FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Jestem synem Argusa! Moje miano nie jest tylko bełkotem bezmyślnego pospólstwa, głupcze!

—Rain do Kotal Kahna

Nie jestem twoim przyjacielem. Jestem Rain, książę Edenii.

—Rain do Tavena w Mortal Kombat: Armageddon


Rain jest synem Argusa, przyrodnim bratem Tavena i Daegona oraz antagonistą w serii Mortal Kombat.

Oryginalna linia czasu

Wczesne życie

Mortal Kombat 3

Mortal Kombat: Armageddon

Alternatywna linia czasu

Mortal Kombat (2011)

Mortal Kombat X 

Mortal Kombat 11

Moce i umiejętności

Rain jest utalentowanym wojownikiem i posiada wielką moc, ponieważ jest półbogiem. Jednak w przeciwieństwie do innych synów Argusa, Rain nie kontroluje ognia, a zamiast tego może manipulować wodą i błyskawicami. Rain jest w stanie wystrzelić potężne pokłady wody z rąk lub stóp, której może użyć, aby przenieść siebie lub przeciwnika do przodu, wywołać błyskawicę, wystrzelić kulę wodną, która pozwala mu ogłuszyć przeciwnika oraz poruszać ich ciałem i ich utopić. Rain może również wykonać potężne kopnięcie, które przerzuca przeciwnika na drugą stronę ekranu.

Ciekawostki

  • Rain pojawił się w animowanym serialu Mortal Kombat: Defenders of the Realm i tam był niegdyś zaręczony z księżniczką Kitaną, powodując napięcie między nim a Liu Kangiem, zanim okazał się zdrajcą. Miał również z nią wcześniejszy związek w serialu Mortal Kombat: Conquest.
  • Pomimo tego, że Rain jest nie do końca traktowany na poważnie jako postać ze względu na swoją bezcelową rolę w grach arcade'owych i występując tylko w kilku odsłonach serii, ma dużą liczbę fanów.
  • Rain pojawia się na arenie Dark Prison w Mortal Kombat: Deception wraz z wieloma innymi postaciami. Pojawia się również w trybie Konquest i jeśli gracz do niego przemawia, prosi go o znalezienie starożytnego Sztyletu Shokan.
  • Rain powstał na podstawie nieżyjącego piosenkarza Prince'a.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.