FANDOMSakaaranie – rasa przypominająca owady z planety Sakaar, którą dzielili wraz z wieloma innymi gatunkami. Często można było spotkać przedstawicieli tej rasy w szeregach wojsk Kree. Pojawiają się w filmie Strażnicy Galaktyki, gdzie służą Ronanowi oraz Korathowi.

Biografia Edytuj

Pochodzili ze świata, w którym żyli razem z wieloma innymi gatunkami. Na ich planecie pojawili się Thor oraz Bruce Banner.

W bliżej nieznanym okresie bardzo zżyli się ze społeczeństwem rasy Kree, przez którą byli wykorzystywani jako najemnicy. Korath Prześladowca, podwładny Ronana dowodził dużym oddziałem najemników z tej rasy. Kiedy Ronan sprzymierzył się z Thanosem, aby odnaleźć Glob, Korath oraz jego podwładni dołączyli do Ronana.

Korath oraz jego Sakaaranie szukali Globu na planecie Morag, gdzie natknęli się na Star-Lorda w Świątyni. W wyniku potyczki, wszyscy Sakaaranie zginęli.

Podczas bitwy o Xandar, oddziały Sakaarian brały udział w bitwie, podczas której walczyli z jednostkami Nova Corp oraz stróżowali na Dark Aster, flagowym okręcie Ronana. Wszyscy zginęli podczas tego wydarzenia, razem ze swoimi dowódcami.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.