Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki


Ramarak, znany również jako Wielki lub Czaszkodiabeł, to jeden z głównych antagonistów w serii MonsterVerse, występując jako główny antagonista w filmie Kong: Wyspa Czaszki z 2017 roku oraz pośmiertny antagonista w filmie Godzilla kontra Kong z 2021 roku.

Tyraniczny alfa Czaszkołazów i arcy-nemezis King Konga, Ramarak terroryzował Wyspę Czaszki od tysięcy lat, powodując wyginięcie niezliczonych gatunków i doprowadzając do zagłady gatunku Titanus Kong, pozostawiając Konga jako ostatniego ocalałego.

Biografia

Przeszłość

Tysiące lat przed wydarzeniami z filmu, Ramarak razem ze swoimi pobratymcami wyemigrował z Pustej Ziemi na Wyspę Czaszki. W celu zdobycia pozycji szczytowego drapieżnika w ekosystemie oraz usunięcia potencjalnej konkurencji, Czaszkołazy wypowiedziały wojnę gatunkowi Titanus Kong, która zakończyła się niemal całkowitym wymarciem małp na wyspie, pozostawiając Konga jako jedynego ocalałego. Ponieważ ilość pożywienia na wyspie szybko się kończyła, Czaszkołazy były zmuszone szukać go pod powierzchnią ziemi.

Wydarzenia z filmu

Ramarak został przebudzony przez eksplozje sejsmiczne wywołane przez ładunki wybuchowe zrzucone przez ekspedycje badawczą organizacji Monarch, wspieranej przez wojsko amerykańskie. Kiedy Kong został znokautowany przez niedotlenienie spowodowane napalmem podpalonym przez Prestona Packarda, Ramarak przybył na miejsce, wyskakując z wody. Osłabiony Kong szybko zabija Packarda, a następnie kieruje się do walki z Ramarakiem, któremu udaje się powalić go. Prowokowany przez naturalny instynkt pościgu drapieżnika za ofiarą, Ramarak rusza w pościg za grupą ocalałych ekspedycji.

Nad ranem, Ramarak lokalizuje ocalałych, jednak Earl Cole podejmuje próbę powstrzymania go, próbując skusić potwora do pożarcia go razem z granatami. Niestety, Czaszkołaz widzi podstęp żołnierza i jednym machnięciem ogona, wysyła go w powietrze na bezpieczną odległość, zabijając go. Poświęcenie Cole'a kupiło jednak wystarczająco czasu, aby Kong odzyskał siły i rozwalił ogromny głaz o głowę Ramaraka, chwilowo oszałamiając go oraz umożliwiając ocalałym na ucieczkę. Podczas walki, Kong podnosi drzewo i, niczym kijem bejsbolowym, uderza Ramaraka w pysk. Ledwo ogłuszony uderzeniem, Ramarak owija swój ogon wokół małpy i wysyła go w powietrze. Kong ląduje w rozbitym jachcie i zostaje uwięziony w jego łańcuchach. Zanim ma szansę go zabić, uwaga Ramaraka kieruje się w stronę Houstona Brooksa oraz Lin Sana, strzelających w niego z łodzi wyposażonej w karabiny wysokiego kalibru.

Ostrzał jednak tylko irytuje Czaszkołaza i nie wyrządza mu żadnych poważnych obrażeń. Nagle Ramarak zostaje postrzelony w oko flarą przez Mason Weaver, co oślepia go i daje ludziom wystarczająco czasu, aby opuścić pokład. Kong tymczasem rozrywa łańcuchy oraz używa śruby okrętowej dołączonej do łańcuchów do zadania brutalnego ciosu, skutkującego obrażeniami grzbietu Czaszkołaza. Następnie przyciąga go do siebie i używa śruby okrętowej jako shurikena, aby rozerwać gardło Ramaraka. To najwidoczniej zabija go.

Niestety, Weaver została strącona z klifu podczas walki tytanów. Kong szybko kieruje się w jej stronę w celu uratowania jej przed utonięciem. Wtedy właśnie Ramarak okazuje się wciąż żywy i niespodziewanie atakuje Konga za jego plecami. Następnie owija swój język wokół ramienia małpy i wciąga ją do środka swojego przewodu trawiennego. Wykorzystując całą pozostałą mu siłę, Kong wyrywa wnętrzności Czaszkołaza, zabijając jaszczurkę.

Osobowość

Ramarak ma znacznie lepszą samokontrolę niż mniejsze Czaszkołazy. Jest również nieco sadystyczny, co udowodnił złośliwie liżąc Konga po twarzy. Posiada również zamiłowanie do ludzkiego mięsa, ponieważ stracił zainteresowanie Kongiem, gdy spostrzegł Jasona Conrada oraz Mason Weaver. Ma również pewien stopień inteligencji, ponieważ zamiast pożreć Earla Cole, trzymającego dwa granaty, uderzył go ogonem, wysadzając go w powietrzu.

Wygląd

Ramarak zachowuje typowy wygląd przedstawiciela swojego gatunku, jednak przewyższa swoich pobratymców rozmiarem, niemal dorównującym tym Konga. Jego głowa jest bardziej kształtna oraz pochylona w kierunku podłoża, a także proporcjonalnie większa. Ogon jest zakończony swego rodzaju płetwą bądź buławą. W przeciwieństwie do innych Czaszkołazów, posiada charakterystyczne, kościste wyrostki na łokciach.

Ciekawostki

  • Inspiracją dla wyglądu jego gatunku była Dwunożna Jaszczurka z oryginalnego King Konga.
  • Podobnie jak Godzilla, Czaszkołazy prowadzą tryb wodno-lądowy i posiadają skrzela (niektóre).
  • Ani w filmie, ani w książce nie był nazywany Ramarakiem.
Advertisement