FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Reiko Tamura jest antagonistką w mandze i anime Parasyte. Jest pasożytem, który przejął ciało Tamiyi Ryoko, nauczycielki w szkole Shinichiego Izumiego, głównego bohatera Parasyte. Na początku historii zachodzi ona w ciążę po stosunku z innym pasożytem - A i ma urodzić dziecko. Początkowo chciała na nim przeprowadzić pewne eksperymenty, jednak później rozwinęła się, zaczynając autentycznie o swoje dziecko dbać.

Charakterystyka

Wygląd

W swojej pierwszej postaci, Reiko ma jasno-fioletowe włosy i brązowe oczy. Ma średnią wysokość i szczupłą sylwetkę. Jej druga forma jest całkiem podobna do pierwszej, ale jej skóra stała się jaśniejsza. Ma też długie, czarne włosy i bardziej spiczastą twarz.

Osobowość

Reiko jest bardzo inteligentnym pasożytem, ​​ponieważ często bada ludzką psychikę, mając nadzieję na lepsze zrozumienie swojego gatunku. Początkowo była tak samo okrutna jak inne pasożyty, choć wykazywała się dużym umiarem w kwestii zabijania ludzi w przeciwieństwie do A.

Reiko jest także bardzo filozoficzna i dociekliwa; uprawiała seks z innym człowiekiem zarażonym pasożytem, ​​aby zobaczyć, co stanie się, jeśli zajdzie w ciążę i była zaintrygowana, gdy dowiedziała się, że nowo narodzone dziecko jest w pełni ludzkie. Również nie zabiła ona Shinichiego, mimo tego, że wiedział zbyt wiele, z powodu jego niezwykłej symbiotycznej relacji z Migim, a zwłaszcza gdy wyczuła, że ​​on sam nie jest już całkowicie człowiekiem.

Po porodzie i wychowaniu dziecka zaczęła się rozwijać i pokazywać ludzkie emocje, takie jak śmiech i miłość do swojego syna. Poświęciła własne ciało, aby zapewnić synowi bezpieczeństwo, ponieważ policja strzelała do niej gradem kul. Przed śmiercią, wyjaśniła Shinichiemu, że według jej poglądów, ​​ludzie i pasożyty są tym samym.

Umiejętności

Jako pasożyt, Reiko ma podstawowe zdolności, typowe dla pasożytów, jak zmiana kształtu głowy i maksymalizacji fizycznego potencjału kontrolowanego przez nią ciała. Potrafi stwardnieć swoje komórki w celach ofensywnych i defensywnych.

Jej wysoka inteligencja pozwalała jej korzystać z nieortodoksyjnych taktyk podczas walki. Kiedy wyleczyła ją trójka, oszukała ich, że oszalała, gdy podzieliła pasożyta na pół. Uważając ją za samobójcę, udało jej się odeprzeć Kusano, zabić Maesawę, pozwalając pasożytowi przedostać się i zniszczyć go od wewnątrz, a następnie oszukać Kusano w zabijaniu Hikawy, wbijając się w nią i zmuszając ją do zabicia Kusano. Zabija ją, pozwalając Reiko podkraść się do niego i zabić go, gdy nieumyślnie zacina swoją zdolność wyczuwania innych pasożytów, kiedy hakuje Hikawę.

Ponadto jej inteligencja i zainteresowanie ludzkim umysłem pozwala jej skuteczniej wtopić się w społeczeństwo.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.