Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Byli... obrzydliwi

—Powód, dla którego SCP-682 zabił farmerów


SCP-682, znany również jako Gad-Trudny-Do-Zniszczenia, to główny antagonista mitologii SCP.

Klasyfikuje się jako obiekt SCP i jest jednym z najgroźniejszych oraz najsłynniejszych stworzeń pod opieką Fundacji SCP. Należy do klasy Keter i jest potomstwem Szkarłatnego Króla oraz Czwartej Oblubienicy, a także przyrodnim bratem SCP-999 (według niektórych kanonów).

Biografia[]

Przeszłość[]

Według jednego kanonu, SCP-682 jest potomstwem Szkarłatnego Króla. Po tym, jak Dzieci Szkarłatnego Króla przeprowadziły rytuał, w którym siedem dziewcząt stało się wizerunkami siedmiu narzeczonych Szkarłatnego Króla, zaszły one w ciąże. SCP-682 był potomkiem Czwartej Narzeczonej.

W pewnym momencie SCP-682 przybył na Ziemię, gdzie stał się inspiracją dla wielu mitów, takich jak Lewiatan czy Tarasque.

Fundacja SCP[]

Po tym jak SCP-682 dokonał ludobójstwa na pewnej farmie, Fundacja SCP schwytała go w nieznany sposób i przewiozła na teren jednej z placówek. Tam, SCP-682 zapytany o to, dlaczego zabił farmerów, odpowiedział, że byli obrzydliwi, ukazując w ten sposób swoją nienawiść do ludzkości i każdej innej formy życia na Ziemi.

SCP-682 uciekł ze swojej celi co najmniej sześciokrotnie i zabił setki pracowników podczas pobytu w Fundacji.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

682 jest opisywany jako ogromna, podobna do gada bestia, posiadająca cztery kończyny, ogon i głowę. Dotychczas istnieje tylko jedno oficjalne zdjęcie SCP-682, zrobione po ucieczce z przechowalni, w której był przetrzymywany w żrącym kwasie. Szczegóły anatomii SCP-682 - poza posiadaniem ostrych jak brzytwa pazurów, paszczy pełnej zębów, łuszczącej się skóry i co najmniej jednej pary oczu - są nieznane.

W grze Hard To Destroy Reptile, w której gracz lub wielu graczy musi ponownie schwytać bestię, SCP-682 pojawia się jako kreatura podobna do krokodyla, z kilkoma żółtymi oczami i dużymi łatami wystających mięśni oraz kości, a także parą częściowo strawionych ludzkich rąk, wystających z otwartej rany na klatce piersiowej. Są to prawdopodobnie resztki jego ostatniej ofiary.

Mimo bycia opisywanym jako "gad", SCP-682 jest tak na prawdę pozaziemską bestią, niezwiązaną z jakimkolwiek innym stworzeniem we Wszechświecie.

Osobowość[]

SCP-682 to niekwestionowany potwór, który uważa, że ​​wszystkie formy życia, od ludzi po rośliny, są tak niewybaczalnie nienaturalne i obrzydliwe, że nic nie powstrzyma go przed zabiciem absolutnie wszystkiego, co widzi. 682 jest również niezwykle inteligentny i zdolny do mówienia, choć rzadko chętnie rozmawia z personelem i nie można z nim w ogóle rozmawiać. Ma nawet bluźnierczą i wulgarną passę, odnosząc się do SCP-999 jako „wstrętnego małego smarkacza”. Pomimo swojej wrogości, 682 wydaje się mieć słabość do SCP-053, małej dziewczynki, która również jest objęta ochroną fundacji. Niekontrolowana zdolność SCP-053 sprawia, że ​​wszyscy, którzy pozostają w jej pobliżu przez ponad dziesięć minut, spontanicznie atakują się nawzajem, a następnie próbują ją zabić, chociaż natychmiast umierają na atak serca, zanim będą mogli to zrobić. W przeciwieństwie do tego, 682 stał się potulny, gdy został wystawiony na działanie 053, co pozwoliło jej na interakcję z nim, a nawet rysowanie po jego skórze zestawem kredek, zanim zasnęła obok potwora. Po tym, jak 053 została usunięta z komory przechowawczej 682, ten stał się zauważalnie bardziej wściekły i próbował wydostać się ze swojej przechowalni.

Podczas naruszenia przechowalni niepowiązanego SCP, SCP-079, A.I. został umieszczony w tej samej celi przechowawczej. SCP-682 wszedł w interakcję z maszyną i obaj rozmawiali, przy czym oba SCP zaczęły się lubić nawzajem, prawdopodobnie dlatego, że SCP-079 nie jest rzeczywistą formą życia. Po separacji SCP-079 zapisał informacje dotyczące 682 w swojej bazie danych, a oba SCP poprosiły o ponowne spotkanie. Oprócz tego, w jednym z kilku momentów pozytywnego spojrzenia na ludzkość, SCP-682 został pokazany w materiale filmowym z MFO Epsilon 13, Manifest Destiny badającym SCP-2935, alternatywną linię czasu, w której po nieznanym wydarzeniu każda rzecz którą można uznać za żywą, od AI po bakterie, które umarły, nawet SCP uważana była za niewrażliwą.

Chociaż początkowo wyrażał obrzydzenie na widok Manifest Destiny, wkrótce stał się zauważalnie niespokojny, a kiedy materiał filmowy ujawnił, że SCP-682 z tej linii czasu był martwy, wpadł w przerażającą panikę. Pytając o los Epsilon 13, dowiadując się, że poświęcili się, aby upewnić się, że ten sam kataklizm nie spadł na ich linię czasu, SCP-682 wyraził szczere współczucie i wdzięczność za ich poświęcenie i przez kilka następnych tygodni był nienormalnie posłuszny i spokojny.

Innym SCP, z którym SCP-682 pozornie się zaprzyjaźnił, był jego przyrodni brat SCP-999. Chociaż SCP-682 był początkowo wrogi po spotkaniu z SCP-999, zdolności lecznicze SCP-999 i pozytywne emocje wywoływane przez niego spowodowały, że SCP-682 stał się przyjazny tak długo, jak długo był wystawiony na działanie mocy SCP-999. Stał się jednak wyjątkowo wrogi gdy został usunięty z jego komnaty, tworząc nieznaną formę fal dźwiękowych, w wyniku których kilku członków personelu zostało okaleczonych, co umożliwiło SCP-682 przełamanie zabezpieczeń i szaleńcze ataki w całym obiekcie. Doprowadziło to do wielu zgonów. Stwierdził również, że nie chce już nigdy więcej spotkać 999.

Umiejętności[]

SCP-682 jest niezwykle silny, odporny i nieustępliwy w dążeniu do zabicia wszelkiego życia, choć nie jest niepowstrzymany. Przez to Fundacja stara się zniszczyć go za wszelką cenę. Jego przydomek Gad-Trudny-Do-Zniszczenia wywodzi się od jego niesamowitych zdolności regeneracyjnych, pozwalających wyleczyć się z każdej formy obrażeń, wliczając w to postrzały, wybuchy, podpalenia, a nawet przecięcie na pół przez laser (skutkując powstaniem dwóch osobników, przy czym jeden zabił drugiego).

Kilka innych SCP zostało użytych w celu zabicia Jaszczura, co dało różne rezultaty, choć żaden nie zdołał go zabić. SCP-682 jest nie tylko zdolny do zregenerowania dowolnej części ciała, ale ma także umiejętność swego rodzaju "adaptacji", w celu wykształcania nowych, tymczasowych zdolności oraz rekonstruowania swoich części ciała, aby lepiej przeciwdziałać zagrożeniom - przykładowo po skręceniu karku przez SCP-173, rzeźby zabijającej kogokolwiek nie patrzącego na nią, SCP-682 rozwinął wiele oczu na całym ciele, umożliwiając mu patrzenie na niego przez cały czas. Najczęściej te nowe zdolności zanikają po kilku dniach.

W grach wideo[]

SCP: Containment Breach[]

Przez większość gry tylko go słychać. Fizycznie pojawia się jedynie w zakończeniu Gate B, gdzie trzy helikoptery ostrzeliwują SCP-682, który po chwili niszczy jeden z nich.

Six-Eight-Two[]

SCP-682 jest głównym antagonistą gry Six-Eight-Two. W tej grze gracz posiada broń, która nie wpływa bezpośrednio na gada, ale może go spowolnić, jeśli na przykład wysadzimy beczki z benzyną. Jeśli SCP-682 podczas przeszukiwania Fundacji napotka gracza, zacznie go gonić, póki go nie pożre.

Galeria[]

Ciekawostki[]

 • Pomimo swojej popularność, SCP-682 jest generalnie postrzegany jako słabo napisany, ponieważ jego artykuł jest niemal uosobieniem wszystkiego, czego ludzie nie lubią w serii 1 artykułów, takich jak nadużycie czarnych skrzynek, artykuł będąc w zasadzie ręcznym wprowadzeniem potwora, Fundacji próbującej zniszczyć istotę pomimo sloganu "Zabezpieczyć, Zamknąć, Chronić", a także wielu wciąż obecnych problemów pomimo niedawnych poprawek.
 • SCP-053 i Dr. Clef to jedyne istoty, których SCP-682 nie próbował zabić. Najwidoczniej dostrzega w SCP-053 "przyjaciela", do tego stopnia, że nawet pozwolił jej rysować obrazki na jego skórze. Z kolei w przypadku Doktora Clefa, SCP-682 jedynie dokonywał na nim obserwacji.
  • W pracy "Ci, który przeżyli", SCP-682 widzi w SCP-1129 i SCP-303 starych przyjaciół ze starego świata.
 • Spekuluje się, iż SCP-682 może wywodzić się z SCP-4343-A.
 • SCP-082 wydaje się postrzegać SCP-682 jako przyjaciela, jednak ten nie odwzajemnia jego uczuć.
 • Jest jedną z trzech istot, które widziały twarz SCP-096 i przeżyły. Inne to SCP-173 i SCP-106.
 • SCP-682 wydaje się lubić SCP-079, gdyż jest on sztuczną inteligencją, a nie konwencjonalną formą życia.
 • Zdjęcie przedstawiające zgniłego SCP-682 jest w rzeczywistości zdjęciem zwłok wieloryba białuchy arktycznej, zrobionym w 2006 roku.
  • Co ciekawe, w "The Art of Godzilla: King of The Monsters", również użyto tego zdjęcia.
Advertisement