FANDOM


Ricky Leblanc – jest to członek gangu Pingwina, który dostarczał broń klientom w Gotham.

Poboczny antagonista w grze Batman: Arkham Origins z 2013 roku. Pojawia się również w DLC gry, Zimne, zimne serce.

Biografia Edytuj

Batman: Arkham Origins Edytuj

Leblanc pierwszy raz pojawia się podczas transakcji w Jezebel Plaza, którą przerwał Batman. Po pokonaniu pozostałych przestępców Batman zamierzał przesłuchać Jadaczkę, lecz ten pobity stracił przytomność.

Gdy obudził się, wisiał do góry nogami na dachu Gotham Merchants Bank przez Batmana. Chciał on informacji na temat miejscu, gdzie jest Pingwin. Jadaczka nie zamierzał "sypać", lecz Batman odczytał na jego komórce wiadomość od Pingwina, która mu wystarczyła. Po tym zrzucił Leblanca na choinkę, aby został aresztowany przez policję.

Batman i Jadaczka spotkali się ponownie na komisariacie, gdy kryminalista był przesłuchiwany przez policjanta imieniem Marks. Nietoperz powalił Marksa i przesłuchał Ricky'ego i zasugerował, że jeśli nie będzie mówić o Zakłócaczu, ponownie zrzuci go z dachu. Przerażony Jadaczka powiedział mu o wszystkim, co wiedział o tym urządzeniu, po czym został znokautowany.

Zimne, zimne serce Edytuj

Później, w Sylwestra Jadaczka ukradł wiertło kriogeniczne z GothCorp. Batman spotkał go po raz kolejny w klubie My Alibi, kiedy ten nie chciał wypuścić cywila, dopóki nie powie mu o pieniądzach. Batman przesłuchał go i pytał o wiertło, lecz Leblanc oznajmił mu, że Pingwin kazał go rozmontować. Kryminalista błagał go, aby nie zrzucał go z dachu, ale Batman znokautował go i pozostawił policji.

Jego dalsze losy pozostają nieznane.

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Gdy Jadaczka otwiera walizkę z pieniędzmi i widać jedynie złotą poświatę, jest to nawiązanie do filmu Quentina Tarantino Pulp Fiction.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.