Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Ra's al Ghul


Ukradłem temu człowiekowi najcenniejszy dar - życie. Ale czułem też coś innego - dumę, bo podjąłem broń przeciwko komuś, kto usiłował wyrządzić krzywdę mojej rodzinie. I zdałem sobie sprawę, że to, co zrobiłem, było konieczne. Widzisz...Zło zastąpiłem śmiercią. I to...jest to, co istnieje w lidze. I od tego czasu zabiłem kilka tysięcy więcej ludzi. A świat stał się lepszy.

—Ra's al Ghul


Ra's al Ghul – główny antagonista w serialu Arrow. Jest głównym antagonistą trzeciego sezonu i wspomnianą postacią w sezonach 2 i 4. Był przywódcą Ligi Zabójców, a także ojcem Talii i Nyssy al Ghul. Jest on jednym z głównych antagonistów serialu.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

W wieku 11 lat ta bezimienna osoba, znana później jako Ra's al Ghul, po raz pierwszy zabiła człowieka, ponieważ mężczyzna zamierzał skrzywdzić jego rodzinę. Wstydził się, że odebrał życie osobie, ale także był dumny, ponieważ stanął w obronie rodziny. Uzasadniał to, co zrobił, tym, że było to konieczne, twierdząc, że "zastąpił zło śmiercią". W pewnym momencie został poproszony przez przywódcą Ligi Zabójców, by stał się następnym Ra's al Ghulem. Początkowo odmówił tej prośbie.

Mężczyzna przeżył szczęśliwe życie, mając dwoje dzieci i żoną. Pewnego dnia Ra's al Ghul przyszedł do jego domu i powiedział mu, żeby opuścił rodzinę bez pożegnania, albo będzie obserwował ich torturowanych i ich zabijanie. Wybrał tę ostatnią, decyzję, której bardzo żałował.

Ten człowiek został wcielony do Ligi i poddany brutalnemu procesowi szkoleniowemu, aby oczyścić umysł z jego przeszłego życia, dopóki nie uwierzył, że odrodził się w czymś innym i miał ostatecznie stać się Ra's al Ghulem. Spotkał wtedy człowieka o imieniu Damien Darhk, który przeszedł podobny proces treningowy z tym człowiekiem i obaj stali się najlepszymi przyjaciółmi. Jednak Damien uważał się za lepszego wojownika i prawdziwego spadkobiercę Ra, ale ten człowiek został wybrany zamiast niego. Aby wyeliminować wszelkie groźby jego panowania, ten człowiek został poinstruowany przez Ra, by zabił Damiena, ale ten człowiek zawahał się z powodu ich przyjaźni. Damien był w stanie uciec wraz ze swoimi zwolennikami, pobierając próbki Lazarus Pit z niego i kontynuował działania Ligi, ale poprzez własny program w organizacji o nazwie H.I.V.E. Jednak ich motywy zhańbiły postępowanie Ligi i spowodowały wiele niepotrzebnych zgonów wśród cywili, które pozostawiły duży ciężar na świadomości tego człowieka, ponieważ jego wahanie doprowadziło do tych śmierci.

W końcu ten człowiek był zobowiązany przez Ra do zainicjowania ostatecznego aktu przejścia, który wzywał do zniszczenia swojej ojczyzny, oczyszczenia i końca jego poprzedniego życia, co spowodowało śmierć wszystkich, których znał, w tym, prawdopodobnie, jego rodziny. Następnie przyjął imię Ra's al Ghul po śmierci swojego poprzednika.

W 1854 roku Ra trafił na wiedeńskiego iluzjonistę i był oszołomiony jego sztuczkami. Prawie pół wieku później znów natknął się na mężczyznę, ale mężczyzna był stary i stęchły. Około roku 1947, ktoś rzucił wyzwanie Ra na próbę przez walkę, ale pokonał przeciwnika i wyszedł z walki zwycięsko.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jest to drugie aktorskie pojawienie się Ra's al Ghula następujące po filmowej wersji i poprzedzające wersję Ra's al Ghula z serialu Gotham.
  • Ra's al Ghul jest pierwszym głównym złoczyńcą, który umarł w trzecim sezonie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.