FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Rokuro Okajima znany też jako Rock jest jedną z głównych postaci w mandze i anime Black Lagoon. Jest Japończykiem, który wcześniej pracował dla Asahi Industries w Tokio, dopóki nie został wzięty jako zakładnik przez załogę Lagoon Company, a następnie dołączył do niej jako nowy członek.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Daisuke Namikawa, znany też jako Ulquiorra Cifer z Bleacha, a w wersji angielskiej Brad Swaile, znany jako Light Yagami z Death Note'a.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Rock to japoński pracownik handlowy o ciemnych oczach, czarnych włosach i jasnej skórze. Pomimo tego, że jest piratem, Rock jest w stanie zachować swoją biznesową osobowość, nosząc turkusowy krawat na szyji, koszulę z krótkim rękawem i porządne spodnie. Z zewnątrz Rock wygląda jak normalna osoba, co jak na ironię wyróżnia go spośród reszty mieszkańców Roanapuru. Eda, która zawsze drażni Rocka, określa go jako „przystojnego” i „uroczego”, ale niewiele wiadomo na temat tego, jak inni postrzegają jego fizyczny wygląd. Z drugiej strony Revy woli, aby Rock nosił hawajską koszulę, którą kupiła dla niego, kiedy po raz pierwszy dołączył do firmy. Ale będąc tym, kim jest, Rock woli ubierać się tak jak zawsze, nawet gdy jest w barze "Yellowflag club" lub w pracy. Ostatecznie Rock nie rezygnując z wyglądu japońskiego biznesmena reprezentuje swoje trwałe przywiązanie do starego stylu życia.

Osobowość Edytuj

Rock jest pokornym i dobrodusznym człowiekiem, pomimo tego, że w zasadzie znajduje się na celowniku zarówno ze strony swoich przyjaciół jak i wrogów, a także często wydaje się zaskoczony barbarzyństwem świadka przestępczego w Południowo-Wschodniej Azji. Nosi krawat, koszulę z krótkim rękawem i porządne spodnie, ponieważ mimo iż jest piratem, zachowuje swoją biznesową osobowość. Nie jest w żaden sposób wojownikiem, lecz pacyfistą, który woli używać słów zamiast broni podczas interakcji z wrogimi ludźmi spotykanymi w pracy. Rock, od momentu dołączenia do Lagoon Company, często zastanawiał się, czy doświadcza syndromu sztokholmskiego, konsekwentnie rozwijając przyjaźń ze swoimi byłymi porywaczami i współpracownikami.

W Lagoon Company Rock jest zazwyczaj odpowiedzialny za dyplomację, negocjacje, tłumaczenie i prowadzenie okazjonalnych spraw. Pracując w dziale zasobów Asahi Industries, Rock jest specjalistą w dziedzinie geologii i chemii. Jest również wykwalifikowanym lingwistą ze względu na częste podróże w poprzedniej pracy oraz umiejętność mówienia po japońsku (jego ojczystym języku), angielsku, hiszpańsku, rumuńsku i rosyjsku. Ma też zaskakująco wysoką tolerancję na alkohol, z powodu intensywnego stylu życia jako salaryman.

Poważna osobowość Rocka przyniosła mu zainteresowanie i szacunek kilku postaci w Roanapurze, w tym Balalaiki, Changa, Rowana „Jackpot” Pigeona, Yolandy, Edy (która się w nim podkochuje) i młodym Garcii Lovelace, który ufa mu w największym stopniu. Pod wieloma względami Rock jest sercem Lagoon Company, służąc jako równowaga dla jego bardziej zblazowanych kolegów z drużyny i jako jasny punkt w mrocznym świecie, jakim jest Roanapur. Zachowuje silne poczucie dobra i zła, starając się trzymać i dzielić się swoimi przekonaniami z innymi w Roanapurze. Jest on często zszokowany i przerażony tym, jak ludzie cierpią z powodu niesprawiedliwości świadka przestępczego, pomimo jego najlepszych wysiłków. Choć fizycznie jest słaby i nieuzbrojony, Rock wykazał ogromną odwagę, by stanąć w obronie siebie, innych i tego co uważa za słuszne. Przez to spiera się z innymi postaciami o ich niemoralne działania, zwłaszcza z Revy. Chociaż jest piratem o silnym kodeksie moralnym, to jednak nie jest ani dobry, ani zły, jak twierdzi Yukio, a znajduje się raczej w półmroku, niezdolny do wyboru między zbrodniczym życiem a normalnością.

Później w serii, Rock zaczyna cieszyć się życiem jako pirat i czuje się bardziej komfortowo z korupcją, pokazując przez to, że ciemniejsza strona jego osobowości zaczyna w nim dominować. W Roberta's Blood Trail jest on osobiście wyznaczany przez Changa, aby pomóc Garcii Lovelace i Fabioli Iglesias wyśledzić Robertę, zanim znajdzie jednostkę amerykańskich sił specjalnych, która zabiła ojca Garcii, zanim ona i jednostka zabiją się nawzajem i narażą Roanapur na zniszczenie z rąk Stanów Zjednoczonych. Rock wie, że Chang nie dba o to, czy Garcia lub Roberta zostaną zabici i chce tylko powstrzymać Roanapur przed światowym handlem narkotykami, a Rockowi udaje się obrócić plan Changa, demonstrując wyjątkowo dedukcyjne umiejętności rozumowania, odkrywając każdy motyw frakcji. Udaje mu się dać Amerykanom drogę ucieczki z Roanapuru i przenieść misję na ich obszar w Laosie, aby zatrzymać handel narkotykami w Roanapurze, a także podążać za Robertą, aby Garcia wyrwał ją z jej psychotycznego szału.

Jednak robienie wszystkiego, co wymagało od niego użycia tego samego, bezdusznego i manipulacyjnego myślenia, co Chang, sprawia, że.zaczyna mieć bardzo wysokie poczucie władzy nad innymi. Ta pozorna zmiana u Rocka alienuje i niepokoi innych bohaterów, zwłaszcza Revy i Dutcha, którzy nie rozumieją motywów Rocka i myślą, że po prostu robi to, aby uzyskać dużą nagrodę od Garcii. Obawiają się przez to, że Rock stanie się sadystyczny i bezwzględny z powodu zepsucia przez Roanapur. Revy w szczególności zauważa, że ​​Rock był w Roanapurze zbyt długo, a teraz zaczyna go zmieniać na gorsze. Niemniej jednak robi to wyłącznie dlatego, że chciał kogoś ocalić i udaje mu się osiągnąć cel Changa, jakim jest utrzymanie USA, a także uratowanie Fabioli, Garcii i Roberty. Fabiola, rozwścieczona bardzo ryzykownym, strategicznym myśleniem Rocka, polegającym na manipulowaniu Garcią w grę „kambodżańska ruletka” z Robertą i hazardem z życiem ludzi, strzela do niego pustą kulą i stwierdza, że ​​ma nadzieję, że już nigdy go nie zobaczy. Miesiące później sprawy nie zmieniły się w Roanapurze i Rock zaczyna myśleć, że nie zrobił żadnego postępu. Revy później mówi mu, że będzie go bolało, jeśli nadal będzie patrzył na Roanapur z życiem w oczach, na co Rock odpowiada, że ​​zbliżył się do ciemności, ale nie jest jeszcze na to gotowy. Dutch stwierdził wcześniej, że wierzy, iż Rock nigdy nie powinien używać broni, ponieważ gdyby jego kule były takie jak jego słowa, odbiłyby się do niego z powrotem.

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.