Złoczyńcy Wiki
Złoczyńcy Wiki
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ty wciąż tu? Oddaj to. To coś, twą mroczną duszę. Do malunku mojej Pani.

—Gael zepsuty przez Mroczną Duszę.


Rycerz- niewolnik Gael znany też jako Czerwony Kaptur jest finałowym bossem w dodatku The Ringed City do gry Dark Souls III. Jest starożytnym wojownikiem i wcieleniem Mrocznej Duszy, a także ostatecznym bossem gier z serii Dark Souls.

Głosu użycza mu Stephen Boxer.

Historia

Był uznawany za mieszkańca obrazu, który służył jako figura rodzicielska dla Malarki, nazywającej go swoim wujkiem. Podobno opuścił obraz po tym, jak malarka została uwięziona, zabierając ze sobą przegniłe pozostałości materialnego portalu, aby odszukać Nierozpalonego, by wypełnić przepowiednię mówiącą o tym, że z jego pomocą uda się wypalić obecny, zgniły świat, tak, żeby Malarka mogła zastąpić go nowym.

Niezdolny do odszukania go, Gael udał się do Katedry Głębin, modląc się o boskie przewodnictwo w podróży. Podczas spotkania się z Czempionem, był uradowany z powodzenia swoich poszukiwań. Następnie poprosił go, aby uwolnił malarkę i pokazał jej płomień, który mógłby spalić zgniliznę. Gdy czempion wszedł w kontakt z obrazem, został wciągnięty do namalowanego świata.

Podczas walki z siostrą Friede i ojcem Ariandelem płomień został ponownie rozpalony, lecz Malarka skomentowała, że musi poczekać, aż będzie w stanie go ujrzeć, zanim zacznie malowanie. W tym celu potrzebny był jej pigment, który okazał się być samą Mroczną Duszą odkrytą przez Sprytnego Karła i wykorzystaną do stworzenia ludzkości. Wspomniała również, że Gael wyruszył z misją zdobycia go dla niej, zastanawiając się czy już udało mu się ją wypełnić i kiedy powróci.

Misja Gaela zaprowadziła go do Miasta Pierścienia, gdzie w końcu spotyka się z pigmejskimi władcami, których krew mogła się nadać jako długo poszukiwany barwnik. Jednak ku swojemu szokowi okazało się, że krew na przestrzeni wieków zdążyła wyschnąć i stała się dla niego bezużyteczna. Gael oszołomiony tym faktem i zdeterminowany, by wypełnić swoją misję, zaczął zabijać pigmejów, podrzynając im gardła i pijąc ich zaschniętą krew. W ten sposób desperacko próbował zdobyć dla siebie mroczną duszę. Ale nawet on zdał sobie sprawę, że ta dusza jest zbyt potężna, by mógł nią manipulować, ponieważ nie był Czempionem. Wtedy dusza zmutowała jego ciało, powiększając je i wypaczając jego umysł.

Podczas swojego ponownego spotkania z Nierozpalonym, Gael został całkowicie zepsuty przez Mroczną Duszę i zażądał należącej do niego części duszy. Gdy Czempion odmówił, Gael rzucił się na niego w gniewie. Ostatecznie został pokonany, a Nierozpalona Istota pozyskała Krew Mrocznej Duszy, mogąc wykorzystać ją jako pigment.

Charakterystyka

Wygląd

Gael nosi zestaw rycerza-niewolnika oraz dzierży wielkim miecz kata i tarczę zachodu. Ma długie, siwe włosy opadające aż do ramion i wielką, białą brodę sięgającą do piersi.

Po pożarciu wielu pigmejskich władców i wchłonięciu esencji Mrocznej Duszy, jego ciało znacznie przybrało na rozmiarze. Tułów stał się zauważalnie większy w porównaniu do reszty ciała, a na klatce piersiowej zagościła spora dziura, prawdopodobnie eksponująca jego mroczny znak. Płaszcz jego odzienia również urósł, stając się pokrewny do peleryny. Miecz Gaela stał się wyraźnie uszkodzony, stracił część ostrza, a po tarczy nie ma żadnego śladu.

Osobowość

Gdy Gael był jeszcze człowiekiem, był mądrą i życzliwą osobą, która dokładała wszelkich starań, aby chronić i pomagać tym, na których mu zależało, gotów zaryzykować swoje życie, próbując ocalić świat Ariandel, ale przez nieznany okres czasu bezowocnych poszukiwań, Gael zaczął być coraz bardziej zdesperowany, uciekając się do błagania przed ołtarzem o zbawienie.

Kiedy Nierozpalony go spotyka, Gael jest uszczęśliwiony, twierdząc, że potrzebuje go, aby pomóc mu uratować świat Ariandel, i razem z głównym bohaterem, Gael może stawić czoła siostrze Friede i ojcu Ariandelowi, pokazując, że był bardziej niż chętny zabić ich dwoje, jeśli oznaczało to spełnienie jego misji.

Później Gael i Nierozpalony wyruszają do Miasta Pierścienia w nadziei na znalezienie odpowiedniego pigmentu dla malarki, stając razem przeciwko księciu demonów i spotykając później Pigmejskich Władców, których krew byłaby idealna do stworzenia nowego Malowanego Świata. Jednak Gael był w szoku, gdy dowiedział się, że na przestrzeni wieków ich krew wyschła, przez co stała się bezużyteczna.

Z powodu kończącego się czasu i opcji, Gael uciekł się do rzezi bezbronnych władców, pijąc resztki ich krwi, które pozostały w ich skażonych Mrocznych Duszach, pomimo pełnej świadomości, że krew go zniszczy, pokazując jego oddanie wobec swojej pani.

Całkowicie popadając w morderczy szał, Gael atakuje Nierozpalonego, próbując zabrać jego część Mrocznej Duszy, która w połowie jego ostatecznej walki przejmuje kontrolę nad jego ciałem, przez co główny bohater nie miał innego wyjścia jak zabić Gaela i uwolnić go z jego nieszczęścia, zabierając jego krew do malarki, który potwierdza, że ​​może być użyta jako pigment. Pokazało to, że po śmierci Gaelowi rzeczywiście udało się wykonać swoją misję, pozwalając małej części świata żyć dalej po zakończeniu Ery Ognia.

Galeria

Linki zewnętrzne