Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Uwaga!
Ten złoczyńca jest Prawie Czystym Złem. Oznacza to, że ten złoczyńca jest wyjątkowo nikczemną postacią, aczkolwiek z różnych powodów nie jest wystarczająco nikczemny, aby kwalifikować się jako pełnoprawne Czyste Zło. Może się on nie kwalifikować dlatego, że, pomimo popełnionych okrucieństw i złego charakteru, ma pojedynczą, minimalnie pozytywną cechę lub dokonał co najmniej jednego dobrego czynu, ewentualnie, nie spełnia on wystarczających warunków jako Czyste Zło w porównaniu z innymi całkowicie nikczemnymi złoczyńcami w tym samym dziele. Zawsze się to jednak może zmienić, jeśli np. na skutek nowych wydarzeń lub popełnionych nowych czynów w fabule, złoczyńca może zostać uznany za pełnoprawne Czyste Zło.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Dziennikarz: A więc z tym sprawozdaniem ze zdjęcia…

Doktor Dan: To najbardziej niepokojąca część całego incydentu. Wiesz, kiedy były SCP-096-1 wybrał się na wycieczkę w góry? 199█. To zdjęcie sprzed ██ lat, które wisiało tam, zanim zobaczył SCP-096. Ponieważ mózg nie musi być świadomy, że patrzy na twarz SCP-096, aby wywołać reakcję, mogą istnieć tykające bomby zegarowe ukryte dosłownie w dowolnym miejscu na świecie. Ile jest tam zdjęć zawierających SCP-096, które pozostają niezauważone, czekając na uważne oko? Jak powiedziałem wcześniej, chcę zakończyć tę sprawę. Teraz.

—Rozmowa między doktorem Danielsem a anonimowym dziennikarzem na temat SCP-096 po Incydencie 096-1-A.SCP-096, znany również jako Nieśmiałek, to obiekt klasy Euclid przechowywany przez Fundację SCP. Jest znany przede wszystkim ze swojego aparatu psychoanalitycznego i krzyków.

Behawior i procedury[]

SCP-096 spędza większość dnia na regularnym spacerowaniu wzdłuż wschodniej ściany celi, do momentu, aż ktoś spojrzy mu w twarz (niezależnie czy bezpośrednio, na zdjęciu lub na nagraniu). Wtedy właśnie SCP-096 zakryje twarz rękami, krzycząc, płacząc i wykazując ekstremalne cierpienie emocjonalne. Po jednej lub dwóch minutach, SCP-096 wstanie i zacznie biec w kierunku osoby, która widziała jego twarz. Od tej pory nazywać się będzie SCP-096-1. Nic nie może powstrzymać 096 przed dotarciem do ofiary. Kiedy SCP-096 dotrze do SCP-096-1, zabije ją. Sposób, w jaki SCP-096 zabija swoje ofiary, jest nieznany (choć prawdopodobnie zjada ofiary), ale nie pozostawia żadnych śladów. Po zabiciu ofiary, SCP-096 powróci do swojego uległego stanu. Spróbuje wtedy także powrócić do swojego naturalnego środowiska (prawdopodobnie do Himalajów).

Biografia[]

Incydent 096-1-A[]

SCP-096 pojawiający się w incydencie

Jeden z badaczy fundacji (dr. Daniels) wynalazł urządzenie, które pozwoli zabezpieczać Nieśmiałka w łatwiejszy sposób, poprzez identyfikowanie i rozmazywanie twarzy humanoida. Zostało ono przetestowane kiedy SCP-096 wpadł w szał i naruszył przechowalnię, gdyż półprofesjonalny alpinista, który posiadał zdjęcie (zrobione w latach dziewięćdziesiątych) z 096 daleko w tle w czterech pikselach, ewidentnie wykrywając nieprawidłowość pikseli. W trakcie polowania na ofiarę, SCP-096 spowodował ogromną liczbę zgonów cywili, którzy spojrzeli mu w twarz. Urządzenie zawiodło, gdyż noszący ją przez jedną nanosekundę widzieli twarz SCP-096, zanim została ona rozmazana. Po zabiciu ofiar, SCP-096 został schwytany poprzez założenie mu worka na twarz.

Po tym incydencie dr. Daniels dostał zadanie, aby zneutralizować humanoida za wszelką cenę.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

SCP-096 to nagi, białoskóry i wychudzony humanoid. Mierzy 238 centymetrów wzrostu i jest niemal pozbawiony masy mięśniowej. Ramiona istoty są niezwykle długie, mierzą 1,5 metra.

Nieśmiałek nie ma żadnego owłosienia na ciele. Jego szczęki są cztery razy większe od szczęk zwykłego człowieka, a oczy są całkowicie pozbawione pigmentu, co czyni je kompletnie białymi. Poza tym cechy twarzy SCP-096 są takie same jak u człowieka. Nie wiadomo, czy 096 jest ślepy. Nie wykazuje także żadnych wyższych funkcji mózgowych, oprócz lokalizowania ofiar.

Osobowość[]

SCP-096 nie wykazuje zbytniej osobowości. Przeważnie pozostaje w pozycji embrionalnej i płacze, a kiedy patrzy się na jego twarz, płacze mocniej, zanim wściekle ruszy za swoją ofiarą.

Kiedy SCP-5731, pozytywka, która przedstawia kobiecym głosem myśli najbliższych nie-rozumnych stworzeń organicznych, została umieszczona w pobliżu 096 w swoim potulnym stanie, powtórzyła zwroty „taki smutny” i „brzydki, brzydki”, które są uosobieniem jego zwykłego stanu. Kiedy 096 był w wściekły, 5731 zaczął mówić skomplikowane równania aerodynamiki i fizyki, aby obliczyć najlepszy sposób dotarcia do ofiary. Sugeruje to, że chociaż nie jest mądry, ma wysoką inteligencję i jest zdolny do myślenia. Kiedy Fundacja użyła SCP-978, aparatu, który robiąc zdjęcie komuś, pokazuje największe pragnienie danej osoby, aby sfotografować 096, zdjęcie pokazywało tę samą celę, w której był przechowywany, ale bez samego 096. To prawdopodobnie oznacza, że ​​096 nie chce już żyć ani istnieć, albo przynajmniej być niewidzialnym.

W opowieści (The Engine of A Film)/(The Fine Game of Nil) trzech badaczy planowało rozwiązać problem 096 za pomocą SCP-035. Plan zaskakująco zadziałał, ponieważ chociaż 035 był w stanie rozmawiać z 096, ten nie tylko zachował kontrolę nad swoim ciałem, ale stał się dość rozsądny, rozmawiał z badaczami pełnymi zdaniami i wykazywał bardzo przyjazną osobowość, nawet zgadzając się na robienie psikusów swoim naukowcom, w tym doktorowi Brightowi, doktorowi Clefowi i doktorowi Crowowi, którzy do nich dołączyli, ku irytacji 035, który został zmuszona do pozostania z nimi. Po świętowaniu "Spring Break 2015", cała trójka została niestety zmuszona do przywrócenia 096 do jego początkowego stanu przy zabieraniu go do przechowalni, ale przed usunięciem 035 z twarzy 096, wyznał on, że świetnie się bawił i nie zapomni o nich. Jednak raz w roku ci sami badacze nakładają 035 na twarz 096, aby znów bawić się z przyjacielem.

W grach wideo[]

SCP - Containment Breach[]

SCP-096 pojawia się grze wideo SCP - Containment Breach, gdzie spaceruje po Strefie Ciężkiego Przechowywania i płacze. Jeśli ktokolwiek spojrzy mu w twarz, 096 wpadnie w stan cierpienia emocjonalnego na 40 sekund, zanim zacznie ścigać ofiarę. Nieśmiałek będzie biegł bezpośrednio do celu i natychmiast go zabije. Jeśli graczowi uda się uciec od 096, Nieśmiałek teleportuje się bezpośrednio do jego pozycji i go zabije. Odradza się również w scenariuszu, gdzie zabija strażnika, który przypadkowo spojrzał mu w twarz.

SCP: Secret Laboratory[]

SCP-096 w grze SCP: Secret Laboratory (model wersja 4)

W grze SCP: Secret Laboratory, gracze mogą grać jako SCP-096, będącego jednym z najpotężniejszych SCP w grze. Nieśmiałek jest również najszybszym SCP i może niszczyć drzwi. Kiedy stan szału 096 się zakończy, humanoid usiądzie na dziesięć sekund, po czym wznowi swoje polowania na innych graczy. Podobnie jak w oryginale, SCP-096 wydaje odgłosy podczas siedzenia. Jednak nie płacze po zakończeniu stanu furii.

SCP - Containment Breach (Unity Remake)[]

Na dzień dzisiejszy Nieśmiałek nie został jeszcze dodany do gry, choć może pojawić się w 2019 lub w 2020 roku.

W filmach[]

096 | Short Film[]

SCP-096 w krótkim filmie

SCP-096 pojawia się w 23-minutowym filmie pod tytułem 096 | SCP Short Film, nakręconym przez użytkownika Klay Abele AKA MrKlay na YouTube. Film przedstawia wywiad i skutki incydentu SCP-096-1-A, choć z kilkoma zmienionymi szczegółami.

W muzyce[]

SCP-096 pojawia się w internetowej piosence nagranej przez Glenna Leroi. Oryginalna wersja została opublikowana 9 grudnia 2012 roku i zdobyła 737,482 wyświetleń, a rozszerzona wersja została wydana 9 czerwca 2018 roku i zyskała 1,323,733 wyświetleń.

Ciekawostki[]

  • SCP-096 jest bardzo popularną postacią w modach gier wideo i jest często używany w Minecraft, Roblox i Garry's Mod.
  • W celu terminacji stworzenia użyto wielu środków, takich jak promieniowanie, elektryczność, spopielanie i krionika. Żadna z tych metod nie zdołała zabić Nieśmiałka, a jedynie tymczasowo rozwścieczyła go.
  • Jeśli 096 nie będzie w stanie zabić ofiary, jak w przypadku SCP-682, SCP-173 i SCP-106, to ostatecznie podda się i zacznie płakać w kącie.
  • Zanim został schwytany przez Fundację, SCP-096 mieszkał w nieznanym paśmie górskim od co najmniej lat dziewięćdziesiątych.
Advertisement