FANDOMRestauracja Ghuli (喰 種 レ ス ト ラ ン, Gūru Resutoran) – poboczni antagoniści w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Jest to tajne stowarzyszenie o ścisłym systemie członkostwa, większość członków jest częścią społeczeństwa wyższej klasy. Dostarczają ciał lub części ciała samych ludzi.

Szczególną cechą jest "Program Obiadowy". Członkowie wabią niczego nieświadomych ludzkich "gości" do restauracji, gdzie są zmuszeni wziąć prysznic i przebrać się w oficjalne ubrania. Te ofiary są następnie uwięzione na arenie z ludzkim niewolnikiem, który został wyszkolony, aby zrobić pokaz zabijania "posiłku" dla rozrywki członków. Następnie ciała są przygotowywane przez personel i podawane uczestnikom.

Główna restauracja znajdowała się na 7 Dzielnicy, a ostatecznie została zniszczona przez grupę Kanekiego. Wiadomo, że istnieją inne lokalizacje, chociaż w tamtym czasie nie było wiadomo, czy są to te same organizacje. Jednak z operacji przeprowadzonych przez CCG potwierdza, że ​​zakłady te są połączone z rozbudowanym czarnym rynkiem i siecią handlu ludźmi. Śmierć Big Madam i Dziadka do orzechów spowodowała poważne zakłócenia w stosunku do restauracji Ghuli.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.