FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Tak bardzo starasz się wychować swoje dziecko, przekazać jej wszelkie niezbędne wartości. Chcesz by była sobą, ale i by zawsze pamiętała o tym, co najważniejsze – rodzina.

—Sędzia Margaret Holloway do Alexa Shepherda, o swojej córce Elle


Czy ty nic nie rozumiesz? Przez niego nasze poświęcenia poszły na marne! Pakt z naszym bogiem został zerwany a brak przekonania twojego ojca wszystkich nas przeklął. Naszą jedyną nadzieją było odtworzenie kultu, który porzucili nasi przodkowie… prawdziwa wiara. Morderstwa? Dałam im życie poprzez odrodzenie. Chciałam, aby Elle to zrozumiała. Ale ona jest taka sama jak ty Alex. Wciąż wierzy, że istnieją takie rzeczy jak dobro i zło. Ale nie istnieją. Są tylko porządek i chaos.

—Sedzia Margaret Holloway do Alexa Shepherda, o porażce jego ojca, która sprowadziła klątwę Silent Hill na miasteczko Shepherd’s Glen oraz wiarę kultu The Order, która, według niej, uratuje miasteczko


Sędzia Margaret Holloway to główna antagonistka występująca w grze wideo Silent Hill: Homecoming. Jest to mieszkanka miasteczka Shepherd’s Glen położonego w sąsiedztwie z Silent Hill gdzie pełni funkcję, jako sędzia w ratuszu. Głosu użyczyła jej Elizabeth Lambert.

Historia Rodziny

Margaret to potomek jednej z 4 rodzin założycieli miasteczka Shepherd’s Glen, którzy w latach 50 XIX wieku, opuścili Silent Hill oraz jego kult, aby rozpocząć nowe życie. Obawiając się gniewu Goda, założycielie utworzyli pakt, który miał ich chronić. Co pięćdziesiąt lat, członek każdej z rodzin założycieli miał własnoręcznie poświęcić jedno ze swych dzieci. Po założeniu miasteczka, każda z rodzin podjęła specyficzną rolę poświeceń. Rodzina Holloway podjęła rolę Opiekunów Wiedzy, odpowiedzialnych za pielęgnowanie wierzeń założycieli. Ich metoda poświęcania to uduszenie.

Poświęcenie Margaret

W 2003 kolejne pokolenie musiało przeprowadzić poświęcenia. Wierząc, że rytuał poświęcenia to jedyny sposób na ochronę Shepherd’s Glen i swojej rodziny, Margaret poświęciła swoją córkę Norę, którą wybrała do tego celu podczas jej narodzin. Burmistrz Sam Bartlett i Doktor Martin Fitch również wiernie wykonali swoje obowiązki, ale ich poświęcenia poszły na marne. Ostatni z członków kabały, Adam Shepherd wybrał swojego starszego syna Alexa na poświęcenie, a metodą poświęcania w rodzinie Shepherd to utopienie. Niestety, jego młodszy syn Josh nieszczęśliwie utopił się w jeziorze Toluca podczas szarpaniny z Alexem, który przez to wydarzenie przeszedł załamanie nerwowe. Nie chcąc stracić drugiego syna, Adam i jego żona Lillian postanowili oddać Alexa to szpitala psychiatrycznego zamiast go poświęcić. To spowodowało, że Mglisty Świat Silent Hill zaczął pochłaniać Shepherd’s Glen narażając jego mieszkańców na straszne niebezpieczeństwo. Sam Bartlett i Martin Fitch też byli pod wpływem tego zdarzenia, więc Margaret postanowiła zrobić to, co według niej było konieczne by uratować Shepherd’s Glen.

Odtworzenie Kultu

Najprawdopodobniej z powodu załamania i doprowadzenia do szaleństwa przez fiaska dokonanych poświęceń, Sędzia Holloway doszła do wniosku, że jedynym sposobem na ocalenie Shepherd’s Glen było przywrócenie prawdziwej wiary kultu The Order oraz przymusowe nawrócenie mieszkańców. Odtworzyła kult, który przez bardzo długi okres czasu nie funkcjonował i zrekrutowała lokalnego majstra Curtisa Ackersa jako swojego zastępcę. Margaret założyła nową bazę operacyjną kultu w opuszczonej kopalni zlokalizowanej pod Kościołem Świętej Drogi w Silent Hill, który był używany, jako miejsce poświęceń i rytuałów. Po odtworzeniu kultu oraz ustanowieniu nowej bazy, Sędzia Holloway zaczęła porywać mieszkańców miasteczka do Silent Hill gdzie za pomocą prania mózgu zaczęła przymusowe nawracanie. Ci, którzy zostali nawróceni zostali użyci, jako Żołnierze Orderu, którzy nosili specyficzne i ciężkie stroje górnicze wraz z maskami. Inni, którzy mieli mniej szczęścia, byli torturowani aż do śmierci, a Margaret wierzyła, że dała im nowe życie poprzez odrodzenie. Sędzia Holloway kontynuowała przeprowadzanie swych barbarzyńskich metod nawracania, że niemalże wszyscy mieszkańcy Shepherd’s Glen zostali albo nawróceni albo zabici.

Powrót Alexa

W 2007, czyli cztery lata później, Alex Shepherd ucieka ze szpitala psychiatrycznego, w, którym przebywał i pojechał do Shepherd’s Glen. Niestety z powodu zniszczonej psychiki, cierpi on na urojenia, przez które wierzył, że był na wojnie przez kilka lat a Josh cały czas żyje i potrzebuje jego pomocy. Po przybyciu do miasteczka, Alex zauważa, że jest ono całe pokryte mgłą. Tuż przy wejściu do ratusza, pierwszą osobą, jaką spotyka Alex jest właśnie Sędzia Margaret Holloway. Kobieta jest nieco zaskoczona, ale i uradowana jego nagłym powrotem i pyta się go czy jego matka Lillian o tym wie, po czym dodaje, że jej córka Elle chciałaby go znowu zobaczyć, ponieważ bardzo się za nim stęskniła. Gdy Alex zaznacza, że miasto się zmieniło i nie ma w nim żywej duszy, Margaret potwierdza, że miasto zmieniło się na gorsze. Następnie radzi mu by poszedł do domu i odwiedził swoją matkę, po czym kieruje się do ratusza. Alex zaczyna badać miasto w poszukiwaniu młodszego brata i powoli zaczyna dowiadywać się o mrocznej historii miasteczka. Gdy Alex rozmawia ze swoją matką na temat swojego ojca i jego podróży do Silent Hill, Holloway kazała Ackersowi i grupie Żołnierzy Orderu, aby porwali Lillian Shepherd do Silent Hill. Alex, Elle oraz zastępca szeryfa James Wheeler wyruszyli do Silent Hill, aby znaleźć ojca Alexa, Adama, który postanowił zmierzyć się z kultem. Niestety, druga grupa żołnierzy zaatakowała ich łódź i porwała Elle i Wheelera. Alexowi udaje się uciec, po czym po dostaniu się na brzeg udaje się na zamglone ulice Silent Hill. Po odstaniu się do Zakładu Karnego w Silent Hill, Alex uwalnia Wheelera i spotyka swoją matkę przypiętą do maszyny śmierci. Po dokonaniu bardzo trudnej decyzji, Alex kontynuuje przeszukiwać więzienie, aż natrafia na Margaret, która z nieznanych przyczyn przywiązana jest do krzesła w komorze gazowej. Alex rozwiązuje ją i przez przypadek upuszcza naszyjnik, który wcześniej dała mu Elle. Margaret go rozpoznaje i mówi Alexowi, że ten naszyjnik należał nie do niej, ale do jej młodszej córki Nory. Naszyjnik powoduje pojawienie się Asphyxii, czyli makabrycznego potwora będącym manifestacją Nory Holloway i tym, w jaki sposób została poświęcona. Asphyxia chciała zabić Margaret, ale zamiast tego porywa Wheelera do otworu w ścianie. Alex każe Margaret uciekać z pomieszczenia. Margaret ucieka i ze złowrogim uśmiechem zamyka drzwi za sobą więżąc tam Alexa i Wheelera.

Kryjówka Kultu

Alexowi w końcu udaje dostać się do Kryjówki Kultu pod kościołem, gdzie niemalże natychmiast zostaje pozbawiony przytomności przez Ackersa i przyprowadzony do Sędzi Holloway. Ackers przypina go do krzesła, tak by nie mógł uciec Margaret. Następnie kobieta każe mu torturować swoją córkę Elle, jako kara za nieposłuszeństwo. Po tym jak Ackers wyszedł z pomieszczenia, Margaret zaczyna opowiadać Alexowi historię miasta, poświęcenia i swoje motywy prowadzące ostatecznie do uratowania miasteczka. Zdeterminowana by dokończyć to Adam Shepherd nie zdołał, zaczyna powoli torturować Alexa na śmierć za pomocą wiertaki. Jednak pomimo starań, Sędzia Holloway została zabita, gdy Alex zdołał oswobodzić się z przypięć i wbił ostrze wiertarki prosto w jej żuchwę i głowę.

Galeria

Ciekawostki

  • Margaret Holloway to jedna z piątki rodziców, która nie została zabita przez monstrualne wersje poświęconych synów/córek. Innymi są Adam i Lillian Shepherd. Warto zaznaczyć, że Margaret zdołała uniknąć śmierci z rąk Asphyxii w Zakładzie Karnym tylko dzięki interwencji Alexa.
  • Będąc jednym z najbardziej diabolicznych antagonistów w serii Silent Hill (wraz z Dahlią Gillespie oraz Christabellą), Margaret jest też jedynym z rodzicem, który nie pokazuje żadnych oznak żalu, skruchy i załamania nerwowego z powodu poświęcenia swojej córki. Margaret nie tylko jest pozbawiona skruchy ale ukazuje również zamiłowanie do wydawania i przeprowadzania niesamowicie okrutnych tortur tym, którzy odmawiają nauk kultu, aż w końcu zabijania ich. Jest ona odpowiedzialna za bolesne cierpienia Lillian a mianowicie wykręcenie jej kończyn aż w końcu zostanie rozerwana w pół, oraz torturowanie Wheelera, Alexa oraz swojej starszej córki Elle.
  • Jeśli Alex nie powstrzyma jej tortur, Margaret zabije go albo wbijając mu wiertło w nogę lub prosto w oko śmiejąc się złowrogo, co spowoduje natychmiastowy game over.
  • W Szpitalu Alchemilla można znaleźć zdjęcie rentgenowskie z czaszką i żuchwą przebitą przez gwóźdź. Ten celowy zabieg pokazuje metodą w jaki sposób Margaret zakończy życie.
  • Wnioskując po tym jak nalega aby Alex poszedł zobaczyć się ze swoją matką, można spekulować, że chce jak najszybciej poinformować kult o jego nagłym przybyciu do miasteczka.
  • Margaret to Opiekunka Wiedzy w sekcie Shepherd’s Glen. Starożytne Księgi zwracają się do tej pozycji zaimkiem "on", pokazując, że to mężczyzna powinien pełnić ten zawód. Możliwe jest, że wybrano ten zaimek z zabiegów estetycznych ponieważ w XIX wieku kobiety nie miały tak wiele praw. Jest to jednak dziwne ponieważ pierwszą osobą z rodziny Holloway, która założyła miasteczko z trzema członkami innych rodzin była Edith Holloway gdyż to jej portret wisi w ratuszu a nie jej męża Edwina Holloway.
  • Zamordowanie swojej córki poprzez uduszenie (oddając swoje dziecko pętli) odnosi się to jej zawodu sędziego i sposobu w jaki kiedyś przestępcy byli skazywani na śmierć poprzez powieszenie.
  • Margaret jest jedyną członkinią rodzin założycieli (oprócz Adama i Lillian), która ma wspomnianego małżonka, w przeciwieństwie do nieznanych żon Sama Bartletta i Martina Fitcha. Jej mąż nazywa się Harrison Holloway.
  • Margaret to piąta kobieca antagonistka w serii Silent Hill. Pierwsze cztery to Dahlia Gillespie (Silent Hill i Silent Hill: Origins), Maria (Silent Hill 2), Claudia Wolf (Silent Hill 3) i Christabella (Silent Hill: Film). W przeciwieństwie do trzech antagonistów płci męskiej Walter Sullivan (Silent Hill 4: The Room), Michael Kaufmann (Silent Hill i Silent Hill: Origins) oraz George Sewell (Silent Hill: Downpour).
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.