FANDOMRani – pierwszorzędna antagonistka pojawiająca się w serialu Doktor Who, Władczyni Czasu oraz naukowiec.

W jej rolę wcieliła się Kate O'Mara.

Cechy charakteru Edytuj

Uważa obce cywilizacje za nic poza potencjalnymi przedmiotami swoich naukowych eksperymentów i nie wahała się do stosowania niewolnictwa, podboju, a nawet masowych mordów. Rani była złym (a może po prostu amoralnym) geniuszem naukowym, którego łajdactwo nie pochodziło ze zwykłej różnorodności żądzy władzy i tym podobnych, ale z nastawienia, które traktowało wszystko (w tym moralność) jako mniej istotne podczas prowadzenia badań.

Była znana z tego, że zniewalała całe światy, aby mieć gotowe zasoby eksperymentalnych podmiotów i miejsce do nieprzerwanego prowadzenia eksperymentów. Jej głównym zainteresowaniem była obserwacja zmian biochemicznych u innych gatunków.

Podczas gdy wydawała się zła, odkryła, że ​​Mistrz jest naprawdę zły, a zatem głupi. Powiedziała też, że jego plany są tak skomplikowane, że gdyby szedł w linii prostej, dostałby zawrotów głowy. Po prostu robiła złe rzeczy, ponieważ uważała, że ​​jest to konieczne dla jej pracy. Kiedy Doktor próbował ją przekonać, żeby nie eksperymentowała na ludziach, nazwała je "drapieżnikami" i zapytała, czy kiedykolwiek pomyśleli o mniejszym gatunku, gdy zatopili zęby w mięsie. To pokazuje, że Rani mogła mieć jakieś sumienie, również pokazane, gdy chciała zniszczyć swoich badanych, ponieważ zabiłoby to Doktora.

Ważniejsze historie Edytuj

  • The Mark of the Rani (1985)
  • Time and the Rani (1987)

Ciekawostki Edytuj

  • Rani należy do grona najbardziej mrocznych złoczyńców w serialu, zaraz po Davrosie i Lassarze.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.