Słudzy Woźnicy – złowieszczy mieszkańcy Wyspy Zabawy będący pobocznymi złoczyńcami w animowanym filmie Disney'a Pinokio.

Postać[edytuj | edytuj kod]

Ich wygląd nigdy nie jest do całkowicie ujawniony, są pokazane tylko w cieniu, z wyjątkiem świecących białych oczu. Jednak z ich sylwetek można dostrzec, że mają ramiona przypominające goryle. Są stale biczowane przez Woźnicę co sugeruje, że to bestie. Jednak sposób w jaki Woźnica się do nich zwraca sugeruje, że są też w pewnym stopniu ludzcy. Ich historia i powody, dla których są posłuszni swemu Panu pozostają niewyjaśnione. Wszyscy zostali zniszczeni po ucieczce Pinokia z Wyspy Zabawy, gdyż mieli oni dopilnować, by żaden chłopiec nie zdołał się wydostać.

Rola[edytuj | edytuj kod]

Podczas gdy chłopcy bawią się na Wyspie Zabawy, Woźnica łamie bat nakazując swoim sługom zamknięcie i zaryglowanie głównych drzwi, zapobiegając ucieczce porwanych dzieci. Następnie nakazuje im zejść na dół i przygotować skrzynie, do których później pakuje zamienionych w osły chłopców, by ich sprzedać jako niewolników.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.