FANDOMRoma Hoito (帆糸 ロマ, Hoito Roma) – antagonistka pojawiająca się w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Jest również oryginalną założycielką grupy ghuli znanej jako Klauni.

W adaptacji anime głosu użyczyła jej Tia Ballard.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Roma posiadała szczupłą sylwetkę i dziecięcą postawę, o krótkich włosach spiętych spinką.

Pracując jako kelnerka w Anteiku nosiła standardowy mundur, ale jako Klaun nosiła ubrania o tematyce cyrku.

Jej maska była maską o klauna, która pokrywała górną połowę jej twarzy. Przypominała rysunek przedstawiający królika lub jakiegoś rodzaju gryzonia, z okrągłym nosem i wystającymi siekaczami. Maska posiadała dwa duże okrągłe oczy, z gwiazdą wokół lewego oka.

Osobowość Edytuj

Początkowo Roma wydawała się niezdarną i nieobecną kobietą, która często była besztana przez Nishikiego, kiedy łamała naczynia w Anteiku.

Jako Klaun jej osobowość była bardziej sadystyczna i obojętna, żałując zniknięcia Kanekiego, mówiąc, że pragnęła bardziej "przygnębiającej" sceny dla niego i radośnie licytowała niewinnych ludzi podczas aukcji. Opisała Kanekiego po incydencie Aogiri jako "pięknego" i uznała jego wytrwałość za bardzo atrakcyjną.

Podczas nalotu na CCG nie okazała żadnego szacunku dla ludzkiego życia i lubiła bawić się z inspektorami CCG, udając słabego i nieszkodliwego, by zwabić ich, a następnie zabić ich swoim kagane.

Zdawało się też, że ma pewne umiejętności w zakresie zmiany dyspozycji, ponieważ mogła przejść od bycia niezdecydowaną i niezdarnyą, a następnie słabą i bezradną, do bycia okrutną i sadystyczną, co widać, gdy pracowała w Anteiku i kiedy zabijała inspektorów jako część Klaunów.

Podobnie jak jej koledzy z grupy, miała skłonność do pragnienia chaosu i zniszczenia, jak pokazała, jak stworzyła klaunów, tylko po to, by złagodzić nudę, wywołując chaos. Roma pokazała ogromną nienawiść i zazdrość wobec ludzi; zazdrościła ludziom, ponieważ mogli prowadzić normalne i radosne życie, których nigdy ona nie mogła posiadać.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.