów bijących i upokarzających Sharpa. Batman uratował go i przesłuchał na dachu budynku. Quincy wyjaśnił, że był manipulowany i narkotyzowany przez Strange'a i powiedział, że Hugo ma wpływowych przyjaciół, którzy mogliby mu załatwić posadę burmistrza Gotham, a warunkiem było zrobienie super-więzienia i wręczenie Strange'owi władzy nad nim. Sharp wytłumaczył, że wybicie przestępczości Gotham to miało być jego dziedzictwo, lecz Batman odpowiedział, że całe zniszczenie i śmierć jest jego winą.

Sharp schował się przed Procedurą 10 w kościele, gdzie przebywali również Vicki Vale oraz uratowana przed Człowiekiem-Zagadką ekipa medyczna. Vicki próbowała zrobić z nim wywiad, lecz ten nie był do tego zdolny, ale przeprosił za wszystko.

Po Arkham City

Po wydarzeniach z gry więzienie zostało zamknięte, a Sharp posądzony. Jego reputacja została doszczętnie zniszczona, gdy świat dowiedział się o tym, że dostarczał broń do więźniów Arkham City. Uświadamiając to sobie, Sharp powiesił się w swojej celi. Samobójstwo zasugerowała mu też halucynacja Hugo Strange'a, która dalej nawiedzała Sharpa.

Arkham Knight

To w tej grze dowiadujemy się o jego samobójstwie. Na wyspie Miagani jest dalej plakat jego kampanii. Po przeskanowaniu go, odblokuje się zagadka, która ujawnia prawdę o jego losie.

Galeria

Arkham Asylum

Arkham City

Ciekawostki

  • Sharp to pierwsza postać stworzona przez Rocksteady na potrzeby gry.
  • Można domyśleć się, że Sharp jest Duchem Arkhama po jego głosie – obu podkłada głos Tom Kane.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.