Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Byli... obrzydliwi

—Powód, dla którego SCP-682 zabił farmerów


SCP-682, znany również jako Gad-Trudny-Do-Zniszczenia, to obiekt SCP i jeden z najsłynniejszych i najniebezpieczniejszych obiektów Fundacji SCP. Należy do klasy Keter i jest potomstwem Szkarłatnego Króla oraz Czwartej Oblubienicy, a także przyrodnim bratem SCP-999 (według niektórych kanonów).

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

682 jest opisywany jako ogromna, podobna do gada bestia, posiadająca cztery kończyny, ogon i głowę. Dotychczas istnieje tylko jedno oficjalne zdjęcie SCP-682, zrobione po ucieczce z przechowalni, w której był przetrzymywany w żrącym kwasie. Szczegóły anatomii SCP-682 - poza posiadaniem ostrych jak brzytwa pazurów, paszczy pełnej zębów, łuszczącej się skóry i co najmniej jednej pary oczu - są nieznane.

W grze Hard To Destroy Reptile, w której gracz lub wielu graczy musi ponownie schwytać bestię, SCP-682 pojawia się jako kreatura podobna do krokodyla, z kilkoma żółtymi oczami i dużymi łatami wystających mięśni oraz kości, a także parą częściowo strawionych ludzkich rąk, wystających z otwartej rany na klatce piersiowej. Są to prawdopodobnie resztki jego ostatniej ofiary.
Mimo bycia opisywanym jako "gad", SCP-682 jest tak na prawdę pozaziemską bestią, niezwiązaną z jakimkolwiek innym stworzeniem we Wszechświecie.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

SCP-682 żywi nienawiść do wszelkich form życia, od ludzi po rośliny, które uważa za tak nienaturalnie niewybaczalne i obrzydliwe, że nic nie stoi na jego przeszkodzie, by zabić wszystko w zasięgu wzroku. 682 jest również niezwykle inteligentny, potrafi mówić, choć rzadko dobrowolnie rozmawia z personelem Fundacji. Ma jednak wyjątkowo wulgarny i bluźnierczy charakter, nazywa SCP-999 "małym bachorem".

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Początki[edytuj | edytuj kod]

Według jednego kanonu, SCP-682 jest potomstwem Szkarłatnego Króla. Po tym, jak Dzieci Szkarłatnego Króla przeprowadziły rytuał, w którym siedem dziewcząt stało się wizerunkami siedmiu narzeczonych Szkarłatnego Króla, zaszły one w ciąże. SCP-682 był potomkiem Czwartej Narzeczonej.
W pewnym momencie SCP-682 przybył na Ziemię, gdzie stał się inspiracją dla wielu mitów, takich jak Lewiatan czy Tarasque.

Fundacja SCP[edytuj | edytuj kod]

Po tym jak SCP-682 dokonał ludobójstwa na pewnej farmie, Fundacja SCP schwytała go w nieznany sposób i przewiozła na teren jednej z placówek. Tam, SCP-682 zapytany o to, dlaczego zabił farmerów, odpowiedział, że byli obrzydliwi, ukazując w ten sposób swoją nienawiść do ludzkości i każdej innej formy życia na Ziemi.
SCP-682 uciekł ze swojej celi co najmniej sześciokrotnie i zabił setki pracowników podczas pobytu w Fundacji.

W grach wideo[edytuj | edytuj kod]

SCP: Containment Breach[edytuj | edytuj kod]

Przez większość gry tylko go słychać. Fizycznie pojawia się jedynie w zakończeniu Gate B, gdzie trzy helikoptery ostrzeliwują SCP-682, który po chwili niszczy jeden z nich.

Six-Eight-Two[edytuj | edytuj kod]

SCP-682 jest głównym antagonistą gry Six-Eight-Two. W tej grze gracz posiada broń, która prawdzie nie wpływa bezpośrednio na gada, ale może go spowolnić, jeśli na przykład wysadzimy beczki z benzyną. Jeśli SCP-682 podczas przeszukiwania Fundacji napotka gracza, zacznie go gonić, póki go nie zje.

Zdolności[edytuj | edytuj kod]

SCP-682 jest niezwykle silny, odporny i nieustępliwy w dążeniu do zabicia wszelkiego życia, choć nie jest niepowstrzymany. Przez to Fundacja stara się zniszczyć go za wszelką cenę. Jego przydomek Gad-Trudny-Do-Zniszczenia wywodzi się od jego niesamowitych zdolności regeneracyjnych, pozwalających wyleczyć się z każdej formy obrażeń, wliczając w to postrzały, wybuchy, podpalenia, a nawet przecięcie na pół przez laser (skutkując powstaniem dwóch osobników, przy czym jeden zabił drugiego).
Kilka innych SCP zostało użytych w celu zabicia Jaszczura, co dało różne rezultaty, choć żaden nie zdołał go zabić. SCP-682 jest nie tylko zdolny do zregenerowania dowolnej części ciała, ale ma także umiejętność swego rodzaju "adaptacji", w celu wykształcania nowych, tymczasowych zdolności oraz rekonstruowania swoich części ciała, aby lepiej przeciwdziałać zagrożeniom - przykładowo po skręceniu karku przez SCP-173, rzeźby zabijającej kogokolwiek nie patrzącego na nią, SCP-682 rozwinął wiele oczu na całym ciele, umożliwiając mu patrzenie na niego przez cały czas. Najczęściej te nowe zdolności zanikają po kilku dniach.

Słabości[edytuj | edytuj kod]

Obecnie jedyną skuteczną metodą przechowywania SCP-682 jest zanurzenie go w silnym kwasie, który niszczy jego ciało tak szybko, jak on może się regenerować.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • SCP-053 jest jedynym stworzeniem, którego 682 nie będzie próbował zabić.
  • Jest jedną z trzech istot, które widziały twarz SCP-096 i przeżyły. Inne to SCP-173 i SCP-106.
  • SCP-682 wydaje się lubić SCP-079, gdyż jest on sztuczną inteligencją, a nie konwencjonalną formą życia.
  • Zdjęcie przedstawiające zgniłego SCP-682 jest w rzeczywistości zdjęciem zwłok wieloryba białuchy arktycznej, zrobionym w 2006 roku.
    • Co ciekawe, w "The Art of Godzilla: King of The Monsters", również użyto tego zdjęcia.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.