FANDOMMam sto żon, ale tylko jednego brata.

—Richard


Richard the Tiger Mafia - główny antagonista słynnego ugandyjskiego filmu akcji Kto zabił Kapitana Alexa?.

Przedstawił go Sserunya Ernest.

Biografia Edytuj

Richard jest przywódcą Tiger Mafii, złej grupy, która całkowicie kontroluje Kampalę, stolicę Ugandy. Tiger Mafia jest tak potężna, że ​​nawet armia ugandyjska musi walczyć o jej zniszczenie.

Kiedy brat Richarda, jedyna osoba, na której mu zależy, został schwytany przez najwyższego żołnierza, kapitana Alexa, Richard postanawia się zemścić. Wysyła popleczników wraz ze szpiegiem do obozu wojskowego w pobliżu wioski, aby zabić Alexa. Jednak kapitan Alex zostaje zabity przez kogoś, kto (prawdopodobnie) nie jest jednym z sługusów Richarda. Zamiast tego chwytają dwóch żołnierzy, aby ich przesłuchać.

Richard staje się jeszcze bardziej zły niż zwykle, ponieważ chciał być tym, który był odpowiedzialny za śmierć Alexa. Dlatego Richard chce zamiast tego znaleźć i zabić mordercę kapitana Alexa (kimkolwiek jest on jednak, nie ujawniono go w filmie). Przesłuchuje żołnierzy, by dowiedzieć się, kto zabił kapitana Alexa, ale oni sami nie wiedzieli kto to był.

Armia jest również zdezorientowana, kto zabił kapitana Alexa, ale nadal bardzo wierzy, że Richard i Tiger Mafia jest odpowiedzialna za to, więc zaczynają inwestować więcej wysiłku, aby pokonać Richarda. Jednak Richard miał tajnego informatora w wojsku, który mówi Richardowi, co planuje armia. Zostaje poinformowany, że wojsko będzie używać helikopterów bojowych, więc Richard musi ukraść jeden z nich.

Richard wysyła jednego ze swoich ludzi, aby ukradł helikopter bojowy należący do wojska, aby zniszczyć wszystkie znaczące budynki w Kampali, aby odwrócić uwagę wojska. Tymczasem brat kapitana Alexa, który jest utalentowanym wojownikiem Kung-Fu, wkracza do bazy mafii i zostaje przyniesiony do Richarda, który mówi trzem swoim poplecznikom, aby z nim walczyli. Wojsko ostatecznie niszczy mafijną bazę śmigłowcem bojowym, a Richard i mafia uciekają do lasu, gdzie spotykają żołnierzy.

Podczas ostatniej strzelaniny Richardowi udaje się zestrzelić dwa helikoptery wraz z kilkoma żołnierzami, ale zostaje postrzelony i zabrany do wiezienia.

Osobowość Edytuj

Richard jest bardzo gniewny, mściwy, autorytatywny, niecierpliwy, obelżywy, socjopatyczny i prawie całkowicie bez serca. W przeciwieństwie do kryminalistów, którzy często są charyzmatyczni, wyrafinowani lub przynajmniej uprzejmi w niektórych momentach, Richard stale okazuje gniew i wcale nie jest grzeczny. Był bardzo obelżywy zarówno wobec swoich popleczników, jak i żon. Często znęcał się, a nawet zabijał swoje żony, ilekroć naprawdę się wściekł (ma tyle żon, że można by było je sprzedać). Wydawało się, że jedyną osobą, na której mu zależy, jest jego brat.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.