Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Red Skull


W poprzednim życiu, ja również poszukiwałem Kamieni. Jednego nawet trzymałem w ręce. Jednak wysłał mnie on tutaj, abym kierował innych do skarbu, którego nie mogę posiąść.

— Red Skull do Thanosa, Avengers: Wojna bez Granic


Red Skull – główny antagonista w filmie Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie z 2011 oraz mniejszym antagonistą w Avengers: Wojna bez Granic i Avengers: Koniec Gry.

To pierwszy przywódca Hydry oraz prawa ręka Adolfa Hitlera. Był bardzo brutalny i jako fanatyk dążył do celu bez żadnych pohamowań.

Grał go Hugo Weaving, który także zagrał Agenta Smitha oraz podkładał głos Megatronowi.

Biografia

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

Johann Schimidt w trakcie II Wojny Światowej był przywódcą naukowej organizacji Nazistów – Hydry. Hitler po jakimś czasie musiał odsunąć się jednak od organizacji, gdyż działała zbyt brutalnie dla opinii publicznej. W międzyczasie na wskutek częstego przebywania w pobliżu różnych szkodliwych substancji jego biała skóra zaczęła schodzić, zastąpiona przez czerwoną.

Schmidt popadł w obsesje zdobycia jednego z Kamieni Nieskończoności – Tesseraktu, który umiał przemieścić użytkownika w dowolne miejsce na świecie.

Po jakimś czasie do Red Skulla zaczęły docierać wieści iż nowy super-żołnierz Kapitan Ameryka wraz z drużyną Howling Comandos niszczy kolejne bazy oraz fabryki Hydry.

Do walki między Schmidtem a Kapitanem doszło na samolocie mającym rozbić się w Nowym Jorku. Obaj walczyli o Tesseract znajdujący się na pokładzie. Gdy Red Skull zdobył pożądany przedmiot, dotknął go i jego niewyobrażalna siła wystrzeliła go w kosmos lub do innego uniwersum.

Avengers: Wojna bez Granic

Jak się okazało, moc Tesseractu nie zabiła Red Skulla, a zesłała go na odległą planetę Vormir, gdzie znajdował się jeden z Kamieni Nieskończoności - Kamień Duszy. Schmidt został jego strażnikiem, bedąc uwięzionym na Vormirze ponad 80 lat.

W 2018, Vormir odwiedził Thanos i jego córka, Gamora. Skull powitał go i wyjaśnił, na czym polega rytuał niezbędny do zgarnięcia Kamienia Dusz. Thanos musiał zabić Gamorę, aby zdobyć kamień.

Ciekawostki

  • Prawdopodobnie gdy powróci, będzie potężniejszy niż wcześniej i posiądzie nowe umiejętności (przebył 80 lat w innych wymiarach).

Galeria


Advertisement