Optimusie Prime, zniszczyłeś swój dom. Czy szukasz odkupienia?

—Quintessa do Optimusa Prime'a


Quintessa – główna antagonistka pojawiająca się w filmie Transformers: Ostatni rycerz z 2017 roku, a także mająca powrócić antagonistka w kontynuacyjnym filmie Transformers 6. Pochodzi z rasy Twórców, którzy stworzyli na Cybertronie życie. W filmie ujawnia, że jest twórczynią Optimusa Prime'a. Chce go wykorzystać do odnowienia Cybertronu, niszcząc tym samym Ziemię.

Głosu użyczyła jej Gemma Chan, która także zagrała jej ludzką wersję. W polskiej wersji głos podłożyła jej Joanna Węgrzynowska-Cybińska.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Będąc władczynią Cybertronu wraz z innymi Twórcami, Quintessa budowała swoją życzliwą postać w oczach Cybertronian. Planowała zniszczyć ich starożytnego wroga, Unicrona. Jednak dwunastu Rycerzy Cybertronu dowiedziało się o jej prawdziwych zamiarach wyssania energii z Ziemi i niechcąc pozwolić, aby życie na Ziemi cierpiało z powodu gniewu Twórczyni, zbuntowali się przeciwko niej. Ukradli jej technologię, po czym ukryli ją na Ziemi, co rozwścieczyło Quintessę.

Transformers: Wiek zagłady[edytuj | edytuj kod]

Quintessa nie pojawia się osobiście w filmie, ale ona, jak i inni Twórcy zostaje wspomniana przez Lockdowna, który został przez nią, aby pojmał Optimusa Prime'a. Jednak Lockdown i jego współpracownik Harold Attinger zostają zabici przez Optimusa, który postanawia udać się w kosmos, aby stawić czoła Twórcom, aby oszczędzić Ziemię przed gniewem Twórców.

Transformers: Ostatni rycerz[edytuj | edytuj kod]

Quintessa po raz pierwszy pojawiła się w filmie po tym, jak dowiedziała się o śmierci Lockdown. Decydując się wziąć sprawy w swoje ręce, Quintessa używa technologii mostu kosmicznego do transportu siebie, swoich żołnierzy (znanych jako Infernocony) i martwej planety Cybertron na Ziemię. Po przybyciu Cybertronu na orbitę Ziemi, na powierzchni jej planety ląduje Optimus Prime. Gdy Optimus próbuje ją zabić, ona obezwładnia go i związuje łańcuchami. Następnie wypowmina mu wojnę z Decepticonami, która zniszczyła Cybertron. Następnie używa swojej technologii i hipnotyzuje umysł Prime'a, rozkazując mu zniszczyć Ziemię, mówiąc, że to uśpione ciało Unicrona.

Jakiś czas później, Quintessa dostała od Megatrona laskę Merlina, po czym rozpoczęła za jej pomocą wysysanie energii z Ziemi. Wkrótce dochodzi do walki między Autobotami i jej sprzymierzeńcami. Po pokonaniu jej kompanów, Optimus próbuje ją zabić, ale ona używa na nim swojej magii, by go powstrzymać. Od tyłu zachodzi ją Bumblebee, która strzela jej w plecy. Quintessa spada w dół, pozornie ginąc.

Jak się później okazało, Quintessa schroniła się na Ziemi, gdzie przybrała ludzką postać. Przebrana w ludzką postać, Quintessa spotyka się z grupą naukowców, którzy odkryli olbrzymi pradawny kolec (który jest częścią Unicrona). Mówi naukowcom, aby nie dotykali kolca, mówiąc, że mu się to nie podoba. Quintessa następnie mówi, że może im powiedzieć, jak zniszczyć pożeracza planety. Potem zaczyna pokazywać swoją prawdziwą postać.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jest pierwszą żeńską główną antagonistką w serii, natomiast drugą kobiecą antagonistką w serii. Pierwsza była Alice.
    • Jest także drugą antagonistką, która przybrała postać człowieka. Pierwsza była Alice.
  • Wyglądem przypomina Meduzę z greckiej mitologii.
  • Biorąc pod uwagę fakt, że Quintessa okazuje się być pracodawcą Lockdowna i twórcą Optimusa Prime'a, możliwe, że jest ona również twórczynią Megatrona, ponieważ zarówno Optimus, jak i Megatron uważali się za braci przed wybuchem wojny.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.