FANDOMNie wiesz kiedy się poddać, nie? To dobrze. Wiesz, mnie wszystko dawali. Na cholernej srebrnej tacy. WSZYSTKO! Z WYJĄTKIEM! TEGO! To wywalczyłem.

—Ostatnie słowa Rafe przed śmiercią


Rafe Adler to główny antagonista w grze Uncharted 4: Kres Złodzieja z 2016 roku i pośmiertny antagonista w samodzielnym dodatku Uncharted: Zaginione Dziedzictwo z 2017 roku.
Jest także bogatym i szanowanym biznesmenem, współpracującym z Nadine Ross i jej firmą Shoreline, w celu odnalezienia zaginionego skarbu Libertalii, aby udowodnić swą wyższość nad Nathanem Drake
Grał go Warren Kole.

Biografia

Rozdział drugi

W 1999 roku, Rafe sprzymierzył się z braćmi Drake, w celu infiltracji panamskiego więzienia. Planowali przeszukać więzienie, w którym trzymano Avery'ego, aby sprawdzić, czy pirat pozostawił tam wskazówki odnośnie skarbu. Aby to zrobić, Rafe przekupił naczelnika więziennego Vargasa, aby ten przemycił ich do więzienia. Naczelnik zaprowadził Nathana do starego więzienia, w którym trzymano Avery'ego, ale zażądał połowy tego, co Drake tam znajdzie. Później, w biurze naczelnika, Vargas negocjował z z braćmi i Adlerem, o to, jaką część skarbu dostanie. Ostatecznie naczelnik zgodził się na jedną czwartą skarbu. Zirytowany Rafe zabił naczelnika nożem, jednak ten przed śmiercią wystrzelił z broni palnej, alarmując strażników.
Rafe i bracia Drake'owie zostali przez to zmuszeni do ucieczki z więzienia, ale jeden z braci, Sam, został postrzelony i spadł z dachu. Nathan próbował ratować brata, ale Rafe przekonał go, że Sam nie żyje i że muszą uciekać. Oboje uciekli łodzią, nieświadomi, że Sam wciąż żyje i został uwięziony. Choć Nathanowi udało się zdobyć złoty krucyfiks w starym więzieniu, to Rafe i Drake odkryli, że był pusty w środku.
Jakiś czas później, rodzice Rafe zmarli, pozostawiając mu ogromną fortunę. Bez wiedzy Nathana, Rafe dowiedział się, że Sam wciąż żyje i jest uwięziony, więc przekupił naczelnika panamskiego więzienia, aby uwolnić go z więzienia. Po jakimś czasie współpracy, Sam uciekł od Rafe i odnalazł brata, aby znaleźć skarb Libertalii przed Rafem.

Aukcja

W 2014 roku, Rafe przyjechał do domu Rossich, aby licytował drugi krucyfiks Św. Dyzmy. Jednak na aukcje przyjechali również Victor Sullivan i bracia Drake'owie, którzy zaczęli infiltrować aukcję w celu ukradzenia krzyża, bez konieczności licytacji. Rafe i jego wspólniczka, Nadine, zauważają Victora i wdają się z nim w krótką rozmowę, przy czym Rafe ostrzega, że jeżeli Sullivan będzie licytował krucyfiks, to go zabije.
Rafe następnie zaczyna licytować krucyfiks i, będąc najwyżej licytującym, zdaje się wygrywać aukcję. Aby kupić czas dla Drake'ów, Sullivan zaczyna także licytować krucyfiks. Zirytowany Rafe nie przejrzał blefu Victora i kontynuuje licytację. Ostatecznie Rafe licytuje krzyż za 500 milionów, wygrywając licytacje. Zanim jednak zdąży odebrać krucyfiks, Nathan odcina zasilanie, a Sam pod kradnie krzyż pod osłoną ciemności. Następnie Rafe próbuje go zatrzymać, jednak powstrzymuje go przed tym ochroniarz, przez co Sullivan i Drake'owie z powodzeniem kradną krucyfiks i uciekają z posiadłości.

Libertalia

Ostatecznie Rafe, Nadine i Shoreline docierają do Libertalii, zaginionej pirackiej utopii. Nadine zdaje się w walkę z braćmi, ale zostaje obezwładniona. Po pojawieniu się Rafe'a i najemników, Sam bierze Nadine jako zakładnika, jednak Rafe uważa, że Sam blefuje. Zdając sobie sprawę, że Sam zamierza zastrzelić zakładniczkę, Nathan rozbraja brata, następnie próbuje przekonać Rafe, że on i Sam są w Libertalii wyłącznie dlatego, że Sam jest zobowiązany spłacić dług u Hectora Alcazara za wyciągnięcie z więzienia. Zaskoczony Rafe wyjawia prawdę o wyjściu z więzienia Sama. Nieco rozczarowany Nathan mówi, że Rafe wciąż potrzebuje ich obu, aby znaleźć skarb. Rafe połowicznie się zgadza, po czym próbuje postrzelić Nathana. Sam osłania brata, jednak zostaje postrzelony, powodując upadek Nathana z klifu.

Kres Złodzieja

Rafe i najemnicy ostatecznie odnajdują statek Henry'ego Avery'ego, jednak z powodu paranoi pirata, statek był zaminowany, powodując liczne ofiary ze strony najemników. Nadine stwierdza, że dość jej ludzi zginęło, po czym postanawia uciec z wydobytą częścią skarbu. Zirytowany Rafe mówi jej, że próbuje zadowolić się ułamkiem skarbu, po czym obraca jej własnych najemników przeciwko niej, zmuszając Nadine do kontynuowania współpracy z Adlerem. Najemnicy zginęli z powodu pułapek na statku, a Sam został unieruchomiony przez skarb. Kiedy Nathan przybywa na statek, Nadine zabiera broń zarówno Drake, jak i Adlera, po czym opuszcza pokład. Nathan proponuje Adlerowi, aby pomógł mu uwolnić brata, jednak Rafe odmawia i zaczyna walczyć z Nathanem na śmierć i życie. Podczas walki Rafe wyjawia swoje motywacje, twierdząc, że jest zazdrosny o odkrycia Nathana. Ostatecznie Rafe zostaje zmiażdżony i zabity przez skarb, kiedy Nathan przecina linkę, podtrzymującą ładunek nad Adlerem.

Osobowość

Rafe to opanowany, autorytatywny i wpływowy człowiek, który wykorzystuje swoje bogactwo do osiągnięcia swych celów. Jest nieustępliwy w dążeniu do swoich celów i nieustannie poszukuje znalezisk, które przyniosłyby mu sławę. Pragnie być znany nie tylko z bycia synem bogatych przedsiębiorców. Jest niezwykle wymagający i arogancki, do tego stopnia, że najemnicy i Nathan Drake uważają, że jest nieznośny i stale obrażają go za jego plecami. Jego duma i monumentalny opór przez lata uniemożliwiały mu odnalezienie skarbu. Przykładowo choć kopał na ziemiach wokół katedry Św. Dyzmy przez piętnaście lat, to nie znalazł tam żadnej wskazówki. Uważał, że kopanie jest najrozsądniejszym sposobem odkrycia skarbu i że materiały wybuchowe, używane przez Shoreline, jedynie zniszczą wskazówki na temat skarbu, mimo, że kopanie nie przynosiło żadnych postępów. Choć potrafi być uprzejmy i hojny wobec wrogów, to jest wyjątkowo bezwzględny, wyrachowany, złośliwy i manipulacyjny. Mimo bycia biznesmenem, Adlera bardziej obchodzą własne korzyści niż wzajemne. Choć jest inteligentny i cierpliwy, jego emocje często górują nam zdrowym rozsądkiem - przykładowo na statku Avery'ego, zamiast współpracować z Nathanem, Rafe wdaje się z nim w walkę na śmierć i życie. Będąc bogatym, Rafe woli używać najemników do robienia brudnej roboty za niego. Jednak w walce, Rafe jest niezwykle zdolnym i zdeterminowanym przeciwnikiem, zdolnym do obrony.
Przed śmiercią, Rafe staje się bezduszny, nieubłagany i zgorzkniały. Sadystycznie przejrzał wszystkie osiągnięcia Nathana i nazwał go smutnym chłopczykiem . Podstawą jego czynów była ogólna zazdrość i niechęć do Nathana. Nienawidzi faktu, że nigdy w życiu nie musiał o nic walczyć ze względu na swoje arystokratyczne pochodzenie. Wierzy, że zasługuje na odkrycie skarbu Avery'ego bardziej niż ktokolwiek inny i zaatakował Nadine, która twierdziła inaczej. Ego i duma Rafe ostatecznie doprowadziła do jego śmierci, gdyż uniemożliwiły mu zrezygnowanie ze skarbu i podjęcie współpracy z Nathanem, aby uciec ze statku.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.