FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Rip Van Winkle jest członkinią sił Millennium oraz antagonistą w mandze Hellsing i jej adaptacji OVA Hellsing Ultimate. Jako jeden z czołowych żołnierzy Millennium i członkini sił specjalnych Werwolf, Van Winkle rozkazała swoim żołnierzom ukraść brytyjski przewoźnik VTOL o nazwie Eagle, który następnie przemianowała na „Adler” (po niemiecku „orzeł”) i namalowała swastykę z krwi na głównym pokładzie.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Rip Van Winkle ma co najmniej 70 lat, ale wygląda, jakby miała około dwudziestki ze względu na jej sztuczny wampiryczny charakter. Jest wysoka i szczupła, ma świecące niebieskie oczy i piegowate policzki. Ma długie niebieskie, zabarwione na czarno włosy sięgające do kolan. Na jej głowie znajduje się niewielka grzywka, ze szczególnie długim kosmykiem włosów, który kończy się lokami.

Zwykły strój Rip obejmuje granatowo-fioletowy garnitur, ciemnoróżową koszulę, zielony krawat i czarne buty. Nosi także okulary, białe rękawiczki - prawdopodobnie w celu ochrony rąk podczas strzelania z muszkietu - i duży srebrny wisiorek ze swastyką. W retrospekcji widziano ją także w nazistowskim mundurze wojskowym z włosami związanymi w dwa długie warkocze.

Wygląd Rip jest dosyć podobny do Roberty z Black Lagoon, ponieważ obie mają długie ciemne włosy, lśniące niebieskie oczy, okulary i obie postacie noszą duży naszyjnik o szczególnym znaczeniu, z tą różnicą, że u Roberty jest to krzyż, a u Rip swastyka. Obie postacie używają również muszkietu.

Osobowość Edytuj

Rip jest jedną z najbardziej wesołych i radosnych dowódczyń Millennium, w większości przypadków wykazując dosyć dziecinną osobowość. Będąc na pokładzie Adlera, odlicza czas do ataku Millennium, używając różowego budzika z narysowaną twarzą. Jej piegowata twarz, entuzjastyczne maniery i użycie fryzury z warkoczami w 1944 roku dodatkowo podkreślają jej młodość. Jednak potrafi być dość okrutna w zależności od swojego nastroju, bezwzględnie zabijając zombie w załodze Adlera wraz z ich wampirzym kapitanem. Często widuje się ją z nieszczęśliwym uśmiechem, gdy używa muszkietu do strzelania do nadciągających wrogów.

Lubi śpiewanie i opery, a jej ulubioną jest Der Freischütz. Według majora jest bardzo podobna do postaci Kaspara, w tym jej osobowość i wybór broni - w rzeczywistości major powiedział kiedyś Rip, że czuł, iż nawet spotka swój koniec w taki sam sposób jak Kaspar: zabita i pochłonięta jako kara za jej grzechy.

Być może bezpośrednią konsekwencją tego jest fakt, że Rip jest całkowicie przerażona Alucardem, którego utożsamia z Zamielem, „Czarnym Łowcą”, który ostatecznie zabija Kaspara na końcu Der Freischütz. Rip wyczuwa zbliżanie się Alucarda szczególnie mocno na długo przed przybyciem na Adlera i natychmiast zaczyna panikować. Wykazuje także ekstremalną niechęć do walki z Alucardem, gromadząc się tylko na krótko, kiedy przypomina sobie majora, pytającego ją, jak by się zachowała w obliczu zbliżającej się śmierci.

Ciekawostki Edytuj

  • W jednej scenie Rip siedzi pod parasolem. Chociaż jest to prawdopodobnie obrona przed słońcem, może być to odniesieniem do praktyki niemieckich snajperów z czasów II wojny światowej polegającej na używaniu parasoli z liśćmi wplecionymi między ramiona jako lekkiego, elastycznego i mobilnego kamuflażu.
  • Jej muszkiet może być wzorowany na karabinie Jezail, ze względu na jego ozdobny wygląd i zakrzywioną kolbę.
  • Rip najprawdopodobniej pochodzi od tytułowego bohatera opowiadania Washingtona Irvinga Rip Van Winkle.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.